Sytuacja prawna za granica - angielski pracodawca i crohn

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Bona
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Sytuacja prawna za granica - angielski pracodawca i crohn

Post autor: Bona » 02 sie 2008, 20:54

Hej,

Dreczy mnie pewien problem. W anglii w przypadku podpisania umowy o prace na stale jest wymagany okres probny (zazwyczaj od 3 do 6 miesiacy).
W moim przypadku 3 miesiace. Zaczelam prace w maju i na koniec lipca mial przypasc moj koncowy okres probny i podpisanie umowy... :neutral:
Ale ostatni tydzien spedzilam w szpitalu. bede tam jeszcze na poczatku przyszlego tygodnia.. :neutral:
I tak sie zastanawiam czy moj szef ma prawo mnie zwolnic od razu jak przyjde bo moj okres probny sie skonczyl, czy tez w zwiazku z tym ze 3 miesieczny czas minal a ja oficjalnie caly czas pracuje w owej firmie... moj szef nie moze mnie wylac bez odprawy??
W ogole to mam nadzieje ze jak przyjde to bedzie na mnie czekala umowa na biurku do podpisania ze jestem zatrudniona na czas nieokreslony... ha ha ha ha

Czy wy tez macie podobne problemy?

Tu pytanie i prosba do moderatorow: Czy mozna urzadzic kacik dla tych co przebywaja poza granicami Polski ale dalej potrzebuja wsparcia, porad i miejsca do wygadania o warunkach na obczyznie i jak tam sie choruje, leczy, zyje i takie tam... :razz:

Pozdro
Cheers :-)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Sytuacja prawna za granica - angielski pracodawca i crohn

Post autor: Cinimini » 02 sie 2008, 22:45

Ja miałam podobny przypadek - tyle ze w Polsce. Zaczelam prace we wrzesniu - 3 miesiace probne - a 24 wrzesnia wyladowalam na 2 tyg. w szpitalu, a pozniej jeszcze na kolejne dwa mialam zwolnienie. Wracalam do pracy juz wlasciwie pewna,ze dostane wymowienie. Moj szef jednak okazal sie na tyle wyrozumialy, ze wydluzyl moj okres probny o ten czas ktory spedzilam w szpitalu. Gdy go "odpracowalam" to dostalam umowe na czas nieokreslony.
Nie wiem jak to sie odbywa w Anglii...Mysle, jednak,ze jakieby przepisy nie byly to i tak wszystko zalezy od tego jakim czlowiekiem jest Twoj szef i z jakiej strony jako pracownik dałaś mu się poznac.
Mam nadzieke, ze bedzie dobrze ;)
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 02 sie 2008, 23:06

Nie chce straszyc, ale moga Cie 'zwolnic' w takiej sytuacji. Oczywiscie beda sie tlumaczyc tym, ze nie spelniasz warunkow itp itd a nie tym, ze chorujesz. O odprawie tez nie marz.

Oczywiscie wszystko zalezy od firmy, bo jesli okazalas sie dobrym pracownikim, to beda chcieli zatrzymac...

Moja rada...trzymac sie jednej pracy i po roku juz nie bedzie zadnej firmie latwo Cie sie pozbyc.

Przeczytaj wiecej lub skontaktuj sie z kims z www.nacc.org.uk - maja siedzibe w St. Albans, ale na pewno maja kontakt tel lub e-mail.

Pisz tez na pw jak masz wiecej pytan.

Zycze powodzenia!

Awatar użytkownika
Bona
Początkujący ✽✽

Post autor: Bona » 03 sie 2008, 01:04

zwiazki pracy mowia o tym ze jesli jestes w szpitalu to nie moge cie zwolnic a okres probny powininen byc przedluzony zeby formalnie kogos wylac...
wierze ze pokazalam sie z dobrej strony a moj szef doceni to ze bedac w szpitalu chcialam brac lapotopa i pracowac na odleglosc... zobaczymy w przyszlym tygodniu...

