Zmagania z chorobą użytkownika sylan1976

Miejsce dla wszystkich co mają ochotę prowadzić dziennik czy swój temat, opisując jak na co dzień zmagają się z chorobą.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Re: Zmagania z chorobą użytkownika sylan1976

Post autor: Jacekx » 22 gru 2015, 21:17

Tak przy okazji leżałem kiedyś na wewnętrznym w szpitalu gdzie kolega pacjent odpoczywał od opieki nad schorowaną mamą 90 +

Mamę swą kocha ale ona niestety żyje w swoim świecie i jej życie rozpoczyna się o 24.00

a on jest samotnym pracującym opiekunem swojej mamy :smutny:

sylwan1976
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: sylwan1976 » 23 gru 2015, 16:54

Obyty a jak mam niby walczyć o ten program leczenia? Przecież chyba lekarze nie są debilami bo to oddział gastroenterologiczny więc chyba mam nadzieję że sami o to zadbają?
Leki aktualnie:

Mesopral 40mg 1x1 rano
Salofalk 500mg 3x2
Azathiopryne 50mg 2x1
Cortiment MMX 9mg 1x1 rano

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 23 gru 2015, 17:07

wszystko ok...gdyby to był inny termin.
W takim świątecznym okresie dzieją sie ..urlopy,nieobecności id i o to chodzi.
Ale jest to oddział gastro to mam nadzieję ,że szybko Ciebie postawią do pionu i ...remisji.
Czego życzę :!:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

sylwan1976
Początkujący ✽✽

Post autor: sylwan1976 » 23 gru 2015, 17:21

Też mam taką nadzieję obyty bo już mam tego serdecznie dość choć wcale nie jestem szczęśliwy z tego szpitala bo broniłem się przed nim przez 3 miesiące no i niestety nie udało się wybronić :mad:
Leki aktualnie:

Mesopral 40mg 1x1 rano
Salofalk 500mg 3x2
Azathiopryne 50mg 2x1

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 23 gru 2015, 17:32

sylwan1976 pisze:nie jestem szczęśliwy z tego szpitala bo broniłem się przed nim przez 3 miesiące no i niestety nie udało się wybronić
no i widzisz,gdybyś się nie tak upierał ,poszedł do szpitala wcześniej,to miałbyś święta w miarę ok .i Sylwester w domu.
A tak...nerwy i stres i ból.
Żartując - CU wymaga przewidywania na przyszłość i planowania.
:wink:
teraz wyluzuj...przeżyj te święta chociaż spokojnie.
Będzie co ma być .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

sylwan1976
Początkujący ✽✽

Post autor: sylwan1976 » 28 gru 2015, 18:02

Pozdrowienia z oddziału gastro szpitala wojewódzkiego w Zgierzu w końcu się zdecydowałem :roll:
Leki aktualnie:

Mesopral 40mg 1x1 rano
Salofalk 500mg 3x2
Azathiopryne 50mg 2x1

sylwan1976
Początkujący ✽✽

Post autor: sylwan1976 » 30 gru 2015, 12:01

Witam wszystkich leżę na oddziale 3 dzień i leki jakie mi tu podają to;
metronidazol 3xdziennie
hydrokortyzon 2xdziennie
pyralgina tylko przy bólach brzucha
sulfasalazyna 3x2
AZAtiopiryna 2x50mg
wlewka pentasa na noc

Badania jakie porobili to krew 2x,rtg klatki piersiowej,usg brzucha i próbki kału.
Leżę 3 dzień i szczerze mówiąc to nie widzę po tym wszystkim jakiejś drastycznej poprawy a wieczorem po pentasie nawet nastąpiło jakby pogorszenie rozbolał mnie brzuch a dziś rano pojawiła się krew dziwne bo już nie było.

Stąd moje pytanie do was jak to było z wami kiedy trafialiście na oddział czy od razu wam pomagały leki czy dopiero po paru dniach czy nawet tygodniach?Pytam bo pierwszy raz jestem w szpitalu na cu i nie wiem jak mam na to wszystko patrzeć?
Leki aktualnie:

Mesopral 40mg 1x1 rano
Salofalk 500mg 3x2
Azathiopryne 50mg 2x1

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 30 gru 2015, 12:34

sylwan1976 pisze:Stąd moje pytanie do was jak to było z wami kiedy trafialiście na oddział czy od razu wam pomagały leki czy dopiero po paru dniach czy nawet tygodniach?Pytam bo pierwszy raz jestem w szpitalu na cu i nie wiem jak mam na to wszystko patrzeć?
nieraz człowiekowi pomoże po trzech dniach czy tygodniu, najgorsza opcja to miesiąc w moim przypadku, myślę ze to sprawa indywidualna każdego z nas- ale życzę Tobie jak najszybszej poprawy- bo niestety kto jak kto, ale my wiemy co to ból brzucha :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

sylwan1976
Początkujący ✽✽

Post autor: sylwan1976 » 30 gru 2015, 14:56

Te bóle brzucha to jest masakra po prostu bez pyralginy ani rusz zwłaszcza wieczore i noce przynajmniej w moim przypadku bo nie wiem jak u innych
Leki aktualnie:

