Mamusie i ich Dzidziusie

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Natuśka » 09 wrz 2013, 22:26

Jeszcze Dziewczyny dowaliłyście mi teraz :wow:

Zaraz Was wszystkie w ramkę oprawię i nad łóżkiem powieszę :p
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 09 wrz 2013, 23:28

Ale piękne Wasze skarby :) a myślałam, że mój Julek najpiękniejszy ;p
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 10 wrz 2013, 06:48

O rany, jakie słodziaki! Halinka widac, że najedzona, wyspana i zadowolona - ma minkę usatysfakcjonowanego kocurka na piecu :) Damy poniżej śliczniusie, fajnie jedna zaciera rączki z zadowolenia :) Mieliśmy ten sam leżaczek nawiasem mówiąc, tyle że Lusia używała, gdy troszkę podrosła. Choc używała to za dużo powiedziane, bo go nienawidziła.

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: elena » 10 wrz 2013, 08:23

Truskawka, Halinka w błogim nastroju,po prostu szczęśliwa dziewczyna.

magdalene
, Kobietki w wyjściowych kreacjach wyglądają przecudnie.Moja też lubi czytać :lol:

Kurcze ale ogarnąć dwie takie dzidzie to naprawdę wyczyn.Ja siedząć sama całe dnie z jednym spokojnym dzieckiem padam na twarz.

Cinimini dawaj fotę Julianka,widzisz ile tu dziewczyn będzie musiało konkurować o jego względy,bo chłopców mało.

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: elena » 10 wrz 2013, 14:19

Emilka dostała szczepionkę 6w1,bo lekarka bardzo ją zachwalała,że to najnowocześniejsza, dzieci wspaniale tolerują .Ale tak naprawdę to nie wiadomo kogo słuchać.Z refundowanej zrezygnowałam jak usłyszałam że dziecko dostanie za jednym razem zastrzyki w obie nóżki i rączkę. Została jeszcze jedna dawka ,do tej pory znosiła dobrze, więc mam nadzieję że ostatnią też.

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: Horadoopka » 10 wrz 2013, 17:21

..ale mamy na forum piękne dzidziusiowe towarzystwo :)
Magdalene, te książki to jakis bajer!!!! specjalne są dla maluszków takich? pierwsze widzę..

a ja chodze nieprzytomna, bo mała w nocy czesto domaga się cyca, a nieraz ma np 3h takiego ciumkania na poł gwizdka z kilkuminutowymi przerwami, a ja jakos w dzień nie potrafie zasnąc, zeby choc troche te noce odespac... i tak sie cieszę, ze na razie Hania nie ma kolek...

a ja sie boje tych skojarzonych szczepionek, naczytałam się o nich strasznych rzeczy. niestety bede musiała małej podac serię 3w1, bo tylko takie tu daja w UK..
pianka dodupna salofalk raz dziennie

Obrazek
Hania <3 ur 22/08 <3

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 11 wrz 2013, 14:41

magdalene pisze: także mamy tylko jedną pobudkę koło 1:00, która trwa od 30min do 2,5godz w zależności od nastroju dziewczyn ;)
REWELACJA :cry:

"Kochałam" te nocne przerwy...

Ale można się pocieszyć ze dzieciaki z tego wyrastają (tyle że w różnym wieku hihihi - moja Ala robiła nocne dwu-trzygodzinne przerwy "na życie" jeszcze w wieku 2-3 lat).

A tak w ogóle - kilka dni nie zaglądałam na forum a tu tyle się działo - mnóstwo zdjęć SUPER POCIECH.

Gratuluję wam dziewczyny - bycie mamą to super sprawa :-)
będzie dobrze :-D

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 11 wrz 2013, 18:14

Moja corcia budzi sie co 3 godz.na jedzenie ale tez karmie sztucznie bo pokarmu jak nie bylo tak nie ma ale jak na tak drobne dziecko duzo zjada bo 60ml :roll: .powiedzcie mi dziewczyny jak tam wasze jelita bo u mnie jakos tak mi jezdzi po brzuchu zwiekszylam asamax na 4g na dobe i czekam na poprawe.
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 11 wrz 2013, 18:34

Hej, my jutro mamy wizytę właśnie w sprawie szczepień. Pneumokoki mamy za free ze wzg. na wcześniactwo, nie wiem natomiast czy szczepić już teraz czy czekać do ukończenia roku i czy ta skojarzoną szczepionkę czy każdą osobno. Zdania są tak skrajne, że nie wiem jaką decyzje podjąć...
Co do nocnych karmień, to mój mały jest tylko na piersi i je ok. 23/24, później 3/4 i 7/8 także też całkiem fajnie.
Fotki nie mogę tu wrzucić, bo przekroczyłam już limit załączników. Zapraszam na FB. A swoją drogą mój synek będzie miał piękne dziewczyny :D
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Horadoopka
Początkujący ✽✽