Dzieki za wsparcie!

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 03 sie 2008, 08:39

U mnie w umowie jest wyraznie napisane, ze jesli w przeciagu polrocznego okresu probnego bede chora dluzej niz 7 dni kalendarzowych, to umowa zostaje samoistnie rozwiazana.Niestety, a okres probny konczy mi sie dopiero 30 wrzesnia.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2008, 14:40 przez Agnieszka2, łącznie zmieniany 1 raz.
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Awatar użytkownika
Bona
Początkujący ✽✽

Post autor: Bona » 03 sie 2008, 10:33

ooo,
musze koniecznie sprawdzic swoja umowe w takim razie...
Trzymam kciuki i zycze powodzenia!
AGA - Napewno wytrzymasz do konca wrzesnia 2 miesiace i z glowy :-)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 03 sie 2008, 11:32

Bona pisze:Tu pytanie i prosba do moderatorow: Czy mozna urzadzic kacik dla tych co przebywaja poza granicami Polski ale dalej potrzebuja wsparcia, porad i miejsca do wygadania o warunkach na obczyznie i jak tam sie choruje, leczy, zyje i takie tam...
Pomyślimy nad tym :)

ania
admin
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 03 sie 2008, 14:42

Z jednej strony chce wytrzymac, a z drugiej jest tam taka atmosfera, ze moze i lepiej by bylo gdyby mnie zwolnili - bede miala zasilek, bo pracuje w Belgii juz 3 lata prawie.
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Awatar użytkownika
Bona
Początkujący ✽✽

Post autor: Bona » 03 sie 2008, 14:56

Ja jestem w Anglii i w sumie 3 lata pracuje ale nie u jednego pracodawcy. Moja umowa nic nie mowi o tym ze moga mnie zwolnic jesli bede chora przez tydzien...
A firma ok, szef bardzo wporzadku (przynajmniej takie sprawia wrazenie) ludzie nieco falszywi ale to ja wszedzie! wiec chcialabym dostac ta umowe...
W poniedzialek zadzwonie do szefa i zapytam sie jak sprawa stoi a potem moze do prawnika lub doradcy prawnego jesli sprawy pojda nie po mojej mysli!

Powodzenia w Belgii!!

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 03 sie 2008, 15:53

Bona pisze:Moja umowa nic nie mowi o tym ze moga mnie zwolnic jesli bede chora przez tydzien...
bo tego akurat nie moga zrobic. Ale po powrocie moga ci powiedziec, ze skonczyl sie trial period etc. etc.

Awatar użytkownika
Bona
Początkujący ✽✽

Post autor: Bona » 03 sie 2008, 16:49

Ale kibel... nawet jak bylam w szpitalu to tak bez ceregieli moga mi powiedziec spadaj juz cie nie lubimy i nie chcemy bo za czesto chorujesz?? (jak znam zycie to pewnie zamiast chora padlo by nie spelniasz oczekiwan).. hmmmm

Awatar użytkownika
Bona
Początkujący ✽✽

Post autor: Bona » 04 sie 2008, 20:43

Ide jutro do pracy po 8 dniach przerwy... zobaczymy jak bedzie i jak sie sprawa potoczy... dam znac zainteresowanym.. :neutral:

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 04 sie 2008, 20:57

Mam nadzieje, ze daja Ci umowe do podpisania. Trzymam kciuki i zycze powodzenia!

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 05 sie 2008, 22:38

Sa zwiazki zawodowe i tutaj, ale na umowie probnej cizko jest cos wyegzekfowac, bo zwyczajnie powiedza, ze jestes niekompetentny(niekompetentna) i tylko dlatego Cie zwalniaja. I po klopocie - dla pracodawcow oczywiscie!
Aga

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 06 sie 2008, 01:07

I jak? Bedzie umowa czy szukanie nowej pracy?!

Zablokowany

Wróć do „Porady Prawne”