Ciąża przy chorobie Crohna

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
8monia1
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Re: Ciąża przy chorobie Crohna

Post autor: 8monia1 » 10 sty 2006, 11:11

Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa... :wink:
Mam mdłości (naszczęście bez wymiotów), różne zachcianki i "przeszkadzajki"..... i wiecie co?....Przeogromnie się cieszę (mam tylko malutką nadzieję, że nie powtórzy się "śpiewka" sprzed 4 lat)
Pozdrowionka... :D
:) Monika :)
CD
GG 8358179
Obrazek

asienia ;)
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: asienia ;) » 27 sty 2006, 20:56

Jestem ciekawa czy bierzesz sulfasalazynę - 1 tabl? -tak jak wcześniej planowałaś? i czy brałaś wczesniej kwas foliowy? Trzymamy za Ciebie...WAS kciuki!!! zaglądaj tu i relacjonuj jak bardzo jesteś szczęśliwa :) :D :D :D 8) :D 8) :D :lol:
jak coś to mój nr gg 3346075

Awatar użytkownika
8monia1
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: 8monia1 » 28 sty 2006, 10:33

Sulfasalazynę biorę tak jak brałam 2x1tabl. Kwas foliowy teraz biorę 2x 15mg (a nie jak w Foliku np. 0,4mg). Do tego No-spa 3x1tabl. i progeteron. Długo się tu nie odzywałam, bo już prawie 2 tygodnie jestem na L4 (mam leżeć). We wtorek idę na kolejną wizytę i zobaczymy jak będzie dalej. Na razie czuję się dobrze, tylko strasznie mi lodówka śmierdzi. mały Dyź 23.01(wtedy byłam na Usg) miał 19 mm i bijące serducho. Mój duży Dyź dzisiaj właśnie dotarł do Irlandii (pojechał troszkę zarobić pieniążków, żeby nam było lepiej).
Pozdrowienia
CD
GG 8358179
Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 12 cze 2006, 16:19

ja w najblizszym czasie o dzieciatku nie mysle,ale moj lekarz powiedzial mi,ze istnieje szansa ze podczas ciazy choroba sie cofnie.Z kolei kobieta z ktora ostatnio lerzalam na oddziale mowila,ze ciaza o malo nie "wyssala"z niej resztek witamin,wapnia,mineralow-ogolnieb.zle to zniosla,nie bylo mowy o karmieniu piersia itd.Ja juz nie wiem jak to jest,sama crohna odziedziczylam po mamci...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
8monia1
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: 8monia1 » 12 cze 2006, 21:48

Ojejka!!! Ja wiem, że to choróbsko można przekazać w genach, ale mam nadzieję, że się tak nie stanie...
CD
GG 8358179
Obrazek

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 13 cze 2006, 09:06

tego tobie, sobie i wszystkim rodzicom zycze, sama mam dwie coreczki (odpokac w niemalowane) :) zdrowe choc sama zebralam plony z choroby mojej babci i mojego taty, oboje maja zespol jelita drazliwego a podobno moje CU ma z tym jakis zwiazek niestety :(
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

karolusia1984
Debiutant ✽

Post autor: karolusia1984 » 17 paź 2013, 15:00

ulcia,
ja również choruję na Crohna, mam 4 letniego synka, chciałabym z mężem starać się o drugie dziecko, a ty Ulcia urodziłaś?

JOANNA86
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: JOANNA86 » 17 paź 2013, 17:35

Ja urodzilam 6tyg.temu drugie dziecko.
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 17 paź 2013, 19:41

Cinimini pisze:ja w najblizszym czasie o dzieciatku nie mysle,ale moj lekarz powiedzial mi,ze istnieje szansa ze podczas ciazy choroba sie cofnie.Z kolei kobieta z ktora ostatnio lerzalam na oddziale mowila,ze ciaza o malo nie "wyssala"z niej resztek witamin,wapnia,mineralow-ogolnieb.zle to zniosla,nie bylo mowy o karmieniu piersia itd.Ja juz nie wiem jak to jest,sama crohna odziedziczylam po mamci...
Oooo moja wypowiedź sprzed 7 lat :D. Może, więc teraz się do nie ustosunkuję...
3 m-ce temu urodziłam synka, ciąża "nic" ze mnie nie wyssała, fak nie był to błogi stan, ale i nie jakies traumatyczne przeżycie. Teraz natomiast karmię piersią z pełnym powadzeniem, a jelita są cichutko :)
Także nie ma co gdybać jak widać :D
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

