ciąża Truskawki

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie

Re: ciąża Truskawki

Post autor: Truskawka » 25 cze 2013, 16:35

Witaj:) Dziękuję:)

Już jestem prawie 4 tygodnie po porodzie(dokłądnie jutro minie)
jest juz prawie ok...brzuch płaski:) krocze prawie wygojone...czasem boli jeszcze i troszke odchodów popołogowe tez juz prawie zanikają:)
Po porodzie czulam sie fatalnie 2 dni z łozka wstac nie mogłam,robio mi sie ciemno przed oczami i piszczało mi w uszach....może jestenm jakaś inna bo krocze bolało bardzo ale bardziej bolał mnie odbyt....myslałąm,ze mnie rozerwało do końca...ale to od parcia tak mówili...puszczałam niekontrolowane gazy...nie mogląm sie zalatwic mialąm blokade psychiczną z tego bólu....potem bylo juz zle..bo kupa odnowila mi szczelinę...i teraz się z nią męcze posterisanem....wrrrr
ale najważniejsze ,ze Malutka juz ok....
pochlania cały mój czas....
POzdrawiam..a Ty jak sie czujesz???
Truskawka:)

Obrazek

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: Horadoopka » 25 cze 2013, 20:26

...najtrudniejsze za Tobą.. dobrze, że się już zregenerowałaś i teraz coraz bardziej będziesz mogła się cieszyć małą Poziomeczką ;)
a karmisz piersią? Jak to jest być Mamą?
uściski!!!!! :* :*
pianka dodupna salofalk raz dziennie

Obrazek
Hania <3 ur 22/08 <3

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 25 cze 2013, 21:52

Truskawka, zdrowiej kochana, regeneruj siły jak tylko się da.

Nie bój się korzystać z pomocy najbliższych, nie myśl, że robisz wszystko najlepiej i nikt nie może Cię zastąpić, daj sobie pomagać, niech Cię rozpieszczają i przy dzidziusiu pomagają :roll:

Teraz będzie już tylko lepiej :roll:
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 23:18 przez maggie0278, łącznie zmieniany 1 raz.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 25 cze 2013, 23:01

Truskawka pisze:.może jestenm jakaś inna bo krocze bolało bardzo ale bardziej bolał mnie odbyt....myslałąm,ze mnie rozerwało do końca...
nie nie jestes inna. moja pupa po porodzie juz 3,5 roku nie moze sie zagoic. po porodzie nie bolalo mnie krocze a tylek wlasnie, ale lekarz przyszedl popatrzyl i powiedzial ze pieknie sie goi :)
zdrowka! z kazdym dniem bedzie lepiej :)
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
rosalyn
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: rosalyn » 26 cze 2013, 22:07

Zaczynam się cieszyć, że będę miała cesarkę. Moja Pani doktor powiedziała, że boi się ewentualnych komplikacji przy naturalnym porodzie ze względu na moje jelita i lepiej zrobić CC :)
Dziękuję Truskawka za wiadomości :) U mnie już lepiej, faktycznie organizm przyzwyczaja się do Fenoterolu. Niestety muszę leżeć, bo jak tylko zaczynam cokolwiek robić to brzuch twardnieje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 26 cze 2013, 22:28

rosalyn pisze:Niestety muszę leżeć, bo jak tylko zaczynam cokolwiek robić to brzuch twardnieje.
U mnie to samo, najmniejsza aktywność i brzucho boli ... :cry:
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Truskawka » 27 cze 2013, 09:15

Dzieki Kochane za słowa otuchy:)
ten twardniejacy brzuch tez miałam...zalecenie magne b6 3 x 1 i duzo lezec...