Mesopral 40mg 1x1 rano
Salofalk 500mg 3x2
Azathiopryne 50mg 2x1

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Brawurka » 30 gru 2015, 15:01

sylwan1976, dobrze, że Pyralgin działa. Bóle przy zaostrzeniach to norma, a jeśli chodzi o leczenie to na zestawie sterydowym + antybiotyki dożylnie czekano na efekt 7-10 dni. Jak nie było to zaczynali się martwić i kombinować co dalej.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 30 gru 2015, 16:30

Brawurka pisze:leczenie to na zestawie sterydowym + antybiotyki dożylnie czekano na efekt 7-10 dni.
i u mnie tak.
Po 5 dniach zawsze była wyrażna poprawa.Choćby dlatego,że oczyszczone jelita nie były podrażniane.
Ale też zawsze szły kroplówki na całego w zaostrzeniach.
Do żył,ale i doodbytniczo :wink: nieraz było to powodem "zabawnych" (po czasie) zdarzeń i wrażeń.
sylwan1976 pisze:bóle brzucha to jest masakra po prostu bez pyralginy ani rusz
zasada jest,że nie powinno boleć.Jak boli to się prosi o leki..
Jeśli pielęgniarka nie chce podać,to wymusić trzeba na lekarzu ich zapisanie z zastrzeżeniem ,żeby wydawały po zgłoszeniu sie pacjenta.To trzeba załatwić przed światecznym wekendem,bo wiadomo ,że lekarza się nie zobaczy wcześniej niż w ....no chyba że pojawią się stażyści :wink:
Mi zawsze pomagał Tramal,choć po operacjach chyba lepiej działał Ketonal.

sylwan1976
Początkujący ✽✽

Post autor: sylwan1976 » 30 gru 2015, 16:56

No ok rozumiem tylko skąd u mnie to pogorszenie po tej wlewce z pentasy?Bol brzucha po niej to jeszcze rozumiem ale skąd ta krew? a nie było krwi już ze 3 tygodnie tylko śluz a teraz krew za każdym wypróżnieniem :mad: i to mnie martwi najbardziej może pielęgniarka coś tam naruszyła bo one raczej się nie bawią w delikatność jak mi zapodała butle to aż sie skrzywiłem ze złości i o mało nie usłyszała paru miłych słow :mad:
Leki aktualnie:

Mesopral 40mg 1x1 rano
Salofalk 500mg 3x2
Azathiopryne 50mg 2x1

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 30 gru 2015, 19:06

sylwan1976 pisze:może pielęgniarka coś tam naruszyła bo one raczej się nie bawią w delikatność jak mi zapodała butle to aż sie skrzywiłem ze złości i o mało nie usłyszała paru miłych słow
a to całkiem możliwe,jeśli też nie było odpowiedniego cewnika tylko zwykła rurka .
U mnie właśnie na tym polega problem,krwi nie ma,dopóki ktoś nie chce tego sprawdzać,albo "dużym " czopkiem naruszę ścianę odbytnicy kikuta (tyle mi pozostało po operacji).
Tylko za pierwszym razem w czasie pobytu szpitalnego pozwoliłem pigule na to by sama "wtykała" rurkę,później już tylko sam.Chyba że miała cewnik urologiczny,taki gumowy,wtedy ok.
Ale tak mało gdzie mieli...niestety.Teraz to już chyba wszędzie powinny być.

sylwan1976
Początkujący ✽✽

Post autor: sylwan1976 » 30 gru 2015, 19:22

Obyty ale ona mi nie wkładała rury tylko pentasa jest w takiej butelce przezroczystej z podajnikiem czyli taką końcówką ktora się wtyka w dupsko :roll: coś w podobie do salofalku tylko ze sporo większe i takoncówka jest dluższa jakbym sobie zrobił to sam to bylo by pewno ok ale ona sie uparła że zrobi sama no i jak dzisiaj bedzie taka nieczóła jak wczoraj to dostanie prezent na nowy rok będzie ścierała tą wlewke z siebie :mrgreen: jak nie kuma po ludzku to trzeba inaczej
Leki aktualnie:

Mesopral 40mg 1x1 rano
Salofalk 500mg 3x2
Azathiopryne 50mg 2x1

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 30 gru 2015, 19:50

sylwan1976 pisze: jak nie kuma po ludzku to trzeba inaczej
i to jest myśl,tylko ją uprzeć o tym :wink: wcześniej :lol: '
No bo później trzeba to przeżyć ,a piguły potrafią uprzykrzyć życie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja Historia”