karolusia1984
Debiutant ✽

Post autor: karolusia1984 » 18 paź 2013, 08:42

JOANNA86 pisze:Ja urodzilam 6tyg.temu drugie dziecko.
Witaj, ja przeżyłaś całą ciąże, z dzieckiem wszystko w porządku.
Jakie leki zarzyłaś, czy przed planowaniem dziecka robiłaś kontrolne badania. Ja przepraszam, że tak wypytuje, ale wczoraj byłam u swojej gastrolog i powiedziała, jeśli decyduje się na dziecko, to najlepszy jest moment, moje jelita są w remisji, tylko powinnam zrobić kontrolne badania, CRP, żelazo morfologie i badanie ze markerów zaostrzenia choroby w stolcu tzw. kalprotektyna w stolcu (żeby nie robić kolonoskopii). Zacznę robić badania i biorę się z mężem do roboty..... :razz:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 18 paź 2013, 11:06

karolusia1984, witaj. Ja urodziłam 3 m-ce temu, jestem tez z Łodzi, ten sam rocznik ;) i też CD. Jeśli chcesz mogę podać Ci namiar na moją gin. W tym roku przyjęła 3 porody z NZJ, tak więc siłą rzeczy kształci się w tym kierunku. A wierz mi, że sama dłuuugo szukałam ginekologa, który ma pojęcie o nzj.

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Marchewkowe_pole
Debiutant ✽
województwo: podlaskie

Post autor: Marchewkowe_pole » 18 paź 2013, 11:51

Karolusia a jakie leki obecnie bierzesz?
"Jeśli wierzysz w cuda - musisz wierzyć, że się uda!!"

Mikołaj, 56cm. 4470g. 10/10 - 11.08.2016 urodzony przez cc.

Salofalk 2x1 AZA 2x1, metronidazol 3x1
11 lat walki z Crohnem, leczenie biologiczne w 2010 i 2012, przebyta operacja w 2009, przetoki okołoodbytnicze2011/ 2012, obecnie zaostrzenie po cc.

Bitwę wygrałam wojna trwa! SPARTA!!!
FU*CK OF CROHN!!

JOANNA86
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: JOANNA86 » 18 paź 2013, 20:44

Juz odpowadam :roll: z lekow to bralam asamax cala ciaze,a przed ciaza robilam te badania co wymienilas ja jak zaszlam w ciaze bylam 4miesiace po operacji jelit gdzie mi je troszke skrocili :roll: dostalam zielone swiatlo od chirurg bo badania mi wyszly ok no i za pierwszym podejsciem udalo sie.dzieciatko jest donoszone i zdrowe i mam nadzieje ze tak zostanie.ztcze powodzenia :wink:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

karolusia1984
Debiutant ✽

Post autor: karolusia1984 » 22 paź 2013, 14:52

Cinimini
Bardzo się cieszę, że odpisałaś. :lol:
Na wizycie u mojej gastrolog dostałam namiary na dwie Panie ginekolog:
Aleksandra Brucka oraz Pięta Dolińska. I nie wiem do której mam pójść. Jeśli może to poproszę od Ciebie namiary.
Od kiedy chorujesz na Crohna? Gdzie rodziłaś, czy wszystko było w porządku.
Ja zdecydowałam się planować dziecko, zobaczymy, myślę że wszystko będzie dobrze. Zaczęłam brać kwas foliowy, oprócz całego zestawu leków: Salofalk, duspatalin vitrum calciu, falvit, letrox 100 - bo mam jeszcze niedoczynność tarczycy).
Opiszę Ci po krótce moją historie: w 2009 roku urodziłam synka 2700; 52cm. Miesiąc po urodzeniu pojawiły się biegunki, szczelina odbytu, gorączka wymioty itp.... w 2010 zdiagnozowali u mnie Crohna. Zaczęłam roczną terapię biologiczną, która bardzo mi pomogła. Aktualnie jestem w remisji i dlatego pojawiła się myśl o drugim dziecku, ale bardzo się boję, nie wiem jak to będzie. Muszę zrobić wstępne badania, czy wszystko jest OK i biorę się z mężem do roboty.
Czekam na informację. Gratuluję dzieciatka!!!! :razz: :roll:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 22 paź 2013, 19:06

karolusia1984 pisze:Na wizycie u mojej gastrolog dostałam namiary na dwie Panie ginekolog:
Aleksandra Brucka oraz Pięta Dolińska. I nie wiem do której mam pójść.
Po tej wskazówce wiem już nawet kto jest Twoim lekarzem gasto. ;)
Dr Pięta-Dolińska to moje odkrycie, chodzę do niej od 4 lat. Z kolei lek. Aleksandra Brucka jest owszem przemiła, ale jest sporo młodsza od dr Agnieszki.
Choruję od 9 lat, właściwie co roku mam zaostrzenie. Na dziecko zdecydowaliśmy w czasie remisji, ale zaostrzenie i tak mnie dopadło w czasie ciąży. Ogólnie ciążę miałam trudną, cały czas na sterydach, no i zakończona 1,5 m-ca przed terminem-to akurat nie z powodu jelit, miałam zatrucie ciążowe.
Rodziłam w ICZMP.
A tu moj wątek ciążowy - może w nim znajdziesz odpowiedzi/podpowiedzi na swoje obawy.
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=13787

Trzymam kciuki !!

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”