Strona 1 z 5

Karmienie

: 13 cze 2013, 09:06
autor: Tinka
Mam pytanie do dziewczyn które niedawno urodziły i tych co niedługo będą mamami, czy będziecie karmić piersią jednocześnie biorąc leki ( ja akurat biorę asamax) wiem że opinie są podzielone, wiele z nas ma obawy... co sądzą o tym Wasi lekarze?? ja dopiero co wrócilam od swego...i zamiast nabrać pewności to wpadłam w zwątpienie. niby taki super specjalista...a mówi mi że trzeba na ulotce zobaczyć ( a wiadomo co na tych ulotkach! ani tak ani nie) w końcu stwierdził że skoro w ciąży się bierze to i przy karmieniu pewnie też można bo co to za różnica.... ja zwariuje z tym choróbskiem. Napiszcie proszę coś od siebie na ten temat.

Re: Karmienie

: 13 cze 2013, 11:09
autor: JOANNA86
moj lekarz mysli o zmianie leku na inny jak bede chciala karmic teraz biore asamax juz niepamietam na jaki chce zmienic ze niby to samo a mozna karmic.zobacze jak urodze moze wytrzymam bez lakow choc 2tyg.i tylko bez ten czas bede karmic najwazniejsze jest pierwsze karmienie czyli siara.

Re: Karmienie

: 13 cze 2013, 21:53
autor: Tinka
Dzięki dziewczyny za Wasze wypowiedzi. Ja najpewniej też będę karmić i brać leki. Skoro piszą że to bezpieczne...odstawić nawet na krótki czas bym się raczej nie zdecydowała bo boję się bardzo tej choroby.fakt nie doświadczyła mnie zbytnio- (modlę się aby nigdy więcej )bardziej niż jedna, dwie w ciągu dnia wodniste "kupy" przestraszylam się że schudlam 4 kg w miesiąc. czuję wielki respekt zwłaszcza gdy czytam jak wiele osób cierpi. od poczatku jestem na 3x1 i strach mnie czasem oblatuje czy to wogóle żeby taka dawka trzymala mnie w dobrej formie.???

Re: Karmienie

: 13 cze 2013, 23:32
autor: Horadoopka
...co ja bym dała za 'jedną dwie wodniste kupy..'....Jesli tak masz, to raczej leki trzymają Cię dobrze....
ze sterydami pewnie gorzej przy karmieniu, prawda? Mam nadzieje, ze pod koniec ciąży przejdę juz całkiem na niesterydowe i bedzie w miarę ok..

Re: Karmienie

: 14 cze 2013, 08:50
autor: Tinka
Horadoopka życzę Ci i Wszystkim dziewczynom w ciąży zdrowia zdrowia i jeszcze raz zdrowia wiadomo -to najważniejsze by w pełni móc cieszyć się życiem i naszymi maleństwami.

Re: Karmienie

: 14 cze 2013, 22:27
autor: Horadoopka
dzięki! młotek ze mnie, że sama nie szukam tych informacji.. ale perspektywa karmienia, to dla mnie jeszcze odległa sprawa.. byleby teraz jakoś się 'wylizać' z zaostrzenia i małej zbyt szybko z brzucha nie puścic....

Re: Karmienie

: 19 wrz 2013, 13:59
autor: Ewcia16
Witam,
W ostatnim czasie stwierdzono u mnie CU. Mam 9 miesięczną córcię i karmię piersią. Lekarz prowadzący przepisał mi Sulfasalazin EN i zalecił odstawienie małaej od piersi. Czytałam już tyle że głowa boli i sama nie wiem co zrobić. Dla mojej małej cyc to świętość ale w żadnym wypadku nie chcę jej szkodzić. Co robić? Przejść na karmienie sztuczne? Jeśli lek jest szkodliwy to jak szybko odstawić małą od piersi?

Re: Karmienie

: 19 wrz 2013, 14:15
autor: Mimi2
Lekarz nie ma racji: sulfasalazynę, mesalazynę i sterydy można podawać nawet w czasie ciąży.

Re: Karmienie

: 19 wrz 2013, 14:15
autor: cebulka
Przy Sulfasalazynie to nie jestem pewna czy można, ale przy mesalazynie czyli np Salofalku to tak, ja biorę Salofalk 500 i azathioprynę i będe karmić. Po konsultacji z moją gastrolog tak zdecydowałam bo nie ma większego ryzyka.

Re: Karmienie

: 19 wrz 2013, 15:10
autor: Cinimini
Tinka, ja przez całą ciążę i teraz podczas karmienia biorę Asamax 500 i azę. Moja gastrolog zapewniła mnie, że leki te są bezpieczne. Poza tym w którymś wydaniu kwartalniku był też na ten tem. artykuł.

Re: Karmienie

: 19 wrz 2013, 15:11
autor: Ewcia16
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jednak widzę, że zdania są podzielone. A czy na forum jest może jakiś Pediatra lub Położna aby można było się poradzić? Na razie staram się odstawić małą bo w sumie ma już soje miesiące ale nie wiem czy to się uda. Córcia strasznie się buntuje...

Re: Karmienie

: 19 wrz 2013, 16:38
autor: kalka_96
Artykul o tym byl w kwartalniku 1/2013 pisala go nasza Natuska, jest tam tabelka o lekach bezpiecznych. Mozesz gopobrac ze strony j-elity

Re: Karmienie

: 19 wrz 2013, 17:50
autor: Ewcia16
Bardzo dziękuję.

Re: Karmienie

: 20 wrz 2013, 14:49
autor: Cinimini
A ja mam do Was pytanie o odciąganie pokarmu laktatorem, po nakarmieniu dziecka piersią. Czy jest to konieczne?
Ja mam dość dużo pokarmu i Julek wszystkiego mi nie wyciąga. Czy w zw. z tym po każdym karmieniu powinnam jeszcze resztę odciągnąć laktatorem. Piersi mnie nie bolą, bo wiadomo, że Mały znaczną większość wypije, więc czy jest potrzeba ściągania tej resztki?
Słyszałam, że jak się nie ściągą to wówczas organizm zaczyna produkować mniej mleka, tak jakby dostawał sygnał, że produkuje za dużo, bo zostaje... Ale czy to prawda...
Kurcze, bo szczerze mówiąc to mi się po prostu nie chce po karmieniu wisieć jeszcze na laktatorze. Szczególnie w nocy i szczególnie po tym traumatycznym miesiącu jak Mały był w szpitalu i ja dziesiątki godzin spędzałam z tym ustrojstwem przy cycu.

Re: Karmienie

: 20 wrz 2013, 21:40
autor: Małgosia
Z tą zmniejszającą się produkcją mleka to prawda.
Moźesz ściągać i zamrażać na później jak np.będziesz chciała dzidzię zostawić babci a sama skoczyć coś załatwić.
Jeśli nie będziesz odciagać i produkcja spadnie to na pewno nie o tyle że zabraknie Julkowi -po prostu unormuje się i będzie w sam raz.
Natura wie co robi :-)