dodatnia kalprotektyna

Miejsce dla wszystkich co mają ochotę prowadzić dziennik czy swój temat, opisując jak na co dzień zmagają się z chorobą.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: dodatnia kalprotektyna

Post autor: Noelia » 17 lis 2017, 13:54

nutka43 pisze:Lekarz rodzinny kazał mi smarować biodro i boi sie cokolwiek przepisać ze względu na brzuch.
Jeśli nie pomaga Ci paracetamol, to możesz poprosić lekarza o przepisanie tramadolu - albo czysty w kropelkach (Tramal), albo połączenie tramadolu z paracetamolem (Poltram Combo, Zaldiar, Doreta).
Dla jelit jest w pełni bezpieczny, w przeciwieństwie do NLPZ, pyralginy czy aspiryny.
Tylko ostrożnie i z rozwagą, na naprawdę silny ból, bo niestety może uzależniać.

Mi kiedyś na ból krzyża pomagały plastry rozgrzewające Pyralgina Termo Hot oraz Apap Thermal - one nie zawierają żadnej substancji przeciwbólowej (wbrew nazwie), także spokojnie można przetestować w NZJ.
Tylko nie wiadomo, czy akurat ciepło by Ci dało ulgę - niekiedy lepiej jest po zimnym okładzie.
Tubisia pisze:Nie będą otwierać w ciemno to na pewno.
Teoretycznie jest coś takiego jak laparoskopia albo laparotomia diagnostyczna (zwiadowcza).
Ale to już chyba ostateczność, bo to przecież operacja, narkoza itd.
Tubisia pisze:Na Twoim miejscu pojechałabym na SOR - wtedy przynajmniej zrobią Ci badania.
Dokładnie.
Mąż trafił na SOR z powodu ostrego ataku kolki nerkowej i zrobili mu tam tyle badań, że jakby miał je robić ambulatoryjnie na NFZ, to pewnie z rok by na terminy czekał.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17 💔

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

https://astheria.pl - polecam! 🖤

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja Historia”