(Nie)zdolnosc do pracy

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomy
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie

Re: (Nie)zdolnosc do pracy

Post autor: Tomy » 06 lip 2007, 21:14

Dokładnie tak, jak Żabusia napisała, to że dwaj różni lekarze wydają różne opinie o stanie zdrowia lub o dopuszczeniu do pracy tej samej osobie, to się zdarza. I każdy z nich bierze za to odpowiedzialność. Więc od strony prawnej nie musisz się obawiać.

A nowej pracodawczyni też bym nie mówił o chorobie. Jak już zaczniesz pracować i pokażesz co potrafisz, to nie będzie to miało żadnego znaczenia. Ale w sytuacji, kiedy pracodawca ma wybór pośród kilku tak samo dobrych kandydatów, to profilaktycznie wybiera tego, który nie zgłasza żadnych problemów. No chyba, że jest to zakład pracy chronionej.

Tej ostrożnej pani doktor możesz dać jeszcze szansę na zmianę swojego stanowiska, ona powinna uzasadnić dlaczego nie zgadza się na dopuszczenie do pracy na konkretne Twoje stanowisko, a nie ogólnie do pracy. A jeżeli dalej będzie uparta, to trzeba iść do innego lekarza. Sam się przekonałem, że praca trzyma człowieka (nomen omen) w kupie :wink:

Tylko też, gdyby i inny lekarz miał poważne zastrzeżenia, to już lepiej nie przesadzać z pójściem do pracy natychmiast, tylko się poważnie zastanowić nad czasową rentą, aby nie zrobić sobie krzywdy. To jednak lekarze, lepsi lub gorsi, ale widzą pacjenta, mają wyniki badań i wszyscy nie mogą się mylić. Natomiast zdarza się, że jeden jest bardziej ostrożny od drugiego. Życzę powodzenia :)

Carla
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Carla » 08 lip 2007, 15:01

Kochani,
Dzieki za odpowiedzi. Czekam niecierpliwie do jutra. Jak ta lekarka nie da mi pozytywnej odpowiedzi, to ja juz nie wiem...Tak na nia liczylam...Skonczyly mi sie oszczednosci, skad ja teraz na lekarstwa chocby wezme. Boje sie, ze przez caly ten stres, szlag mi trafi jelito i psyche;/Sami wiecie jak to jest jak jest byc chorym, bez kasy, bez pracy i bez pomocy...
3majcie za mnie kciuki!
Carla

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 08 lip 2007, 15:38

Carla..zależy też od charakteru Twojej pracy....biurkowa czy fizyczna, czy cos pośredniego, np jako sprzedawca.....może Pani doktor obawia się, że wydając ci zgodę, narazi się w przyszłości na jakies konsekwencje, bo np omdlejesz gdzies podczas pracy....
zakładam, ze to nie jest ciężka fizyczna robota, czyli dzwiganie np worów po 20 kg..z każdą inną ...w tym w miarę dobrym stanie....skoro czujesz sie na siłach, a jeszcze masz zaswiadczenie od gastrologa, to dasz sobie radę.....może ten argument jakos ci pomoze w rozmowie z nią...

daj znac jak poszło..
pozdro
sylwia
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Carla
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Carla » 09 lip 2007, 22:30

Hej moi mili!

Udalo mi sie zdobyc pozytywne zaswiadczenie!zdobylam zaswiadczenia od specjalistow, lekko nie bylo,ale sie udalo! ale teraz oczywiscie nastepny problem:przyszla (niedoszla) pracodawczyni) musi sie zastanowic, bo cos dlugo czekala na to zaswiadczenie (inni z tej firmy mieli po godzinie, dwoch)- pomimo tego, ze tlumaczylam jej, ze mialam troche problemow i stwierdzila, że musi to przemyslec i zadzwoni,ehhh. nawet jak bedzie pozytywny ten telefon, to niesmak zostaje...
Jak nie urok, to jak to u crohn-owcow, sracz...:/Dziekuej Wam jeszcze raz!
Carla

Awatar użytkownika
MisterBIG
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: MisterBIG » 20 lip 2007, 08:03

jak wyglada to z renta socjalna?
Asamax 5g 5/0/5, Folic 15mg 1/0/0

Wzrost/waga 198cm/127kilo

Sądziłem, iż dynamika działania jest odwrotnie proporcjonalna do wieku... przekonałem się, że jest proporcjonalna do bliskości kibla. Im bliżej do niego, tym bardziej bezstresowo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady Prawne”