Ciąża przy chorobie Crohna

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
karolusia1984
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: łódzkie

Re: Ciąża przy chorobie Crohna

Post autor: karolusia1984 » 23 paź 2013, 08:30

Cinimini,
Witaj, powiem szczerze że się troszkę przeraziłam, boje się że będzie cos nie tak.....Umówiłam się do dr Aleksandry Bruckiej właśnie nie wiem czy dobrze zrobiłam, zastanawiam się czy nie przepisać się do A. Pięty Dolińskiej. Fakt jest starszym lekarzem i bardziej doświadczonym, a przyjmuje on może na NFZ?
Życzę Ci powodzenia w zdrowiu jak i w wychowywaniu dziecka. No właśnie a jak twoje dzieciatko, wszystko ok?
Rodziłaś naturalnie czy cesarką się zakończyło?
ozdrawiam gorąco.

[ Dodano: 23-10-2013 ]
JOANNA86,
Witaj, od ilu lat chorujesz na CD, rodziła naturalnie czy zakończyło się cesarką?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 23 paź 2013, 10:46

karolusia1984, niestety nasze choroby są nieprzewidywalne i trudno przewidzieć czy w czasie ciży odezwie się czy nie ... Powiem Ci jednak na pocieszenie, że znaczna większość forumowych ciężarówek zaostrzenia w ciąży nie miała ;)
Dr Dolińska przyjmuje tylko prywatnie w swoim gabinecie. Fakt, że susma summarum przez całą ciążę sporo kaski się u niej zostawia. Dla mnie jednak to była sprawa drugorzędna, byłam trudnym przypadkiem i wolałam płacić, ale mieć pewność, że jestem w dobrych rekach.
Rodziłam przez CC, ponieważ rodziłam przed terminem synek ważył nieco ponad 1500g. Teraz na szczęście Julek rośnie jak na drożdżach, jest piękny, zdrowy i przekochany - a ja przeszczęśliwa :D
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

karolusia1984
Debiutant ✽

Post autor: karolusia1984 » 23 paź 2013, 11:13

Dziękuje Ci bardzo za poradę, czytałam na forum o dr Dolińskiej (nie miała zbyt dobrych opinii) o dr Bruckiej i przyznam szczerze że jestem w rozterce. Pójdę raz do jednej i drugiej i zobaczymy..... 23.11.2013 będzie z nimi spotkanie, więc chętnie pójdę .....
pozdrawiam Cię serdecznie
Miłęgo dnia życzę

JOANNA86
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: JOANNA86 » 23 paź 2013, 15:20

karolusia1984, U mnie zdjagnozowano chorobe rok temu w sierpniu gdy trafilam do szpitala w zlym stanie mialam guza na jelicie podejrzewano nowotwora ale badania hispat.potwierdzily CD prawdopodobnie juz chorowalam jakies 9 lat temu czesto bolal mnie brzuch mialam usuniety wyrostek myslalam ze po klopocie ale nadal jakos mnie nudzil ten brzuch i czesto bylo mi niedobrze i tak to sie ciaglo przez tyle lat.A co do porodu to milam cesarke w pierwszej ciazy bo dzidzius sie zaklinowal i teraz tez mialam cesarke dwa tyg.przed term.Elizka jest sliczna i zdrowa tak samo jak starszy synek Kubus ktory ma juz 7 lat.pozdrawiam :wink:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
ulennia
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: ulennia » 03 lis 2013, 19:01

Witajcie.Zwracam się do Was jako,że jesteście bardziej doświadczone w temacie.Bardzo chciałabym zajść w ciążę,ale boje się przy Crohnie.W czerwcu zeszłego roku poroniłam w 3msc.Bez żadnego powodu,choroba nie miała wpływu.Nie rozmawiałam z moją prowadzącą o moim pomyśle,cały czas zastanawiam się nad reakcją organizmu na ciążę i czy leki,które biorę nie zaszkodzą dzidziusiowi.Biorę 6xasamax i 2x azatropinę.Ponad rok mam remisję.
Co Nas nie zabije,to Nas wzmocni...
asamax 2x3tabl,azathioprine 1x2tabl.+debutir 1x2tabl
trochę gorzej,ale to chyba jeszcze remisja:)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 03 lis 2013, 22:57

ulennia, leki biorę dokładnie te same i jestem mamą od ponad 3 m-cy. Dodatkowo miałam w ciąży zaostrzenie, także jeśli Ty jesteś w remisji to jest idealny moment!
Co do poronienia, to sądzę, że już minęło wystarczająco dużo czasu. Nie będę pisała "imiennie", ale jest wśród nas dziewczyna, która poroniła, a po 4 m-cach (jeśli dobrze pamiętam) zaszła w ciąże i ma teraz śliczną córeczkę :)

Także śmiało - masz remisję - czego chcieć więcej ;)
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
ulennia
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: ulennia » 04 lis 2013, 21:44

Dzięki dziewczyny :smile:

Awatar użytkownika
cebulka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: cebulka » 05 lis 2013, 18:46

Ja mam co prawda cu, ale przez całą ciążę byłam na azie i salofalku....jak masz remisje to nie czekaj tylko do dzieła :razz:
azathioprine vis 1x50mg
Salofalk 2x2
Dicoflor 60 doraźnie
vitrum calcium 1x1
Femibion natal 1 1x1
Kwas foliowy 1x1
Rutinoscorbin 2x2
Obrazek

Awatar użytkownika
ulennia
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: ulennia » 05 lis 2013, 21:13

Najbardziej bałam się azatropiny.Już miałam rozmawiać z lekarzem czy mogę przestać ją brać :wink: w imię wyższych celów oczywiście :smile:
Musimy się M wziąć do roboty :wink:
A dzisiaj jeszcze śniła mi się dzidzia :super: może to dobry znak?

Kinga
Początkujący ✽✽

Post autor: Kinga » 21 lis 2013, 21:40

Hej, ja jestem mamą dwójki zdrowych dzieciaczków :) (od 16 lat mam cd), w obydwu ciążach brałam asamax i karmiłam później długo piersią. Teraz za miesiąc urodzę trzeci prezent gwiazdkowy;) i zastanawiam się czy mogę karmić piersią bo od roku jestem na 2x50 mg azy i 2x6 asamax. Dziewczyny, karmiłyście na azie?

Lucilla
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: Lucilla » 25 lis 2013, 13:06

Hej Dziewczyny,
z tego, co widzę, ciężko znaleźć ginekologa, który zna się na CU.
Ja choruję od ponad roku, na razie remisji nie ma, zaczęłam brać Imuran, ale jak wiadomo, na efekty trzeba poczekać. Mam jednak nadzieję, że się uda, bo w przyszłym roku chciałabym się zacząć starać o dzidziusia:) I tutaj moje pytanie: czy wiecie może, czy w Medicoverze w Warszawie przyjmuje ktoś z doświadczeniem z CU? Mam w Medicoverze ubezpieczenie, wszystkie badania i ewentualne prowadzenie ciąży w pakiecie, więc chciałabym tutaj przygotować się do ciąży i ją prowadzić. Będę super wdzięczna za wszelkie info.

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”