Historia Mojej Mamy- Ostry rzut WZJ

Miejsce dla wszystkich co mają ochotę prowadzić dziennik czy swój temat, opisując jak na co dzień zmagają się z chorobą.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Ostry rzut WZJ -- prosze o pomoc

Post autor: obyty.z.cu » 23 lut 2018, 20:06

asia35 pisze:
23 lut 2018, 20:02
ale co tam ..... Jutro będzie lepiej
tak trzymaj,, to najlepsze podejście z wszystkim ;)
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 27 lut 2018, 22:10

asia35 pisze: ↑23 lut 2018, o 20:02
ale co tam ..... Jutro będzie lepiej
4 dni minęły a tu żadnych nowych wiadomości...
asia35 bądź "człowiek" i napisz co z mamą, żebyśmy się tu nie martwili !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

asia35
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Grudziądz

Post autor: asia35 » 28 lut 2018, 00:19

Hej ,sorki za nieobecność ale i mnie grypa w końcu dopadła ☹
U mamy hmm..
Lepiej wyglada , cały czas są podawane kroplówki z potasu i doszły z magnezu . Mama nadal na dożywianiu pozajelitowym . No i od wczoraj lekarze robią serie badan , byl 2 razy kardiolog . Mamie od wczoraj wieczora zaczęły puchnac stopy i łydki czyli wszystko od kolan w dół ( w zeszłym roku bylo to sami i wtedy lekarz stwierdził ze mama nie ma białka -- w sumie to nie wiem o co chodzi z tym białkiem?! Dzis kardiolog tez mówił ze to z braku białka )
Czekaja jeszcze na jeden wynik badania posiewu i mama dostanie 1 zastrzyk . Narazie nie wiem jaki i co bo nie mam dostępu do mamy ze względu na grypę a mama ma bardzo uważać na to aby sie nie zaraziła np katarem bo będzie lipa .
No i mama oczywiście poza lekami ,sterydami dostaje tez wapno albo białko ( w sumie sama mówi ze nie pamięta ) przynoszą jej biały proszek i ma sobie mieszać z woda i pic )

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 28 lut 2018, 10:02

asia35 pisze:
28 lut 2018, 00:19
ale i mnie grypa w końcu dopadła
no tak, taki grypowy okres...więc uważaj na siebie i rodzinkę.
asia35 pisze:
mama oczywiście poza lekami ,sterydami dostaje tez wapno albo białko ( w sumie sama mówi ze nie pamięta ) przynoszą jej biały proszek i ma sobie mieszać z woda i pic )
pewnie białko w proszku, coś jak..Modulen
asia35 pisze:
Czekaja jeszcze na jeden wynik badania posiewu i mama dostanie 1 zastrzyk . Narazie nie wiem jaki
czyli jakieś bakteryjne powikłania i chcą podać celowany antybiotyk pewnie.
Opuchlizna zejdzie, często właśnie to efekt białka. U mnie po operacji w kostkach zrobiły się bańki, schodziło z miesiąc. No tak, ale to też było i dodatkowo po sterydach, bo one "zatrzymują" wodę w organizmie.

No to po Twoim opisie widać, że to "poważny" oddział i dobrze zajęli się mamą.
Super, o to właśnie chodziło, wyjdzie całkowicie zdiagnozowana, a nie tylko jelitowo.
No i pewnie następny weekend w szpitalu.

asia35
Początkujący ✽✽

Post autor: asia35 » 28 lut 2018, 11:24

Od wczoraj szukają lekarze przyczyny dlaczego cały czas mamie potas ucieka , o 11 dzis skończył sie dobowy pomiar moczu wiec zobaczymy co dalej . Kurde dlaczego oni nadal nie wiedzą dlaczego ten potas tak bardzo ucieka ☹

asia35
Początkujący ✽✽

Post autor: asia35 » 02 mar 2018, 09:42

Nadal czekamy na jakieś informacje .
Lekarka mamy mówiła wczoraj ze dzis sie wszystko okaże ale narazie jest cisza ... Wiec czekamy

Ps. Właśnie była lekarka i przyniosła mamie broszurę aby sie zapoznala z leczeniem biologicznym . Dzis lub jutro podadza ale w praniu sie okaże

asia35
Początkujący ✽✽

Post autor: asia35 » 02 mar 2018, 14:06

13:30 mama ma podłączony lek biologiczny . A ja myślałam ze to zastrzyk będzie a to w formie kroplówki jest 😏 prawdopodobnie jutro zostanie wypisana . Troche sie boje bo teraz wszyscy chorzy 😩

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 02 mar 2018, 15:27

a to ciekawe..ale fajnie, na tym etapie leczenia miejmy nadzieję ,że nastąpi szybka odpowiedź i remisja.
A tym sposobem nie będzie długiej sterydoterapii.
Fajnie teraz jest dostać takie leczenie szybko. No tak, ale to też trzeba dostać się do tak dobrego szpitala mającego w "ofercie" wszystkie możliwości leczenia naszych chorób.
Przy wyjściu nie zapomnijcie zapisać się do Poradni ...nie wiem jak to się tam odbywa, czy leczenie biologiczne to jedno, a leczenie gastroenterologa to drugie.
Ja nie miałem szansy na biologię...
Czyli wszystko się ładnie zaczyna układać...i oby tak dalej ;)

asia35
Początkujący ✽✽

Post autor: asia35 » 02 mar 2018, 15:37

Lek który mama dostaje to Remsine składa sie z 2 buteleczek takich jak kroplówka tylko mniejszych . Nastepny za 2 tygodnie , później za 4 i kolejny co 8 tyg .
Napewno mama będzie jeździć do nich do poradni a o reszcie pewnie powiedzą przed wypisem

