CIĄŻA A PORÓD NATURALNY- POMOCY!!!!

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
madziulka8767
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

CIĄŻA A PORÓD NATURALNY- POMOCY!!!!

Post autor: madziulka8767 » 28 paź 2011, 12:37

kochani jestem w 8 miesiacu ciąży, przez 8 miesięcy jestem bez jakich kolwiek leków. choruje na CU.;/ do tej pory było w miare dobrze. od ostatnich dni zaczeło się, rozwolnienia i silne krwawienia. do lekarza już się zapisałam . ale moj ginekolog twierdzi ze moja choroba nie jest żadną przeszkodą w porodzie. ja sobie nie wyobrazam bóli porodowych z bolami jelitowymi rozwolnienie i krwawieniem. Czy przysługuje mi Cesarskie ciecie? pomocy bo nie wiem co robic:(:(
Madziarek

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD

Re: CIĄŻA A PORÓD NATURALNY- POMOCY!!!!

Post autor: magda281 » 28 paź 2011, 13:31

madziulka8767 pisze: ja sobie nie wyobrazam bóli porodowych z bolami jelitowymi rozwolnienie i krwawieniem.
zawsze możesz wziąć znieczulenie, ja nie wyobrażam sobie cesarki a potem boli po. Moja koleżanka zaplacila za cesarke i tez żałuje bardzo tego.
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

madziulka8767
Debiutant ✽

:(:(:(

Post autor: madziulka8767 » 28 paź 2011, 13:39

z tym ze ja ja mam atak jelita to ruszyc sie nie moge;/ wiec w polaczeniu ze skurczami chyba bym oszalala. nie ukrywam ze wolalabym cc, i nie obchodzi mnie bol po. bo po porodzie sn tez zapewne boli. mi chodzi o konfort psychiczny podczas porodu. nie chce za przeproszeniem obsrać położnej:(

[ Dodano: 28-10-2011 ]
a mój lekarz ginekolog nie chce dać mi skierowania na CC:((nie wiem moze czeka na łapówke? nie chciałam rodzic cc, ale teraz uwazam to po prostu za rozsądniejsze.
Madziarek

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 28 paź 2011, 13:45

nie przejmuj się obsraniem ;) hyhy zdarza się i zdrowym :D po porodzie naturalnym nie ma ąz tak silnego bólu, jak dostaniesz znieczulenie do kręgosłupa to żadnego bólu nie poczujesz :)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

dorrrrris
Debiutant ✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: dorrrrris » 28 paź 2011, 14:29

Ale jak się zapisałaś do lekarza od jelit (proktologa lub gastrologa ...) to jak będziesz u niego to może poproś o jego opinie albo wskazanie do porodu przez cesarkę. Tego już ginekolog nie powinien powarzyć. Powiedz ze boisz się przeć ze pogorszysz swój stan, ze poród to nie wszystko ale musisz tez jakoś funkcjonować po i zając się dzieckiem a nie cały czas w kibelku przesiedzieć. Wiesz co to jest trudny temat sama nie wiem co lepsze czy ta cesarka czy naturalnie.

madziulka8767
Debiutant ✽

z pewnością

Post autor: madziulka8767 » 28 paź 2011, 15:46

z pewnością, poród naturalny jest lepszy bo jest to naturalna rzecz cesarka to juz ingerencja. ale ja zaczynam schizowac, ze peknie mi jelito, ze zaczne krwawic itd. znieczulenie zzo, nie pomoze mi na straczke czy krwawienie i podejrzewam ze takowego znieczulenia przy krwawieniu na pewno bym nie dostała.w poniedzialek mam wizyte u ginekologa sprobuje zagadac z nim a wizyte u gastrologa mam dopiero za 2 tyg:(
Madziarek

dorrrrris
Debiutant ✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: dorrrrris » 28 paź 2011, 17:59

To życzę powodzenia. Daj znać jak poszło. pozdrawiam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 paź 2011, 22:07

A kto ci odstawił leki w czasie ciąży???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Magdula
Początkujący ✽✽

Post autor: Magdula » 28 paź 2011, 22:23

Wydaje mi się że to nie ginekolog powinien decydować o ewentualnej cesarce tylko gastrolog, tak było przynajmniej u mnie. Najlepiej jeśli wypowie się lekarz który zajmuje się Twoim CU i wie jaki masz przebieg. U mnie nie było gadania bo pani doktor stwierdziła że tak będzie bezpieczniej, a i mam wrażenie że ginekolog "odetchnął" z ulgą po takiej decyzji. Zresztą potem i tak wszystko stanęło na głowie bo musieli przyspieszyć rozwiązanie ze względu na bezpieczeństwo Maluszka. Co do dylematu cc czy natura w kontekście bólu to na dwoje babka wróżyła. Po cesarce jedne babeczki wracają bardzo szybko, inne przeklinają. Zależy od umiejętności lekarza, stanu zdrowia i szczęścia. Ja po cesarce szybko poczułam się dobrze, ale dwa dni później moje jelita zapewniły mi taki szał że myślałam że już po mnie.

