CIĄŻA A PORÓD NATURALNY- POMOCY!!!!

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Miła
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: CIĄŻA A PORÓD NATURALNY- POMOCY!!!!

Post autor: Miła » 20 sty 2013, 22:04

W szpitalu w mojej miejscowości dawno już zrezygnowali z robienia lewatywy, ale pytają kiedy było wypróżnienie i jeśli uznają za stosowne to proponują czopek. Ale nie zmuszają do jego stosowania. Położna ze szkoły rodzenia radziła zastosować go w domu, tak aby zadziałał krótko przed wyjazdem do szpitala. Skoro twierdzicie że nie jest skuteczny to może kupię sobię tą Enemę. Ale czy ona przy CU jest bezpieczna? Na ulotce chyba jest informacja że nie wolno nam jej stosować. Kurczę, nie przejmowałabym się wcale tymi sprawami gdyby ograniczały się do standardowej fizjologii, jak u zdrowych rodzących. Nie jestem na etapie całkowitej remisji (odkąd choruję, nigdy nie byłam) i wstyd mi będzie jak jelitko zacznie szaleć tzn. brudzić, chlapać krwią i hałasować :oops: :cry:
"Dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu."
Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: CIĄŻA A PORÓD NATURALNY- POMOCY!!!!

Post autor: maggie0278 » 21 sty 2013, 19:24

Miła pisze: Ale czy ona przy CU jest bezpieczna?
może taka jedna wlewka by nie zaszkodziła, tak sobie myślę.

Bo mojej córce zawsze każą zrobić wlewkę na dzień (wieczorem) przed planowaną sigmoidoskopią, a też ma CU. Więc może nikła jej szkodliwość w zastosowaniu jednorazowym :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”