Ciąża po operacji jelita

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Ciąża po operacji jelita

Post autor: funia » 30 gru 2009, 19:42

Czy ktos z was moze był w ciąży po operacji jelita?

Ja mam pionowe cięcie mniej wiecej od pępka 10 cm w odleglosci ok 10 cm od pępkaw prawo (tam, gdzie jest wyrostek). Rana się porozciągala, mam bliznowce. Na badaniach wyszlo, ze jelito jest dosc blisko skory. W tym miejscu tez jest zwezenie

Ogolnie przy zaostrzeniu, gdy ruszaly sie miesnie brzucha, to jelito mnie troche bolalo, cala ta okolica blizny

Teraz zaczyna sie moj czwarty miesiac ciazy, brzuszek zaczyna rosnąć.
Swiatecznie raz zgrzeszylam, jedzac sledzia i kurcze tak mnie zaczelo bolec w tym miejscu, ze szok :smutny: W nocy sie obudzilam i myslalam, ze mam juz jakas perforacje czy cos.
Po tygodniu zrobilo sie troche lepiej, ale caly czas boli mnie okolica blizny. Czy to mozliwe, ze przy rozciaganiu sie blizny tak to boli? Dzisiaj bylam u ginekolog, zeby sprawdzic co i jak- czy to nie macica- ona stwierdizla, ze to moze byc przez rozciaganie.

Zastanawialam sie tez, czy nie isc do chirurga, zeby zerknal. Tylko nie wiem, co z tego ma wyniknac. Przeciez i tak na zadna operacje sie nie zdecyduję :cry:

Ma ktos moze podobne doswiadczenia i moze mnie pocieszyc, ze to minie?

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Ciąża po operacji jelita

Post autor: leila » 30 gru 2009, 21:13

koleżanka miał operacje wyrostka i tez w ciazy ta blizna bolała brzuch sie rozciaga smarowała blizne czyms
ja mam tez taka blizne pewno w ciazy bedzie bolec ,nawet troche przepuchline w bliznie podejrzewam
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 30 gru 2009, 21:35

Ja w niecały rok po operacji zaszłam w ciążę. Tyle tylko, że ranę mam na prawie 20 cm i zaczyna mi się z pięć cm nad pępkiem i schodzi prosto w dół. Nie smarowałam jej jakoś specjalnie, ale ja zakończyłam ciążę w 30 tyg., więc nie zdążyła mi się zbytnio naciągnąć.Czasami pobolewało mnie, ale dało się wytrzymać. Każdy z nas ma trochę inną skórę, bardziej lub mniej elastyczną...
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Mag_Jez
Debiutant ✽

Post autor: Mag_Jez » 30 gru 2009, 22:55

Funia ja zaczynam 5 m-c ciazy :)
Podobnie jak doelli mam blizne na ok 20 cm. Operacje na jelita mialam w 2000 roku w pierwsza ciaze zaszlam w 2007 roku. Ciaza zakonczya sie cc po 40 tyg. Przez caly czas ciazy nie mialam zadnych objawow zwiazanych z blina, rozciagala sie wraz ze skora bez dolegliwosci. Ale zgadzam sie ze kazdy z nas jest inny, mozemy roznie znosic i przechodzic podobne "przypadki". Myśle ze swoje obawy powinnas omowic z lekarzem, tak jak zreszta robisz, byc moze warto skonsultowac sie tez z gastrologiem

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: funia » 31 gru 2009, 11:44

dziękuję bardzo za odpowiedzi, trochę mnie uspokoilyscie!!

oczywiscie z gastro tez skonsultuję, jadę tam dopiero na początku lutego, wiec trochę muszę poczekac

zaczelam sie smarowac kremami na rozstępy, mam nadzieje, ze troche pomogą i uelastycznią tą bliznę

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”