Awatar użytkownika
golden_24
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: golden_24 » 29 paź 2011, 14:51

madziulka8767!Rodziłam w czerwcu tego roku i miałam dokładnie takie same obawy przed porodem naturalnym(pęknięcie jelita,krwawienie i kupa na łóżku porodowym),choć bardzo chciałam rodzić właśnie w ten sposób.Bałam się cesarskiego cięcia i bólu po nim. Urodziłam sama,nic mi nie pękło(oprócz krocza :wink: ), czy krwawiłam z odbytu nie wiem, czy zrobiłam kupę nie wiem,choć mam wrażenie,że tak...Ale jeśli tak było,to położne nie zostały nią potraktowane i sprzątnęły wszystko sprawnie bez komentarzy. Zawsze możesz poprosić o lewatywę,jeśli nie ma przeciwwskazań .Ja tak zrobiłam,choć do toalety zdążyłam pójść tylko raz bo mnie zabrali na porodówkę(stąd moje podejrzenia,że jednak stolec był :wink: ). Jedyne, co złego mnie spotkało,to że podczas porodu "wyszły"mi hemoroidy,co było przyczyną mega zaostrzenia potem(bo nie mogłam aplikować sobie czopków).
Także myślę,że mój strach był niepotrzebny więc i Tobie radzę podejść do tego spokojniej.Nie ja pierwsza i Ty nie ostatnia rodzimy chorując na CU.A stres jak wszyscy wiemy tylko pogarsza sprawę.No i pamiętaj o Maluszku.Jemu Twoje nerwy też nie służą.Także głowa do góry! Trzymam kciuki.
*YOU NEVER KNOW HOW STRONG YOU ARE...UNTIL BEING STRONG IS THE ONLY CHOICE YOU HAVE*
49kg/162cm,asamax tabletki 500mg 2-2-2,metypred 16mg,feroplex

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 29 paź 2011, 19:44

, czy zrobiłam kupę nie wiem,choć mam wrażenie,że tak

JEŻELI CIĘ TO COŚ POCIESZY TO JA JAK RODZIŁAM SWOJE DZIECI NIE MIAŁAM JESZCZE CRONA przynajmniej nic o nim nie wiedziałam
a zasrałam porodówkę że aż
no trudno położne są do takich rzeczy przyzwyczajone :wink:
:D

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 29 paź 2011, 20:22

Żeby nic się nie wymskło zrobią lewatywę- musisz tylko się zgodzić czy poprosić. Przed porodem nic nie jesz- dopiero po. Do "kupkowania" na sali porodowej położne są już przyzwyczajone, nooo... fizjologia :razz:

Moja znajoma z CD miesiąc temu rodziła i właściwie lekarze nie bardzo byli skłonni robić CC. Brali pod uwagę to, że miała już zabiegi operacyjne w obrębie jamy brzusznej, a otwierając ją przy cięciu różne rzeczy można zastać, więc niby rutynowy zabieg ale może się skomplikować.
Myśleli też o przyszłości. Otwierając po raz któryś dołączą się do grona blizn, które już są jak i te, które mogą jeszcze powstać w przyszłości. Generalnie byli za porodem siłami natury.
Wiadomo, że jeśli byłyby bezwzględne wskazania do cięcia to nie będą się oglądali na prawo czy lewo tylko zrobią cesarkę.

Najlepiej skonsultować całą sytuację z lekarzem prowadzącym jelita. Jeśli uzna, że faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest CC lub szybsze ukończenie porodu to wystawi odpowiednie zaświadczenie i muzyka gra :wink:

A jakieś leki na jelita bierzesz?
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 30 paź 2011, 06:03

Żeby nic się nie wymskło zrobią lewatywę

e tam i po lewatywie się zwalisz miałam lewatywę i co :?: :wink:
:D

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 30 paź 2011, 11:12

CAMPARI34 pisze:e tam i po lewatywie się zwalisz miałam lewatywę i co :?: :wink:
No zdarza się i tak :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

madziulka8767
Debiutant ✽

hehe

Post autor: madziulka8767 » 30 paź 2011, 12:33

z tym kupkowaniem na sai rozsmieszyłyscie mnie:) u mnie najgorsze jest to ze odstawili mi leki;/ brałam do tej pory sulfalazyne i wlefki z hydrocortisonu. a teraz od 8 miesiecy jestem bez leków;/ sranie sraniem, ja najbardziej boje sie bolu, skurczy jelita ze skurczami macicy;/
Madziarek

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”