Strona 1 z 1

dziwne ruchy w brzuchu po porodzie

: 05 wrz 2010, 00:21
autor: monika84
Urodziłam 3,5 m-ca temu, poród sn z użyciem vacuum. Od 1,5 m-ca czuję jakieś ruchy w brzuchu, jakby falowanie, obszar 2 cm poniżej pępka, czasem coś mi się delikatnie wybrzusza. Pewnie dziwnie to brzmi :) W kolejnej ciąży nie jestem więc zastanawiam się czy to jelita czy np. obkurczanie macicy??? Nie mam pojęcia, ruchów jelit nigdy nie czułam, rzadnego wybrzuszania przed ciążą. Nic mnie nie boli.

Miała któraś z was coś takiego? Czy to może być macica, czy macica moze się wybrzuszać? Mój aktualny po-ciążowy ginekolog to jakiś świr, a do mojego gastrolga jestem zapisana na listopad i nie ma szans na wcześniejszą wizytę, a poza tym chyba nie będę biegła do gastro z informacją, że mi się coś w brzuchu rusza ;)

Nie jestem tym przestraszona, ale jakoś dziwnie mi jak czuję te ruchy, jakby tam jakiś obcy siedział ;)

Re: dziwne ruchy w brzuchu po porodzie

: 05 wrz 2010, 12:36
autor: ranka
jesli urodzilas 3,5 mca temu i czujesz sie dobrze pod wzgledem ginekologicznym tzn. odchody sa prawdlowe to obkurczona macica juz jest dawno bo musi sie zaczac juz obkurczac od razu po porodzie.

Re: dziwne ruchy w brzuchu po porodzie

: 05 wrz 2010, 21:33
autor: monika84
Wymyśliłam jeszcze, że podczas ciąży organy i jelita nieco podnoszą się do góry i są uciśnięte więc pewnie teraz pomału wracają na swoje miejsce ??? Mam nadzieję, ze to nie obcy :)

Re: dziwne ruchy w brzuchu po porodzie

: 06 wrz 2010, 07:47
autor: megi_25
O matko miałam coś bardzo podobnego.Też jakby ruchy dziecka. Dziwna sprawa. Myślę,że to może faktycznie jelita na nowo się układają. Dla mnie najdziwniejszy po porodzie /miałam cc/był taki "pusty brzuch" i uczucie jakby nie był mój. Okropne to było. Potem faktycznie długo czułam takie "ruchy" w brzuchu, minęły już dwa lata i w końcu czas poczuć jakieś ruchy :wink:

Re: dziwne ruchy w brzuchu po porodzie

: 14 wrz 2010, 20:25
autor: jolinek83
monika84 ja miałam podobne uczucie do 2-3 m-cy po proktokolektomii, to chyba "układające" się jelitka.

Re: dziwne ruchy w brzuchu po porodzie

: 06 gru 2010, 14:14
autor: Blue
Ja też tak miałam po porodzie [a może i nawet po porodach? nie pamiętam;)].