zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aga83
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: Aga83 » 14 mar 2014, 17:55

Witam serdecznie :) chciałabym dołaczyć do mam z 2014 :)Choruję na CU od 2004 roku, jestem mamą 2 letniej Marysi, wyczekanej, wymodlonej córeczki, staralismy się o nią 3 lata. Obecnie jestem w 23 tygodniu ciązy, termin mam na połowę lipca. Tym razem staralismy się jeden cykl :) szok :) a 3 lekarzy powiedziało mi kiedyś, że naturalnie nie uda nam się zajść w ciążę, a teraz obawiam się jak to będzie po porodzie, bedzie trzeba uważać bo 3 dziecka nie planujemy.Obecnie biorę 2 tabletki sulfy codziennie lub co drugi dzień... gdyby mój gastrolog widział... Czasem mam luxniejszy stolec i cuchnące wiatry, ale generalnie czuję się dobrze na tej dawce. I tak mam wyrzuty, że jej szkodzę... Czy jest tu jakaś mama która bierze sulfasalazynę? Lub brała ją w pierwszej ciąży? Czy zamierzacie karmić piersią? Ja nie wiem co robić, pierwszą córę karmiłam miesiąć, po czym pojawiły się u niej śluzowate kupy z krwią, nie wiem od czego, może od tabletek, pediatra i gastrolog dziecięcy sa przeciwko, gastrolodzy z którymi to konsultowałam uważają, że można karmić, i bądź tu mądry.. Ja rówież zaliczam się do mam panikujących i denerwujących się :) ale colitisy chyba tak mają :p Pozdrawiam

elwik18
Początkujący ✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: elwik18 » 14 mar 2014, 20:28

Witaj Aga83

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: Truskawka » 14 mar 2014, 21:33

Dziewczyny gratuluje i trzymam kciuki! :) będzie dobrze:) jak tak sobie czytam Was to przypominają mi się moje przeżycia..cudowne to...
nie stresujcie się bo nerwy bardziej szkodzą:)!
Truskawka:)

Obrazek

melunia
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: melunia » 15 mar 2014, 22:16

hej Aga83!!
Ja zażywam Asamax 2,5g dziennie.
Nieraz zapomnę i nie zażyję, ale myślę, że lepiej to robić, ja boję się zaostrzenia po porodzie.
Jak chodzi o karmienie piersią to powiem Ci, że po pierwszym porodzie karmiłam piersią córcię. Pierwsze 4 miesiące to był koszmar mała tylko doiła na okrągło i miała biegunki 12x na dobę i większość śluzu w stolcu. Choć wtedy byłam zdrowa i nie zażywałam, żadnych leków

Ja zamierzam karmić piersią i może będzie to trudne ale mam nadzieję, że się uda.
Nie wiem po ilu godzinach po zażyciu wchłaniają się te leki bo tak sobie myślę, żeby na przykład karmić jak ich stężenie będzie mniejsze...
Melunia

Aga83
Debiutant ✽

Post autor: Aga83 » 16 mar 2014, 11:54

Napisałam do poradni laktacyjnej, właśnie odnośnie tego kiedy zaczyna tworzyc się siara, kiedy stężenie leku jest najwyższe itp, ja naprawdę nie wiem czy karmić :( Miła pani odpisała mi, podając mi strony na których można znaleźć informacje o lekach, i ch wpływie na dziecko, kopiuję jej wpis:
"Na szczęście mamy dostęp do baz, gdzie jest określone bez żadnych wątpliwości jak dany lek wpływa na laktację i karmione dziecko. Po angielsku znajdzie Pani informacje wchodząc na stronę Toxnet a tam trzeba znaleźć zakładkę LACT.MED - są tam publikowane badania na temat danych leków. I trzeba wpisać nazwę substancji czynnej w leku. Tej bazie bym naprawdę zaufała, bo jest to dobrze udokumentowane. Jeżeli chodzi o polskie bazy, to na stronie Centrum Nauki o Laktacji jest zakładka Indeks leków - jest to częściowo przetłumaczona baza HALEA, ale nie wiem czy doszli już do "S" - w każdym razie też określa się tam bezpieczeństwo leku dla dziecka karmionego piersią. " Poradnia laktacyjna "Mleczna Droga"

