Napisz coś neutralnego

wszystkie inne troski i radości, które nie pasują do działów powyżej

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie

Re: Napisz cos neutralnego

Post autor: S_Gosia » 19 cze 2017, 14:03

Jacekx pisze:
Bizonik pisze:Samolot, pociąg czy autobus to zło konieczne. Przy moim crohnie jazda środkami transportu publicznego odpada całkowicie. A w aucie turystyczny kibelek i mogę jechać i 15 godzin. A i zawsze coś ciekawego można zwiedzić.
Sorry Bizonik ale nie wszyscy Polacy mają auta turystyczne i to z kibelkami
Jacek ale czasem ten "turystyczny kibelek" to nic innego jak wiaderko z workiem na śmieci - tak jest u nas. Teraz to obowiązkowe wyposażenie :( i niestety już wykorzystywane podczas zaostrzenia w trasie do Wrocławia do lekarza :(
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję

Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 19 cze 2017, 14:18

S_Gosia pisze:
Jacekx pisze:
Bizonik pisze:Samolot, pociąg czy autobus to zło konieczne. Przy moim crohnie jazda środkami transportu publicznego odpada całkowicie. A w aucie turystyczny kibelek i mogę jechać i 15 godzin. A i zawsze coś ciekawego można zwiedzić.
Sorry Bizonik ale nie wszyscy Polacy mają auta turystyczne i to z kibelkami
Jacek ale czasem ten "turystyczny kibelek" to nic innego jak wiaderko z workiem na śmieci - tak jest u nas. Teraz to obowiązkowe wyposażenie :( i niestety już wykorzystywane podczas zaostrzenia w trasie do Wrocławia do lekarza :(
Przepraszam...
Chyba macie duże wygodne auto bo w tych mni chyba się nie bardzo się da a i tak w trakcie jazdy trzeba się zatrzymać ?
Zwróć też uwagę , że napisałem
Jacekx pisze:...
Dwa to transport publiczny chcecie czy nie chcecie moi :friends: i
tak to jedyne rozwiązanie transportu dla ludzi i Ludzkości w przyszłości i nawet Chińczycy to zrozumieli .
Z dwóch powodów:
a) smog ze spalin miast i jak nie wejdzie transport publiczny już gazowy a docelowo elektryczny to nas smog pozabija :smutny:
b) jeszcze też trochę a tłok aut osobowych na polskich i nie tylko polskich drogach będzie powodował koszmarny czas dojazdu gdziekolwiek .

...
Ps. Tak przy okazji słyszałem, że w metrze w Paryżu są odcinki ruchomych chodników publicznych ... :wink:
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017, 20:31 przez Jacekx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Luki36 » 19 cze 2017, 14:29

Jacekx pisze:Dlaczego odpada... nie przesadzaj pociąg np Perndolino praktyczie nie stuka na torach...mówią nawet, że jak postawisz szklankę z pełną wody na stoliku to nie powinno się wylać to raz.
karp #1
Jacekx pisze:ale jazda karetką do szpitala ( a czy nie jest to specjalistyczny środek publicznego transportu ?) to też odpada.
karp #2

*karp: Obrazek
Na razie, bez leków

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 19 cze 2017, 14:49

Jacekx pisze:...
Dwa to transport publiczny chcecie czy nie chcecie moi :friends: i
tak to jedyne rozwiązanie transportu dla ludzi i Ludzkości w przyszłości i nawet Chińczycy to zrozumieli .
Z dwóch powodów:
a) smog ze spalin miast i jak nie wejdzie transport publiczny już gazowy a docelowo elektryczny to nas smog pozabija :smutny:
b) jeszcze też trochę a tłok aut osobowych na polskich i nie tylko polskich drogach będzie powodował koszmarny czas dojazdu gdziekolwiek .

...
Ps. Tak przy okazji słyszałem, że w metrze w Paryżu są odcinki ruchomych chodników publicznych ... :wink:

Odpowiadam powyżej Lukiemu i nie tylko.
Na tym kończę też spór o transport publiczny w tym temacie
:sparta:
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017, 20:32 przez Jacekx, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Luki36 » 19 cze 2017, 14:57

Jacekx pisze:Odpowiadam powyżej Lukiemu i nie tylko.
Słyszał o autach elektrycznych ?
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 19 cze 2017, 15:46

IMG_1296.JPG
IMG_1296.JPG (18.5 KiB) Przejrzano 292 razy
Takie wc nie raz ratowało mi życie w samochodzie, nawet stojąc w korku.
A transport miejski odpada z powodu zapachu jaki w nim panuje nie mówiąc o duchocie. Pkp najeżdziłem się za młodu i jakoś nie spieszno mi nim teraz jeździć. Wc w stranie agonalnym, nie wiem jak w pendolino.