Ps . 3 pojemnik leku juz przygotowywany
Ciekawe ile tego będzie 🙄

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 02 mar 2018, 17:19

asia35 pisze:
02 mar 2018, 15:37
Lek który mama dostaje to Remsine
Remsima - to jest właśnie infliksimab, o którym Ci wcześniej pisałam.
Krótko mówiąc - rewelacyjna decyzja :super:
Zdrówka dla mamy! :roll:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17 💔

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

https://astheria.pl - polecam! 🖤

asia35
Początkujący ✽✽

Post autor: asia35 » 05 mar 2018, 17:19

Witam wszystkich , troche mnie nie bylo . Ja nadal chora i chyba pora iść do lekarza po antybiotyk bo to juz przesada .
No i u mamy sie pogorszyło ☹
W piątek 2 marca dostala 1 biologie , weekend zlecial dość spokojnie a dzis ... Mama nie mogła rano dojść do łazienki ,jest bardzo słaba. Hemoglobina spadla dość sporo , do tego spojówki blade wiec jest anemia na moje oko , mieli zrobić rentgen brzucha i badania z krwi .
W chwili obecnej mama dostaje juz 3 worek krwi a o 20:00 ma mieć 4 worek . Jutro będziemy wiedzieć więcej . No kurde teraz to juz nie wiem o co kaman , myślałam ze teraz to juz będzie tylko lepiej . No i mama mówi ze dzis cos sie chirurg kręcił . Lekarka powiedziała ze zrobili co mogli i nie wiwdza juz co i jak dalej .

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 06 mar 2018, 10:25

Nie martw się, mama jest w dobrym szpitalu, na pewno sobie poradzą :roll:
Leczenie biologiczne potrzebuje czasu, żeby zadziałać - remisja nie nastąpi od razu po pierwszej dawce.
asia35 pisze:
05 mar 2018, 17:19
No i mama mówi ze dzis cos sie chirurg kręcił .
Stan mojego męża zaczął się poprawiać zaraz po konsultacji chirurgicznej, taki mały cud - trzymam mocno kciuki, żeby u Was również tak się stało!
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17 💔

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

https://astheria.pl - polecam! 🖤

asia35
Początkujący ✽✽

Post autor: asia35 » 06 mar 2018, 13:11

Dzis od rana kolejne transfuzje z krwi ☹

asia35
Początkujący ✽✽

Post autor: asia35 » 07 mar 2018, 20:27

Kochani mam do was pytanie ( myślałam ze nigdy nie będę musiała go zadawać ). Mama od 2 dni jest tylko na żywieniu pozajelitowym , 3 dzien dostaje transfuzje (4 woreczki dziennie) i nadal nie jest za wesoło ☹ Dzis byl chirurg na konsultacji i mówił ze jak sie nic nie poprawi to operacja usunięcia całego jelita grubego . I teraz moje pytanie ,niestety wiem ze to wiąże sie ze stomia ale czy istnieje szansa ze gdy usuwają całe jelito grube to można za jakiś czas usunąć sromie ?? Nie znam sie na fachowych terminach , chodzi mi tylko o to czy taka operacja wiąże ze stalą stomia ??

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 07 mar 2018, 20:42

asia35 pisze:
07 mar 2018, 20:27
Dzis byl chirurg na konsultacji i mówił ze jak sie nic nie poprawi to operacja usunięcia całego jelita grubego . I teraz moje pytanie ,niestety wiem ze to wiąże sie ze stomia ale czy istnieje szansa ze gdy usuwają całe jelito grube to można za jakiś czas usunąć sromie Nie znam sie na fachowych terminach , chodzi mi tylko o to czy taka operacja wiąże ze stalą stomia
przy usunięciu jelita grubego wyłania się stomię tymczasowo. Po kilku miesiącach jest druga operacja, gdzie szyje się zbiornik j-puch i podłącza go do kikuta odbytnicy, a stomia pozostaje jako dwulufowa, tzn. dale do woreczka stomijnego leci treść z jelita. Później jest 3 operacja i likwiduje się stomię i jest ciągłość przewodu pokarmowego. Tu tematem jest, by w tym kikucie odbytnicy nie było już choroby i tym powinien się zająć proktolog.
Bardzo ludzi ma tak..
Więcej informacji możesz znaleźć na fajnej stronie http://stomalife.pl/
Stomia to nie jest koniec życia, a wielu to powrót do komfortu życia.
Ja sobie ją chwalę po latach ekstremalnych stanów zapalnych.
No i tu tez jest jeszcze jeden element, lepsza operacja planowa niż na ostro.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja Historia”