renta

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ewuunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Kontakt:

Re: renta

Post autor: ewuunia » 16 mar 2007, 09:30

26 marca mam sprwę w sądzie o przyznanie renty ale chyba stoję na pozycji przegranej bo przyszła do mnie decyzja dotycząca mojego stanu zdrowia wystawiona przez orzeczników sądowych - zdrowa jak ryba innymi słowy symulantka. Mojemu lekarzowi prowadzącemu ręce opadły gdy te pismo zobaczył. Moi drodzy Cronik i seronegatywne zapalenie stawów to są według nich choroby wyssane z palca dla niektórych kosmos. Chyba mam dość walki. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Natanael
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Natanael » 16 mar 2007, 09:48

hmm lipa ja skąłdam w ponedzałek prośbe o orzeczenie niepełnosprawności, okazało sie ,że cały burdello zaczął sie u mnie w wieku 16 lat. Moze coś uda mi sie wydusić od nich wszystkich . Pozdrawim i życze wytrwałości. Jak mówi biblijna maksyma przez upór i wytrwałość w dążeniu do celu mozna go osiagnąć. Tylko nie można sie poddać.
Tak więc próbuj jeszcze raz i z całego serca życze ci powodzenia.

Pozdrawiam Nat
22 lata - CU
...Ufać Bogu to wszystko co nam zostało...

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 16 mar 2007, 10:54

Ewuunia, jeżeli faktycznie takie byłoby ostateczne stanowisko biegłych sądowych jak to, ktorego odpis teraz dostałaś, to faktycznie przykro powiedzieć, ale szanse na przyznanie renty masz bardzo małe. Bo sędzia nie jest lekarzem i orzeka tak jak mu sugeruje biegły sądowy.

Niestety tak jest, że rentę przyznaje się za niezdolność do pracy, a nie za ilość i jakość chorób, na które się cierpi. Można mieć kilka chorób, ale w stadium remisji i to nie przeszkadza w pracy. I wtedy renty się nie dostaje. Właśnie najtrudniejsze jest przekonanie biegłych sądowych, że objawy które mamy w związku z chorobą, są wynikiem silnego zaostrzenia, które nie pozwala nam iść do pracy.

Ale masz jeszcze jedną szansę. A mianowicie na odpisie opinii biegłego sądowego musi być adnotacja, że masz prawo do wniesienia zastrzeżeń na piśmie do opinii biegłego w terminie do 5 dni. Dlatego, jeżeli Twój lekarz prowadzący jest oburzony taką opinią biegłych sądowych, to niech napisze swoje zastrzeżenia i się podpisze pod tym, albo niech Ci podyktuje dokładnie i fachowo, jakie ma zastrzeżenia i Ty sie pod tym podpisz i zanieś do sądu w terminie do 5 dni. Wtedy biegły musi się do tego ustosunkować też na piśmie i taką zmodyfikowaną opinię, będzie brał pod uwagę sąd.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Tomy

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 mar 2007, 11:51

Poza lekarzem prowadzącym jest jeszcze konsultant wojewodzki ds gastroenterologii.
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ewuunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: ewuunia » 17 mar 2007, 17:23

Wszystkie dokumenty już mam przygotowane niosę je w poniedziałek. Mój lekarz właśnie odpowiednie pisemko wystosował. Trzymajcie kciuki. :wink:

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 17 mar 2007, 18:19

No i bardzo dobrze Ewuunia! Masz szczęcie do lekarza prowadzącego, bo przeważnie lekarze nie chcą pisać takich odwołań, bo muszą wykazać błędy w opinii biegłych, a często ci lekarze prywatnie dobrze się znają.

Zatem trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Awatar użytkownika
Natanael
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Natanael » 18 mar 2007, 13:59

powodzenia :)
22 lata - CU
...Ufać Bogu to wszystko co nam zostało...

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 18 mar 2007, 14:18

Również trzymam kciuki, A co doNataniela, to Twój przykład pokazuje, że jak dobrze pogrzebać w papierach to okazuje sie , że jesteście chorzy od bardzo dawna, nie zdając sobie z tego sprawy.
pozdrawiam
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

ewuunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: ewuunia » 19 mar 2007, 19:41

Szarajo u mnie choroba trwa prawdopodobnie od 1997 r kiedy to miałam usuniętą przetokę okołoodbytniczą tylko wtedy nikomu z lekarzy nie chciało się drążyć jaki był tego powód cytuję lekarza chirurga " przetoka u pani zrobiła się od siedzenia na zimnych kamieniach". Teraz kiedy ze swoim gastrologiem to przeanalizowałyśmy to moja choroba trwa od ok 10 lat. DZIĘKI UPOROWI MOJEJ LEKARKI WIEM CO MI JEST

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady Prawne”