Proszę o pomoc - ciąża i poród

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
annek2
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Proszę o pomoc - ciąża i poród

Post autor: annek2 » 22 paź 2008, 23:22

Witam wszystkich.
Mam na imię Ania i jestem tu nowa. Nie choruję na CU ani na CD tylko mam coś takiego jak uchyłki jelita grubego.

W tym momencie jestem w 37 tygodniu ciąży i poród tuż tuż. Na forum to trafiłam, szukając jakichkolwiek informacji czy mogę przy mojej chorobie rodzić naturalnie. Niestety niewiele w necie informacji o uchyłkowatości a o ciąży z uchyłkami zupełnie nic :smutny:
Bardzo się boję, że podczas porodu może dojść do perforacji jelita ( podczas parcia)
Mój gastrolog twierdzi, że "raczej" nic nie powinno się stać, ale to " raczej" nie bardzo mnie przekonuje :smutny:
Bardzo chciałabym urodzić naturalnie, ale mam wielką blokadę jeśli chodzi o parcie podczas porodu. Wiem, że moja choroba jest inna niz większości z Was, ale mam nadzieję, że znajdę tutaj pomoc.
Czy są tutaj dziewczyny, którym udało się urodzić naturalnie, pomimo choroby? W końcu Wasze jelita tez są w pewnym stopniu uszkodzone :smutny:
Czy może jedynym wyjściem jest cesarskie cięcie, chociaż nie mam stosownego zaświadczenia. A może ja tylko sobie wmówiłam, że może coś się stać złego z moimi jelitami.
BArdzo proszę o rady tych dziewczyn, które mają poród za sobą.
Pozdrawiam serdecznie. Ania.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc - ciąża i poród

Post autor: Mamcia » 23 paź 2008, 11:44

Moim zdaniem nie ma przeciwwskazań. ma nadzieję, że w obecniej chwili nie masz zapalenia uchyłków. Z uchyłkami można normalnie żyć. Trzeba tylko uważać, aby nie dochodziło do stanów zapalnych.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

annek2
Debiutant ✽

Post autor: annek2 » 23 paź 2008, 14:08

Dziękuję bardzo za odpowiedź i zainteresowanie.

Zapalenia uchyłków nie mam i jak do tej pory nie miałam. Jedyna przeszkoda to to, że wiem, że one tam są :neutral:
Ponadto mam nerwicę i pewnie hipochondrię :oops: i bardzo się boję, że nawet jeśli podczas parcia nic się nie stanie, to tak nadwyrężę te moje uchyłki, że później przy zwykłym wypróżnieniu może dojść do perforacji jelita :cry:
Ale przyznam się, że do tej pory za bardzo nie interesowałam się moim schorzeniem ( nie dawało ono prawie żadnych objawów), tak więc liczę bardzo na Waszą pomoc. A raczej na przekonaniu mnie, że mogę rodzić naturalnie ( baaaaardzo boję się cesarki :cry: )

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 23 paź 2008, 22:36

moze sie lepiej poczujesz jak bedziesz wiedziec ze co drugi czlowiek ma uchylki ale o tym nie wie i jakos z tym zyje :)
Obrazek

milkusia11
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: milkusia11 » 25 paź 2008, 12:41

ja choruje na WZJG tez mialam obawy co doporodu lekarze mowili ze moze dojsc do pekniecia jelita ,mialam poza tym bolesne zaparcia ze az mdlalam i balam se tego parcia ze podczas porodu stanie sie tak samo ,dostalam od lekarza zaswiadczenie o przeciwskazaniach do porodu naturalnego i mialam cesarke 2 sierpnia 2008 urodzilam zdrowego,slicznego synka:)teraz jestem jzu prawie 3 miesiace po cieciu i jestem zadowolona,znieczulenie mialam w kregoslup i tez polecam nic nie boli wiekszy komfort w razie pytan pisz na priv,oczywiscie kazdy przypadek jest inny niewiem dokladnie co TObie dolega to inna choroba od naszej,dziewczyny rodza naturalnie i nic sienie dzieje ale ja jestem zdania ze jesli masz watpliwosci to lepie zdcydowac sie na cesarke,ja tez poczatkowo cchcialam rodzic naturalnie ale potem mysle sobie ze jzu nacierpialam sie chorujac,przechodiac rozne badania itd..wiec porod nalezy misie bezbolesny hehe i tak bylo
Milkusia11

annek2
Debiutant ✽

Post autor: annek2 » 26 paź 2008, 15:35

Milkusia11 - widzisz, ty miałaś wyraźne wskazanie do cc. Ja niestety nie mam, ponieważ według lekarza "nic nie powinno się stać". Wiem, że nikt mi nie zagwarantuje na 100% braku powikłań przy porodzie naturalnym ani przy cięciu, ale lekarz naprawdę był mało przekonujący, a ja już nie mam siły biegać do następnych.
Miałam nadzieję , że odezwą się dziewczyny, które rodziły naturalnie, pomimo, że istniało ryzyko jakichś niepowodzeń ze strony jelit ( najbardziej przeraża mnie ta perforacja)
Ponadto wydaje mi się, że uchyłki a wzjg to dwie bardzo różne choroby. Ja uchyłków nie leczę, nie dają prawie żadnych objawów, a wzjg to poważna choroba utrudniająca życie.
Tyle, że to jedyne forum, które znalazłam o chorobach jelit.

Sesil
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubuskie

Post autor: Sesil » 26 paź 2008, 18:05

annek2 pisze:
Tyle, że to jedyne forum, które znalazłam o chorobach jelit.
Celiakia to również choroba jelit i tak samo jest forum...
Przyjaźń wypływa z wielu źródeł, z których największym jest szacunek...
Cecylia...

czytelnik
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita

Post autor: czytelnik » 22 sty 2014, 22:53

Witaj Ania,
jeśli bywasz tutaj na forum, to proszę daj znać.
jestem ciekawa jak skończyła się u Ciebie ciąża, jak rodziłaś, czy wszystko ok?
Od niedawna (cudownie mi się nowy rok zaczął!) borykam się z tym problemem i sama nie wiem, czy mam jeszcze szansę zostać ponownie mamą...

Pozdrowienia!

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”