Cytując klasyka filmu polskiego tak wyglada polski transport
https://www.youtube.com/watch?v=h9nNynd3ZoU&sns=em
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 19 cze 2017, 16:28

Właśnie dostałam list polecony z MSW - zaglądam a tam wynik badania z 16.02.2017 r. Nie powiem nie śpieszyło im się. Dobrze, że chociaż wynik był w normie.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Luki36 » 19 cze 2017, 20:11

Pogoda fajna, a ja jakoś taki bez energii ostatnio.
Mam nadzieję, że to nie kryzys wieku średniego, co?
Gdyby nie łokieć tenisisty,którego nie mogę wyleczyć, to z chęcią bym na siłkę polaził. Może bym się jakoś podbudował.
A tak to ostatnio mniej jem i nawet waga spada. Obecnie ważę już "tylko " 99 kg. A już żonka mnie nabija, że jakiś chudy się zrobiłem ;-)
Ale przynajmniej i z brzucha spadło, więc nie jest źle.
Dodam,że mam 194 cm,więc żeby ktoś nie pomyślał, że jakąś spora waga jest. Rok temu ważyłam tak 107 i to jest imo idealna waga dla.mnie. Ale bywało też 125 ale to dawno,ale prawda.
Pozdro.
Na razie, bez leków

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 19 cze 2017, 20:26

Luki36 pisze:
Jacekx pisze:Odpowiadam powyżej Lukiemu i nie tylko.
Słyszał o autach elektrycznych ?
słyszał a Ty słyszał o 1h lub ponad korkach aut w miastach czy nawet na autostradach...

Wy se w autkach w korkach opalacie twarze a jacekx w tym czasie dreptu, dreptu i to do przodu ...
i to Was czeka autofile już niedługo :rotfl3: :rotfl3: Amen

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: S_Gosia » 19 cze 2017, 21:43

Bizonik pisze:
IMG_1296.JPG
A transport miejski odpada z powodu zapachu jaki w nim panuje nie mówiąc o duchocie. Pkp najeżdziłem się za młodu i jakoś nie spieszno mi nim teraz jeździć. Wc w stranie agonalnym, nie wiem jak w pendolino.

Bizonik a gdzie takie cudo kupić można - my mamy zwykłe wiaderko i worek na nim - a ten Twój to już full wypas :o
Jacekx pisze:Wy se w autkach w korkach opalacie twarze a jacekx w tym czasie dreptu, dreptu i to do przodu ...
tak oczywiście, ale niech Szanowny kolega pamięta, że mieszka w bardzo ładnych okolicznościach przyrody, do których my musimy dojechać :(
Jacekx pisze:a i tak w trakcie jazdy trzeba się zatrzymać ?
no trzeba, ale lepszy taki :wc2: niż prosto do rowu i po spodniach :( :wink:
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 19 cze 2017, 22:06

Tubisia pisze:Oj chyba Pendolino nie jechałyście
Racja - Pendolino to ja akurat tylko w tv i w necie widziałam :lol:
Tubisia pisze:chociaż mam wrażenie, że projektowali fotele ludzie od Ryanair   wygodne są owszem, ale ciasno.
Chyba nie leciałaś KLM ;)
Tubisia pisze:Z Krakowa do Warszawy 300 km i Pendolino 2h20 min, czasem z kilkoma minutami opóźnienia (Pendolino ma zawsze pierwszeństwo przejazdu), a czas jazdy autem 4,5h to już - chociaż Janki już zrobili , to nadal przy wjeździe do Krakowa czeka nawet godzinny korek.
Niezła różnica, faktycznie.
Jacekx pisze:. ten samolot gdzie można spacerować to przepraszam za żart Jumbo Jet ?
W żadnym samolocie nikt Ci nie zabroni spacerować wte i wewte :lol:
Ale wiadomo, że w Jumbo Jecie ciekawiej - pozwiedzać można i nawet po schodach pobiegać.
Swoja drogą to Airbus A380 jest największy, a nie Boeing 747 (piszesz z fanatyczką samolotów :mrgreen:)
Te z krótkim "wybiegiem" to też krótkie loty, więc nie trzeba nie wiadomo ile chodzić, żeby zachować zdrowe żyły :roll: 
Jacekx pisze:Nogi w zakrzepowych problemach nie tylko muszą być w ruchu ...
bo można tak tak jak szeryf w butach z ostrogami na biurku
Ja to w podróży różne przeciwzakrzepowe pozycje uskuteczniam, a dzięki jodze (polecam!) to nawet z najdziwniejszymi nie mam najmniejszego problemu :mrgreen:

Jacekx pisze:Można więc też wykupić 2 albo 3 miejsca w samolocie ... niestety to one wtedy ciut kosztują.
Albo klasę business czy nawet pierwszą.
Są też opcje pośrednie, jakieś Economy Comfort, Premium i takie tam.
Ale szkoda kasy - joga i wędrówki po pokładzie są za darmo ;)
Jacekx pisze:Co prawda jest jeszcze statek np. z Europy do USA przez Atlantyk ...
To już abstrakcja dla mnie...
Bizonik pisze:A w aucie turystyczny kibelek i mogę jechać i 15 godzin.
Gorzej jeśli jest się kierowcą, a np. nie można się zatrzymać na autostradzie albo korek w centrum miasta...
Pasażer to pół biedy...
Jacekx pisze:Tak przy okazji słyszałem, że w metrze w Paryżu są odcinki ruchomych chodników publicznych ...
Takie chodniki w Polsce też mamy, np. na lotniskach są na pewno.
Jacekx pisze:Dwa to transport publiczny chcecie czy nie chcecie moi   i tak to jedyne rozwiązanie transportu dla ludzi i Ludzkości w przyszłości
U mnie to nie ma szans - ja do wielkiego SUV-a ledwo bagaże upycham, jak gdzieś wyjeżdżamy :lol:
Jacekx pisze:Przepraszam Bizonik ale nie wszyscy Polacy mają auta turystyczne i to z kibelkami
Tu nie chodzi o "auta turystyczne" czyli kampery, tylko o turystyczny kibelek - jak na zdjęciu Bizonika.
Też możesz sobie kupić, jakby co.
S_Gosia pisze:Jacek ale czasem ten "turystyczny kibelek" to nic innego jak wiaderko z workiem na śmieci - tak jest u nas. Teraz to obowiązkowe wyposażenie  i niestety już wykorzystywane podczas zaostrzenia w trasie do Wrocławia do lekarza
Mój w nagłych i niespodziewanych akcjach samochodowych to nawet zwykłe reklamówki był zmuszony testować - i jakoś dały radę, o dziwo :roll:
Śmiech przez łzy... - potem sam z tego żartował i śmiał się, ale w takim mega zaostrzeniu to jest taaaki ból, że masakra...
Luki36 pisze:Słyszał o autach elektrycznych ?
Heh, dokładnie, albo chociaż napęd hybrydowy.
Toyota C-HR :w00t: - chcę!
Bizonik pisze:A transport miejski odpada z powodu zapachu jaki w nim panuje nie mówiąc o duchocie.
Po pierwsze duchota, a po drugie zawsze mam dziwne wrażenie i obsesję, że wszyscy się o mnie ocierają...
Baby pisze:Właśnie dostałam list polecony z MSW - zaglądam a tam wynik badania z 16.02.2017 r.
Błyskawica...Ale najważniejsze, że wynik ok!
Luki36 pisze:Dodam,że mam 194 cm
To żona chyba może szaleć z obcasami?
Ja zresztą też - mam tylko 160, więc obcasy się przydają, a jakoś szczególnie się (na szczęście) nie muszę ograniczać, bo mąż ma 188.
Jacekx pisze: a jacekx w tym czasie dreptu, dreptu i to do przodu ...
Nie da się ukryć, że dreptu, dreptu jest bezkonkurencyjne i nigdy nie wyjdzie z mody!
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17 💔

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 19 cze 2017, 22:53

S_Gosia pisze:
Bizonik pisze:
IMG_1296.JPG

Bizonik a gdzie takie cudo kupić można - my mamy zwykłe wiaderko i worek na nim - a ten Twój to już full wypas :o
Jacekx pisze:Wy se w autkach w korkach opalacie twarze a jacekx w tym czasie dreptu, dreptu i to do przodu ...
tak oczywiście, ale niech Szanowny kolega pamięta, że mieszka w bardzo ładnych okolicznościach przyrody, do których my musimy dojechać :(
Jacekx pisze:a i tak w trakcie jazdy trzeba się zatrzymać ?
no trzeba, ale lepszy taki :wc2: niż prosto do rowu i po spodniach :( :wink:
Gosia ja kupowałem w necie, z jakiegoś sklepu turystycznego. Dość popularne na polach namiotowych na południu europy. Zawsze można do tego worek włożyć. Spokojnie można na tym posiedzieć i załatwić pilącą sprawę.

Noelia tego ocierania też niecierpię, nie mówiąć o nieświeżym zapachu z ust. O Fu.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 19 cze 2017, 22:58

Noelia pisze:...
Jacekx pisze:Przepraszam Bizonik ale nie wszyscy Polacy mają auta turystyczne i to z kibelkami
Tu nie chodzi o "auta turystyczne" czyli kampery, tylko o turystyczny kibelek - jak na zdjęciu Bizonika.
Też możesz sobie kupić, jakby co...
i może przytroczę ten kibelek oczywiście sterylny do swojego plecaka :rotfl3:
Przepraszam za żart ale to reakcja na propozycję kupna takiego cuda przeze mnie :smutny: :wink:

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Luki36 » 20 cze 2017, 09:26

Noelia pisze:dzięki jodze (polecam!) to nawet z najdziwniejszymi nie mam najmniejszego problemu
Ciekawe... :cool2: :zorro:
Noelia pisze:zawsze mam dziwne wrażenie i obsesję, że wszyscy się o mnie ocierają...
Froteryzm to sie zowie , chyba :cool:
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: S_Gosia » 20 cze 2017, 19:09

Bizonik pisze:Gosia ja kupowałem w necie, z jakiegoś sklepu turystycznego.
Bizonik - dzięki - już zakupiony :) o taki: toaleta
i mam nadzieję, że nigdy nie zostanie użyty :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”