karmie piersia ale nie wiem jak długo to bedzie trwało...we wtorek mamt wizyte u neonatologa to sie okaze..bo Mała ciągle przy cycu...niby tak ma byc bo karmi sie na żądanie ale ja sie boje,że ona sie nie najada....
prawie m-c juz karmie piersia..zważa mi ją i pewnie w zaleznosci od wagi powiedza czy dokarmiac mlekiem modyfikowanym....
jak to jest być mamą? cudownie....tylko jak Halinka płacze bo ma kolke i kupka nie chce wyjsc to ja płacze razem z nią :(

a moze doswiadczone mamy cos polecaja? na kolke? bierzemy BioGaie tak pediatra kazał ale jak widac nie do konca chyba działa...raz jest ok a raz nie....a ja naprawde jem jałowe rzeczy....
eh rozpisałam sie....
a CC przy jelitkach jak najbardziej polecam....bo ja z tym bolącym odbytkiem nie moge juz wytrzymac..zamiast krocze bolec to boli doopka:/

pozdrawiam Was;* Buziaki :*

Obrazek

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: elena » 27 cze 2013, 16:50

Truskawka pisze:karmie piersia ale nie wiem jak długo to bedzie trwało...we wtorek mamt wizyte u neonatologa to sie okaze..bo Mała ciągle przy cycu...niby tak ma byc bo karmi sie na żądanie ale ja sie boje,że ona sie nie najada....
U mnie było to samo,jadła 40min a po 15 już była głodna.Dokarmiałam ją modyfikowanym mlekiem szczególnie w nocy ,kiedy obie byłyśmy już umęczone.Wtedy dopiero spokojnie zasypiała.
Truskawka pisze:jak to jest być mamą? cudownie....tylko jak Halinka płacze bo ma kolke i kupka nie chce wyjsc to ja płacze razem z nią
i to znam dobrze ,tylko kupka była i 15 razy na dobę,do tego śluzowata bardzo. Lekarze i znajome"doświadczone" mamy mówili że to normalne ,niedojrzały przewód pokarmowy a dziecko musi popłakać.Matka nawet z tak krótkim starzem zawsze zauważy że coś jest nie tak.Po badaniach okazało się że jest uczulona na białko.Teraz jest na bebilonie pepti,kupka co dwa dni,ale nadal lużna ze śluzem,ma straszne gazy i brzuszek wtedy też ją boli.Tak bardzo bym chciała żeby to tylko uczulenie było.

Ja niczego jej na kolkę nie podaję.Masuję brzuszek,kładę ją na brzuszku i masuję podczas ciepłej kąpieli.

Truskawka pisze: CC przy jelitkach jak najbardziej polecam...

i ja też ,miałam i sobie chwalę.Wiem że to operacja i mogą być powikłania ale naprawdę doszłam do siebie szybciej ,niż dziewczyny bo trudnych naturalnych porodach.Więc jeśli są wskazania to nie ma się czego bać.

Powodzenia,oby maleńki brzusio nie bolał

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: panbubka » 27 cze 2013, 18:09

Truskawko kochana, moje gratulacje, strasznie się cieszę, że wszystko z Halinka dobrze, Ty też zdrowiej powolutku :roll: Nie było mnie tu dawno bo walczę z zapaleniem tęczówki...buziaki

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Truskawka » 27 cze 2013, 20:09

panbubka pisze:Truskawko kochana, moje gratulacje, strasznie się cieszę, że wszystko z Halinka dobrze, Ty też zdrowiej powolutku :roll: Nie było mnie tu dawno bo walczę z zapaleniem tęczówki...buziaki
Dziękuję piękni zdrówka zyczę!!! :*

[ Dodano: 09-07-2013 ]
Hej dziewczyny czy któras po porodzie walczyła ze szczeliną odbytu?
z racji tego,że mi lekarz wycisnął Małą z brzucha był duży nacisk na odbyt i chyba ze dwie albo 3 mam
a do lekarza narazie nie ma jak sie wybrać:(

moze cos doradzicie?
stosuje posterisan masc
raz jest lepiej a raz gorzej zalezy jaka kupka..masakrycznie sie mecze z góry dziekuje :neutral: :oops:

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”