gdzie Was boli brzuch??:)

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
muffinka
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

gdzie Was boli brzuch??:)

Post autor: muffinka » 05 maja 2010, 16:42

Mam takie pytanko:)

Jestem w 23tc. Boli mnie brzuch po prawej stronie, ale na wysokości jajników. Czasami bardzo boli, aż się pocę:)

Czy sądzicie, że to moga być jelita, czy raczej bóle ciążowe??

Jak było u Was?

Dzieki za pomoc:) :roll:
życie to nie je bajka...chociaż ja spotkałam księcia:):):(gg-2687534)

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: gdzie Was boli brzuch??:)

Post autor: kasinp » 05 maja 2010, 20:45

muffinka, nie mam zielonego pojęcia , ale stawiam na jelita . W ciąży nigdy mnie brzuch nie bolał ale prawa strona brzucha dala mi sie we znaki w zaostrzeniu cd

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 maja 2010, 20:46

A czy ty jesteś chora??? z profilu to nie wynika.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 05 maja 2010, 20:59

nie ma stwierdzonego CD ani CU tylko proctitis, chyba ze sie cos zmienilo????muffinka, ???

muffinka
Początkujący ✽✽

Post autor: muffinka » 06 maja 2010, 12:07

Narazie nie mam dizgnozy. Czekam na nia już 5 lat i ciągle nie wiedzą.

Teraz niestety nie ma możliwości żadnej diagnostyki, dlatego muszę czekać.

Mnie boli brzuch na dole, jakby przy spojeniu łonowym po prawej stronie, czyli w okolicy jajników. Tak się zastanawiam, czy w tym miejscu sa jelita :roll:
Nie biegam do WC (może ze dwa razy dziennie), nie mam krwi, czasami tylko mało śluzu.

Są dni lepsze i gorsze, najgorzej jest wieczorami i w nocy.
Nie wiem, może mała się rośnie i mi wszystko rozciaga, może bola mnie zrosty pooperacyjne, które mam w tym miejscu, a może to te cholerne jelita... :wink: opcji jest kilka, dlatego pytam Was czy miałyście podobnie w ciąży :wink:

monika84
Początkujący ✽✽

Post autor: monika84 » 06 maja 2010, 18:28

Od 15 tc nie ma dnia żeby mnie nie bolało w prawej pachwinie, odczuwam ten ból kilka razy dziennie - ostre kłucie jakby mi ktoś nagle nóż wbił, aż nogą ruszyć nie mogę. ja właściwie prawie całą ciążę leżę i ból pojawia się szczególnie jak chcę przekręcić się na drugi bok, przy chodzeniu raczej go nie odczuwam. Zaparć nie mam, mała ułożona jest na lewym boku, więc też nie wie czy to bóle jelitowe czy ciążowe.
Akurat gdy te bóle się zaczęły leżałam z zaostrzeniem w szpitalu na oddziale gastro i lekarze nie potrafili mi powiedzieć czy to jelito czy rozciągające się więzadła więc na forum to chyba tym bardziej nikt Ci nie powie.

W kazdym bądź razie te moje bóle nie wpływają na rozwój maluszka, nie odkleja mi się łożysko ani nic w tym stylu. Leżę bo mam skurcze od 18tc i biorę leki rozkurczowe, które napinanie macicy może i osłabiają, ale kłucia prawej pachwiny nie.

A nie mogą Ci USG zrobić żeby sprawdzić czy ściana jelita nie jest pogrubiona? Mi robili, no ale w 15tc a nie 23, u Ciebie może już brzuszek przeszkadzać.

muffinka
Początkujący ✽✽

Post autor: muffinka » 07 maja 2010, 16:01

mi nie chcą robić żanych badań...jedyne co, lekarz zrobił mi morfologię i crp, które są w normie. Stwierdził, że gdyby coś się działo, to wyszłoby w wynikach. Ale ja mam zawsze dobre wyniki, dlatego te argumenty mnie nie przekonują :wink: no, trudno, trzeba będzie się jakoś przemeczyć :roll:

Biorę asamax i nospe, mam nadzieję, że małej nie zaszkodzi :neutral:

monika84
Początkujący ✽✽

Post autor: monika84 » 07 maja 2010, 17:23

Przecież usg nie jest szkodliwe... Ale skoro crp w normie to może to te normalne bóle ciążowe.

A co do leków to ja brałam duuuużo i nadal biorę. Mój rekord to było 31szt dziennie, rozkurczowe, sterydy, hormony, witaminy, koszmar. Obecnie już tylko 15szt. Nospa przestała na mnie działać około 30tc i od tamtej pory biorę scopolan, który teaz już też słabiej działa. Fenoterolu bali się podać ze względu na problemy z tarczycą, chyba żeby mi serducho nie wyskoczyło.

Awatar użytkownika
Antonietta
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Antonietta » 08 maja 2010, 22:16

Muffinka ja mam takie bole zawsze w kazde ciazy - a jestem wielorodka [matko jak to brzmi]. Wciaz mi wtaczaja, ze to ZNAK iz grozi mi porod przedwczesny a i tak zawsze rodze grubo p terminie. Raz spotkalam pania ginekolog, ktora powiedziala, ze taka moje uroda i ta juz bedzie. Pogodzic sie z tym i pokochac :)
"Mezny ten,kto w utrapieniu nie traci otuchy" [?]

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: ranka » 09 maja 2010, 20:42

moze to byc macica, moga byc jelita, pecherz, moze stan zapalny.

warto sprawdzic przez odpowiednie badania
Obrazek

muffinka
Początkujący ✽✽

Post autor: muffinka » 12 maja 2010, 22:06

dzięki za odpowiedzi :wink:
byłam dziś u gastrologa, zapłaciłam 100 i nie dowiedziałam się nic nowego.
Okazuje się, że w ciąży nie można robić żadnych badań, nie dostałąm skierowania nawet na usg, chyba, że pojdę sobie prywatnie. Nie ważne, że kłuje mnie odbyt (rany, jak to dziwnie brzmi :roll: ) , że po nocach nie śpie z bólu itp...

Ginekolog mówi, że muszę być zdiagnozowana przed porodem, gastrolog, że narazie wg. niego nie ma takiej potrzeby....ginekolog, że w razie czego mam jechać na oddział ratunkowy na gastrologie, gastrolog - że na ginekologię...szlak mnie trafi!!! :wink:

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”