CIĄŻA A PORÓD NATURALNY- POMOCY!!!!

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Amkami
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: CIĄŻA A PORÓD NATURALNY- POMOCY!!!!

Post autor: Amkami » 11 wrz 2012, 14:21

Dzięki Mamciu :) W poniedziałek mam wizytę u gastrologa, to zasugeruję takie rozwiązanie. Podczas rutynowego badania moczu w ciąży wyszły mi ketony. Może ktoś się z tym spotkał? Czy może być to związane z biegunkami? Ginekolog twierdzi, że jest to jakieś zaburzenie metabolizmu, mam przykazane dużo pić i jeść często małe posiłki, ostatni nawet o 21. Według USG dziecko ma małą wagę, jeszcze nie trzeba bić na alarm, ale jakiś tydzień, jeśli chodzi o wagę, jest opóźnione. Powiedziałabym, że jem naprawdę normalnie, dużo piję, co najmniej 2 litry wody mineralnej (nie licząc jeszcze herbat i soków), a ostatnio mam wyjątkowe pragnienie, więc trochę to dla mnie wszystko dziwne, jedynym wytłumaczeniem wydają mi się te biegunki :wc:
Tak málo mám krve
a ještě mi teče z úst

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 12 wrz 2012, 20:28

Ciała ketonowe mogą być skutkiem biegunki i rożnych innych zaburzeń. Czy masz w porządku elektrolity, poziom białka i albumin we krwi i inne badania??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Amkami
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Amkami » 12 wrz 2012, 20:42

Niestety nie mam szczegółowych wyników. Mój gin zleca rutynowo podstawową morfologię i analizę moczu co miesiąc. Teraz poproszę o zlecenie szczegółowych badań, bo widzę, że bez nich ani rusz
Tak málo mám krve
a ještě mi teče z úst

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 12 wrz 2012, 20:51

jeszcze zalezy na ile plusow te ciala ketonowe, jak na jeden to nic strasznego i nie ma sie czym przejmowac. jak juz badac to glukoze we krwi i moze profil glikemiczny
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 12 wrz 2012, 21:06

Ranka a glukoza to nie jest w standardzie w ciąży??Za moich czasów była.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Amkami
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Amkami » 12 wrz 2012, 21:48

Wynik wyszedł na 3+. Test z glukozą jest obowiązkowym badaniem w ciąży, mnie wyszło poprawnie
Tak málo mám krve
a ještě mi teče z úst

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 15 wrz 2012, 10:42

no oczywiscie ze jest obowiazkiem :)
natomiast z wlasnych doswiadczen oddzialowych - ciala ketonowe u ciezarnych nic zazwyczaj nie znacza.
Obrazek

Amkami
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Amkami » 19 wrz 2012, 14:56

Pewnie tak:) Staram się jednak jeść regularnie i mam nadzieję, że dzieciątko trochę jeszcze nabierze wagi, choć już czasu ma mało - jestem już w 37 tygodniu ciąży.
Gastrolog zlecił mi badanie kału na Clostridium difficile i morfologię. Wydawało mi się, że to mało, więc jeszcze poprosiłam chociaż o sprawdzenie elektrolitów. Z doświadczenia wiem, że przy spadkach potasu czuję się fatalnie. Mimo to jestem zawiedziona, moja gastrolog zlecała w takich sytuacjach kompleksowe badania. I nie bardzo rozumiem sens badania na Clostridium difficile, fakt, że mam biegunki, w których nie zauważyłam krwi, ale to chyba o niczym nie świadczy?
Troszkę jestem zniechęcona ciągłym odsyłaniem mnie od gastrologa do ginekologa. Również w temacie porodu - gin twierdzi, że sam nie może podjąć decyzji i opinię powinien wydać gastrolog, a gastro broni się i mówi, że decyzja należy do ginekologa. Na zdrowy rozsądek to jednak wierzę ginekologowi - że nie jest w stanie ocenić mojej choroby.
Troszkę Ci zazdroszczę Kafka :) Trafiłaś na lekarzy, którzy przynajmniej podjęli jakąś konkretną decyzję.
Tak málo mám krve
a ještě mi teče z úst

