Zajezdnia ciężarówek ;)

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
JOANNA86
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: JOANNA86 » 02 cze 2013, 15:19

ja juz kupiłam kilka rzeczy i uwielbiam je ogladac,a śpię na bokach bo na wznak ciezko mi sie oddycha.we wtorek mam wizyte u gin.i zobacze coreczke.ile dziewczyny przytyluscie od poczatku ciazy? bo ja 8kg.waga dobila do 60,5 kg.
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 02 cze 2013, 21:10

JOANNA86 pisze:ile dziewczyny przytyluscie od poczatku ciazy?
Ja przytyłam 5 kg, ale w pierwszym trymestrze schudłam 4 kg. więc w gruncie rzeczy jestem tylko kilogram do przodu - 57 kg. Na szczęście dr mówi, że nie mam się czym przejmować, bo jestem drobna i jeśli przytyję jeszcze 3-4 kg to w moim przypadku będzie max.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: Horadoopka » 02 cze 2013, 22:59

Cinimini- uff, myslałam, ze tylko ja jestem taka do tyłu z kupowaniem czegokolwiek dla dzieciaczka.. Diś kupiłam pierwszy kocyk, body i rękawiczki niedrapki.
i tez sie jakos nie rozczulam nad tymi gadżetami dziecięcymi... chyba w pełni nie moge sę cieszyc ciążą przez kiszkowe problemy :(

nie wiem ile przytyłam, zważą mnie w srode przed wizytą u gastro to się dowiem.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 03 cze 2013, 09:45

magdalene, a jakie rozmiary zamawiałaś? Bo ja mam z tym dylemat...ja jestem drobna, ale to nie znaczy, że szkrab będzie malutki... A reszta akcesoriów - np. butelki - jaka najlepsza, wiem, że są jakieś anty kolkowe, ze specjalnymi smoczkami, ile sztuk... No mam masę takich banalnych pytań, które odwodzą mnie od dokonania zakupów, bo wciąż niezdecydowana jestem.
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 03 cze 2013, 10:04

ja kupowałam ubranka w roz.62,68 i nawet kilka rzeczy w 74 dzidzius bardzo szybko rosnie odradzam kupowania w roz.56 na synka kupilam i ani jednego razu nie uzylam bo synek mierzyl 60cm.butelki uzywalam avent mialam 2szt.tych najmniejszych i 1szt.najwiekszej ktora przydala sie jak dzidzius juz je mleko z kaszka.teraz tez mam zamiar kupowac butelki z aventu.
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: elena » 03 cze 2013, 11:10

Mój dzidziuś ma siedem tgodni ,więc jestem na bieżąco,.Ubranka kupowałam póżno i mało.Mnie się przydały te od rozmiaru 50,teraz zaczynam zakładać 56.Najlepiej i w szpitalu i w domu przydają się pajacyki całe rozpinane ( w szpitalach zazwyczaj u noworodków jest bardzo gorąco )Niedrapki bardzo przydatne,ale dziecko ciągle pcha rączki do buzi i przy częstym praniu rozciągają się ściagacze i spadają.Trzeba mieć kilka par.Ja osobiście polecam pajacyki i kaftaniki z wywijanymi rękawkami tworzącymi niedrapki.

Rożek,kocyki o różnej grubości.Jeśli body i koszulki to njlepiej kopertowe.Postawiłam na wygodę dla dziecka i siebie,a te śliczne ,słodkie i fikuśne ubranka przynoszą ciocie i wujkowie odwiedzający maluszka po urodzeniu.Zobaczycie że będzie tego pełna szafa.

Pieluchy tetrowe conajmniej dziesięć i tyle samo flanelowych.Nawet nie sądziłam że tak się przydadzą ,przy karmieniu i po kiedy dziecko ulewa.Tetrowe są też najlepsze po kąpieli do wytarcia maluszka ( świetnie i błyskawicznie chłoną wodę) i dopero potem zawijałam w puszysty ręcznik.

Butelki mam dwie z aventu najmniejsze ,choć i trzecia by się przydała.Podgrzewacz mam z funkcją sterylizacji i to jest z urządzeń najbardziej przydatna rzecz.

Jeśli chodzi o laktator mam z aventu i nie dzała niestety na mnie.Jeśli macie fajną położną lub doświadczoną koleżankę w tym temacie ,(ja poszperałam w internecie ,pooglądałam filmiki) to najlepsze jest ręczne ściganie w moim przypadku pod prysznicem jak piersi bolą i trzeba się pozbyć nadmiaru.

Jednorazowe pieluszki i chusteczki to trzeba wypróbować samemu kilka firm.Zostałam przy pampersach i chsteczkach dada i nivea.

Maść bepanthen super się sprawdza na pupę i wszelkie części ciała niemowlaka oraz na bolące sutki.

Trzymam kciuki za Was wszystkie i Wasze Dzieciaczki :wink:

[ Dodano: 03-06-2013 ]
magdalene pisze:Medela ma jeszcze smoczek "Calm", który ponoć ma być podobny do karmienia piersią, bo dziecko musi podobnie ssać, żeby coś wyleciało. Ja się ambitnie nastawiam na karmienie piersią, pytanie, jak to będzie wyglądało w praktyce
Karmiłam niestety tylko przez sześć tygodni ale powiem że jak dziecko ma apetyt a mama ochotę na karmienie to spokojnie się uda.Tylko bez stresu i powolutku,bo pokarm nie zawsze jest natychmiast. Warto czasem posłuchać swojej intuicji niż doświadczonej położnej.Szczególnie w szpitalu kiedy stres ,emocje i często presja na konkretne postępowanie.
W naszym przypadku rodzaj smoczka na butelce,uspokajacza ,czy w końcu nakładek na piersi nie maiał znaczenia.