Post autor: Horadoopka » 11 wrz 2013, 19:19

...to moja mała wyglada na największego żarłoczka!
ale i są efekty- dzis była ważona i w tydzień przytyła 270g- czyli 10% swojej wagi i wazy już 3030g- czyli 'magiczna' trójka przekroczona.. :) :)
chyba nie ma sztywnej normy w sprawie karmień.
np moja praktycznie zawsze zasypia przy cycu. nieraz ciągnie jak odkurzacz- , mało mi sutka nie urwie ;) a nieraz - gdy chyba chce cyca bardziej dla towrazystwa- ciumka sobie, a przełyka co jakis czas. i staram sie ja dobudzac w trakcie- smyram po policzku, łapię za nózkę, ale nieraz zasnie jak kamień, a się budzi minute po odłozeniu do łozeczka.. ale mam nadzieje, ze się to unormuje i bedzie juz lepiej z tym spaniem zwłaszcza w nocy.
pianka dodupna salofalk raz dziennie

Obrazek
Hania <3 ur 22/08 <3

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 12 wrz 2013, 10:07

ja natomiast bede szczepic kazda osobno synka tak szczepilam bo mi pediatra tak doradzil wiec teraz tez tak zrobie,jakos te skojarzone mnie nie przekonuja jeszcze niedawno ogladalam reportarz na temat tych szczepionek gdzie odradzali niektorzy rodzice te szczepionki
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
miasto: Wrocław

Post autor: Kasia_Rz » 12 wrz 2013, 10:54

Gratuluję wszystkim rodzicom :)

Z góry przepraszam, że tu piszę jednak niestey mi nikt nie odpisał w założonym nowym temacie. Jakiego poleciłybyście ginekologa (kobietę) we Wrocławiu, która dodtakowo ma pojęcie o naszej chorobie?

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Truskawka » 12 wrz 2013, 13:05

Hej dziewczyny:) dziękuję za mile słowa:)
Halinka juz gada jak najeta głuży i zaczyna gaworzyć:)prawdziwa baba:)

Jeśli chodzi o szczepienia -ja szczepilam 6 w 1

po pierwszejdawce nic Małej nie było, druga byla wczoraj i wieczorem temperatura
zdecydowałam sie na 6w 1 bo nasza pediatryczka polecała no i 1 wkłucie jest a moja tak sie drze,ze sie zanosi:(

dodatkowo szczepiłąm na rotawirusy

Magdalene a Twoje dziecziaczki nie sa wczesniakami?
wczesniaki mają za darmo szczepienia-dopytajcie sie!

a ja nie mam Was na FACEBOOKU:(
może mnie zaprosicie:)?????

Emilia Śmiechowska-zdjecie w kapeluszu na łące z makami:)PROSZĘ!

dobrze,ze Was mam -wszystko można skonsultować:)

a i nie czytajcie za dużo w necie o szczepieniach!
ja też sie naczytałam,ze potem przed kazdą szczepionką w nocy nie spie a potem latam do kibla :razz:

Buziaki dla Wszystkich Maluszków:*

[ Dodano: 12-09-2013 ]
Cinimini pisze:Hej, my jutro mamy wizytę właśnie w sprawie szczepień. Pneumokoki mamy za free ze wzg. na wcześniactwo, nie wiem natomiast czy szczepić już teraz czy czekać do ukończenia roku i czy ta skojarzoną szczepionkę czy każdą osobno. Zdania są tak skrajne, że nie wiem jaką decyzje podjąć...
Co do nocnych karmień, to mój mały jest tylko na piersi i je ok. 23/24, później 3/4 i 7/8 także też całkiem fajnie.
Fotki nie mogę tu wrzucić, bo przekroczyłam już limit załączników. Zapraszam na FB. A swoją drogą mój synek będzie miał piękne dziewczyny :D

my pneumokoki zaszczepimy po roku-byłą u nas dr prywatnie i powiedziala,ze jesli nie zamierzamy jej do żłobka oddawać to lepiej po roku bo powoduje dużo skutków ubocznych...:(
nawet mózgowe...

nasza pediatryczka poleca wręcz nakazuje ale my narazie się wtrzymujemy

[ Dodano: 12-09-2013 ]
Cinimini pisze:Hej, my jutro mamy wizytę właśnie w sprawie szczepień. Pneumokoki mamy za free ze wzg. na wcześniactwo, nie wiem natomiast czy szczepić już teraz czy czekać do ukończenia roku i czy ta skojarzoną szczepionkę czy każdą osobno. Zdania są tak skrajne, że nie wiem jaką decyzje podjąć...

my pneumokoki zaszczepimy po roku-byłą u nas dr prywatnie i powiedziala,ze jesli nie zamierzamy jej do żłobka oddawać to lepiej po roku bo powoduje dużo skutków ubocznych...:(
nawet mózgowe...

nasza pediatryczka poleca wręcz nakazuje ale my narazie się wtrzymujemy
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 12 wrz 2013, 19:59

My się zdecydowaliśmy na 6 w 1, a na rotawirusy Julek musi ważyć min 4 kg i powinien tą wagę osiągnąć przed skończeniem 24 m-cy, jak nie zdąży to ta szczepionka przepada.

Dziś było kolejne ważenie i mój grubasek przekroczył magiczne 3 kg - 3100g. Miał tez badanie okulistyczne, siatkówka "dojrzewa" i ogólnie rozwija się prawidłowo.

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Agula84 » 12 wrz 2013, 20:43

Cinimini pisze:4 kg i powinien tą wagę osiągnąć przed skończeniem 24 m-cy,
moze 4 miesiecy? bo 24 miesiace to 2 lata, nie pamietam jak to jest ale mysle ze powinien wtedy wazyc kolo 10 kg... ;)
Agula 84 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”