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 21 wrz 2012, 20:53

Oj ale u mnie bylo to samo. Tzn. gin namawial mnie na s.n., ale twierdzil, ze dostosuje sie do zalecenia gastrologa, a gastrolog mowila, ze ona preferowalaby w moim przypadku c.c., choc wszystko zalezy od decyzji poloznika. Troche zaczela wycofywac sie z tej opinii, gdy powiedzialam jej, ze ginekolog konsultowal sie z innymi gastro i tamci z kolei optowali za s.n. Tak sie bujalam chyba 2 miesiece, choc faktem jest, ze gin byl bardziej stanowczy i szukal roznych rozwiazan na wlasna reke konsultujac sie z innymi lekarzami i obmyslajac odmienne sposoby naciec (jakkolwiek strasznie to nie brzmi). Koniec koncow zdecydowaly wskazania okulistyczne. Moze u Ciebie tez wizyta u okulisty rozwiaze nierozwiazywalne :)

Za to po porodzie zaczyna sie to samo z karmieniem - od Annasza do Kajfasza, a kazdy twierdzi co innego.

Amkami
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Amkami » 22 wrz 2012, 18:00

Masakra jakaś... weszłam już w 38 tydzień ciąży, więc naprawdę nie ma czasu na zastanowienia. Z okulistą miałam podobnie :P Najpierw przeciągnęli mnie po specjalistach (od okulisty po zakład laseroterapii), by stwierdzić, że właściwie pomimo dużej wady wzroku to nie ma większego niebezpieczeństwa przy sn (zwyrodnienia nie są wcale tak duże). Zaczynam żałować, że nie wzięłam skierowania od mojego wieloletniego okulisty, który wprawdzie uważał, że nie powinno być problemów, ale był gotów dać mi skierowanie, wychodząc z założenia, że to jednak moje ryzyko i mam prawo do decyzji. Tylko wtedy nie myślałam o cc pełna nadziei, że choroba się nie zaostrzy i urodzę naturalnie
Tak málo mám krve
a ještě mi teče z úst

Awatar użytkownika
Miła
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: Miła » 10 sty 2013, 16:25

Wracając do "kupkowania" na sali porodowej: czy któraś z Was zastosowała może czopek glicerynowy? Już w szpitalu albo jeszcze w domu? Zadziałał? Po jakim czasie? Wolno nam wogóle stosować taki czopek przy CU? Położna na szkole rodzenia radziła. Zastanawiam się nad tym...
Podpowiedzcie proszę :neutral:
"Dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu."
Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 11 sty 2013, 20:13

ja bym sie zdecydowala na lewatywe, masz z glowy. ja po 4 solidnych wyproznieniach w domu, w szpitalu po lewatywie jeszcze sie wyproznilam. Ty nie czujesz sie skrempowana bo nie masz sie czym zalatwic, nie ubrudzisz dzidziusia,i nie bedzie wpadki. polecam lewatywe, czopek moim zdaniem to stara czasu.
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 11 sty 2013, 22:00

Na lewatywę trzeba wyrazić zgodę, przynajmniej się powinno. Niekiedy pacjentki przychodzą po czopku, bo nie chcą lewatywy, więc... różnie to potem bywa... :/

Moim skromnym zdaniem lepsze są lewatywy. Chociaż, że nie są już to te z litra, bo szpitale przerzuciły się na enemy, ale czopek nie zawsze zadziała... :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: panbubka » 14 sty 2013, 07:20

justynapawlowska155 pisze:Ztego co się orientuje to przed każdym porodem jest robiona lewatywa chyba że się coś zmieniło
Polna Poznań nie robi lewatyw (ani żadnych innych czopików) , chociaż patrząc na to z dzisiejszej perspektywy to chyba bym wolała :smile:

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 14 sty 2013, 07:52

justynapawlowska155 pisze:Ztego co się orientuje to przed każdym porodem jest robiona lewatywa chyba że się coś zmieniło
17 lat temu córę rodziłam to już nie robili lewatyw
zawsze najbardziej się tego bałam :smutny:
co zrobię na porodówce jak przeć będę
:D

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”