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 03 cze 2013, 23:03

To ja mogę Wam z czystym sumieniem polecić te butelki: http://allegro.pl/tommee-tippee-butelka ... 75495.html
Opiekuję się od 7miesięcy maluchem, który był karmiony piersią i dokarmiany tą butelką. Nie było kłopotów najmniejszych, bo to są specjalne butelki dla dzieci karmionych piersią. Takie naśladujące kobiecą pierś. Wiem, że są zestawy 2małe i jedna większa plus termosik do wózka. Bardzo mi się podobają w użyciu. IMHO Aventy są kanciate. Te tommee są bardzo sprytne do trzymania.

poprawiłam link
Ostatnio zmieniony 04 cze 2013, 07:19 przez Mimi2, łącznie zmieniany 1 raz.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 04 cze 2013, 20:43

kota pisze:jak Was czytam, to też chcę dzidziusia :mrgreen:
no to kochana do roboty :wink:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
probiotyki

Horadoopka
Początkujący ✽✽

Post autor: Horadoopka » 04 cze 2013, 22:35

don't worry, przyjdzie i czas na Ciebie :)

mi od wczoraj napina się 3, 4 razy dziennie brzuch. troszkę się martwię, ale wczesniej kiedys ginekolog powiedziała, zeby łykac magnez, no to od wczoraj łykam. a za tydzień mam wizyte u położnej, jakby się to utrzymało- zapytam się. ale z tego co pamiętam przy CU braki magnezu są częstsze, więc to chyba normalka... (mam nadzieje...)
a jutro widzę mojego gastro. ciekawe co powie........

Horadoopka
Początkujący ✽✽

Post autor: Horadoopka » 06 cze 2013, 00:08

drugi Twój post Magdalene, który mnie dziś uspokoił. dzięki! :) (czytałam o tych skurczach, ale myslałam, ze moze troche za wczesnie.. widocznei jednak III trymestr zaczyna się u mnie od nowosci )
wczoraj pierwszy raz poczułam jak mała miała czkawkę. ale fajnie :) ale dobrze, że wiedziałam, ze to czkawka, bo bym sie wystraszyła, ze jakies drgawki....
dziś mnie wazyli, od początku ciąży przytyłam 3, 4 kg. Ale na początku schudłam ze 3, więc w sumie trochę nadrobiłam już.. a jeszcze 3 mce przede mną.. i widzę, że teraz częsciej potrzebuje jesc.
ale od poniedziałku jestem na 'diecie' zero nabiału, pszenicy i cukru (wyjątek dzis zrobiałm dla gorzkiej czekolady, bo to źródło magnezu). i jem dziwne rzeczy- bo jak chleba nie jem, to cięzko np na kolacje coś wymodzić. wczoraj było- kasza jaglana i gotowane buraki i seler. niezbyt to dobre było, ale zdrowe ;) chcę chociaz tak przez tydzień i zobaczyc jak sie bede czuć.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 06 cze 2013, 00:51

justam, z emolientami trzeba uważać, okazało się, że moja córka jest uczulona na Oilatum ( chyba w składzie był olej arachidowy ale głowy sobie za to uciąć nie dam bo to dawno bylo 😉) i okazało się, że tylko Balneum na nią dobrze działa i nie powoduje uczuleń.
To było dobrych parę lat temu😊 a teraz jest jeszcze większy wybór takich produktów jest.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Horadoopka
Początkujący ✽✽

Post autor: Horadoopka » 06 cze 2013, 10:54

angielska słuzba zdrowia poraz pierwszy nie pozytywnie zaskoczyła. wczor miałam wizyte u gastro z decyzją, ze zrobią mi sigmoidoskopie (pewnie znów to źle napisałam), dzwonili juz wczoraj po południu (ale spałam akurat i nie odebrałam, a nie miałam pewności ze to oni, bo z prywatnego nru), zadzwonili rano, ze wczoraj wieczorem wysłali list taksówką (???) (ale nie sprawdzałam skrzynki więc tez nie wiedziałam) i badanie mam już dzis!!
kiepsko, bo zdązyłam zjesc sniadanie, ale chyba bedzie ok. dojazd do szpitala zajmie mi prawie 2 h ( bo to w jakims innym miescie a ja bez auta, więc tarabanie sie autobusami) ale ciesze się, ze tak szybko i moze precyzyjniej ustawią mi leczenie.

Nieraz nawet Johnson&Johnson nie uczula.. trzeba wypróbowac.. muszę tez niedługo kupic jakiś płyn/proszek dla dzieci do prania, bo powoli ciuszki sie pojawiają i by trzeba je wyprac przed pojawieniem sie malucha..

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 06 cze 2013, 11:28

magdalene pisze:Twardnienie brzucha to nic złego, to się pokazują skurcze Braxtona-Hicks'a, fizjologiczna sprawa na tym etapie ciąży Dopiero jak skurcz powoduje, że brzuch twardnieje i boli, to można zacząć się martwić.
Ja od rana mam miękki, a na wieczór robi mi się się twardy, bolesny i jakby większy ... Tylko nie wiem czy to za sprawą jelit czy to kwestia ciążowa ...

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
cebulka
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: cebulka » 06 cze 2013, 13:09

Ja mam dokładnie tak samo....
azathioprine vis 1x50mg
Salofalk 2x2
Dicoflor 60 doraźnie
vitrum calcium 1x1
Femibion natal 1 1x1
Kwas foliowy 1x1
Rutinoscorbin 2x2
Obrazek

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 06 cze 2013, 20:20

ja tez miewam skurcze gin.powiedziala ze to norma ale kazala mi zazywac dodatkowo magnez.a corka kopie jak szalona az mnie bola zrosty po operacji jakies ziolko z mojej Elizki bedzie :roll:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
probiotyki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”