Chrzanovego przypadki

Miejsce dla wszystkich co mają ochotę prowadzić dziennik czy swój temat, opisując jak na co dzień zmagają się z chorobą.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Chrzanovego przypadki

Post autor: Mamcia » 29 kwie 2016, 19:32

Jak wiesz uśmiech leczy tak jak przytulanie. Co do D3 to przy immunosupresji niewskazane opalanie. Zostają nam kapsułki. I tak masz szczęście, że możesz tę biologię dostać. trzymam kciuki za efekty.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 29 kwie 2016, 20:06

Mamcia pisze:Jak wiesz uśmiech leczy tak jak przytulanie. Co do D3 to przy immunosupresji niewskazane opalanie. Zostają nam kapsułki. I tak masz szczęście, że możesz tę biologię dostać. trzymam kciuki za efekty.
Tak wiem opalanie odpada już kilka razy sie naciąłem, ale od czego są koszuke w krate na długi rękaw :) Musze przejsc kwalifikacje jeszcze do biolo, ale juz jade w tym pociągu to cieszy
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 10 sie 2016, 14:25

Podsumuję co i jak. 2 lata remisji od remicade i kontrolne badanie wykazało kalprotektyne >1800, więc dostałem skierowanie na kolonke z której wynika że są aktywne zmiany i to głównie w miejscu zespolenia, naciek zapalny, przekrwienia obrzęk. Czyli jakby cosik się znowu zaczynało paprać. Nasiliły się bóle stawów. Wyszedł niedobór witaminy D z wynikiem 8, dostałem w kropelkach i już jest 23. Z nowych tematów, paskudne zapalenie dziąseł wynikło pomiędzy biologiami, także nowy objaw u mnie. Oraz strasznie byłem słaby, okaząło się że żelazo spadło do 29 a ferrytyna do 7, tydzień temu dostałem 500 coli w żyłę i od razu nabrałem sił. Zakwalifikowałem się do Humiry i dostałęm 2 dawki indukcyjne. Po 2 dawce dziąsła zagaiły się praktycznie na drugi dzień, a tak 4 tygodnie prawie się pierniczyło. To co zauważyłem też jako bezpośrednie działanie biologii, że rano zupełnie nie boli mnie brzuch i nie musze lecieć tam gdzie "chrzanovy chodzi piechotą" co zazwyczaj zaczynało dzień. Teraz zupełna normalizacja w tym temacie jakże wesołym. Za tydzien lekarz zdecyduje czy kontynuujemy Humire czy moze lepiej sprobowac Inflectre. Także nie jest źle

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
alate
Moderator
województwo: świętokrzyskie

Post autor: alate » 10 sie 2016, 17:16

ja już nie wiem, czy wierzyć w tę kalprotektynę...nie miałeś żadnego zaostrzenie ? tylko kalprotektyna podskoczyła ?
ja miałam 1200 jak mnie zakwalifikowali do badania klinicznego, zmiany w jelicie zaawansowane, jak wykazała kolonka. Wczoraj znów miałam kolonke, która praktycznie nie wykazała żadnej poprawy, no, minimalną jeśli mam być bardzo dokładna, zaś kalprotektyna spadła do 500. No i gdzie tu logika ?
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 10 sie 2016, 20:45

chrzanovy, wow, trzymaj się Przewodni Rosomaku. wszystko to popaprane jest..
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 10 sie 2016, 22:32

alate pisze:ja już nie wiem, czy wierzyć w tę kalprotektynę...nie miałeś żadnego zaostrzenie ? tylko kalprotektyna podskoczyła ?
nie miałem żadnych ostrych jazd, coś tam pobolewało , normal, zrobiłęm też drugie badanie w genloxie i po miesiacu wynik był 980 zdaje sie jak dobrze pamietam. tak czy owak jakos nie dobrze wysoki. Lekarz postanowił uderzyć biolo zawczasu żeby nie dopóścić do takieg bałąganu jak lat temu kilka. CO jest git.

Mam też straszny apetyt teraz zupełnie jak po sterydach nie wiem czy to Humira czy to Żelazo? normalnie obłęd, wpierniczam i wpierniczam
Maatylda pisze:wszystko to popaprane jest..
Ajeah damy radę

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 23 sie 2016, 21:39

Niewiem czy to jakiś zbieg okoliczności ale zauważyłem znaczną poprawę jesli chodzi o zmiany w oku. Męt który ciagle siedzi w prawym oku, praktycznie zmniejszyl sie o połowe albo wiecej, jestem po 4 dawce Humiry. It works baby!

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 26 kwie 2018, 22:25

Też mam właśnie w prawym oku męty. Raz mniejsze a jak zaostrzenie to większe.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 27 kwie 2018, 09:35

też mam podobne wrażenie że się zmienia jego rozmiar... chyba nic sie nei da z tym zrobić

Dansa
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie

Post autor: Dansa » 27 kwie 2018, 10:08

Mnie jakieś 20 lat temu okulista powiedział że te męty - to stan zapalny w stawach A stawy mnie bolały więc przyjełam to do wiadomości jako norme Ale wtedy nawet nie wiedziałam że mam problem z jelitami Nawet prawde mówiąc nie słyszałam o CU i CD Powiedziała że nic się z tym nie robi ale wierzy mi że to przeszkadza

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja Historia”