Aga83
Debiutant ✽

Post autor: Aga83 » 16 mar 2014, 12:57

wklejam wyniki badań odnośnie mesalazyny
http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/s ... /~oKNfk7:1

melunia
Początkujący ✽✽

Post autor: melunia » 16 mar 2014, 18:30

Aguś kochana jesteś dziękuję!
Niestety sama sobie z tym tekstem nie poradzę ;(

a jak sulfasalazyna? uspokoiłaś się, czy odwrotnie??
Melunia

Aga83
Debiutant ✽

Post autor: Aga83 » 18 mar 2014, 18:28

generalnie wyczytałam, że znaleziono jej składniki w mleku matki i surowicy dziecka, mogą wystąpić krwawe biegunki. więc trochę mnie to wystraszyło, wartości uzaleznione są od dawki leku, wartości niewiele mi mówią, więć zabieram te badania na następna wizytę do gastrologa. Na dzień dzisiejszy mój plan jest taki, że nie będę brała leku po porodzie i będę karmic tak długo jak będę w stanie, może tydzień, może dwa mi się uda, będę odciągać dużo pokarmu i mrozić, w pierwszej ciązy miałam go naprawdę duuuużo, więc mam nadzieję, że tym razem tak będzie. Zobaczymyu co powie gastro, idę z listą pytań

kari27
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: kari27 » 18 mar 2014, 20:27

Hej to i ja do was dołączam jeśli mogę.Jetem w 26 tygodniu ciąży.Rozpoznano u mnie CU w 2013 roku.Teraz jestem w remisjii biorę Asamax i Pentase.

melunia
Początkujący ✽✽

Post autor: melunia » 18 mar 2014, 21:54

Cześć Kari27! fajnie że się odezwałaś ;*
Jakie masz zdanie na temat karmienia piersią?? i zażywania leków? właśnie taki temat poruszamy ostatnio

Ja też jestem na początku choroby i też na koniec 2013 podejrzewano u mnie ją, ale dopiero w ciąży trafiłam do dobrego lekarza, który ostatecznie postawił diagnozę, wcześniej mówiono mi, że mam drażliwe jelito w co wierzyłam.
Od 14 tygodnia ciąży zaczęłam leczenie też mam remisję to znaczy brak krwi...w ...
Choć nie wiem czy to do końca remisja bo mam w morfologii podniesione neutrofile?? do końca jeszcze nie znam się na tym...
Melunia

kari27
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: kari27 » 20 mar 2014, 09:53

Zamierzam karmić i brac leki.Rozmawiałam o tym z moja panią doktor i ona powiedziała,że mogę spokojnie je brać.Gorzej byłoby gdybym nagle przerwała leki i przyjdzie nawrót choroby.

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: panbubka » 21 mar 2014, 09:32

Witajcie dziewczyny,
w życiu nigdy nie spodziewalam się, że się jeszcze kiedyś dopiszę do takiego wątku...
Nie wiem jak to się stało, ale mamy 10 tc. Serduszko malucha bije a ja zaczynam schizować. Co to będzie co to będzie! Przede wszystki czy dziecko będzie zdrowe, bo wiek już nie ten i nie mam 4 ochroniarzy jak Kożuchowska:) Że zjadłam cos zakazanego, no i że chłopaki przywlokły jakąś zarazę przedszkolna i od 2 tygodni nie moge sie pozbyć kataru, kaszlu i takie tam:(( Tzn cieszę się oczywiście ale boje przeogromnie!

melunia
Początkujący ✽✽

Post autor: melunia » 21 mar 2014, 17:56

Panbudka kochana jesteś :* wiosna przyszła i bocian przyniósł ;) a co!
dzieci nigdy za wiele, a czy zdrowe... to jak w loterii.
Musisz po prostu bardziej dbać o siebie i na zapas się nie martwić!!!
W jakim wieku masz chłopaków??
Melunia

Aga83
Debiutant ✽

Post autor: Aga83 » 22 mar 2014, 17:37

panbubka witaj, widzę, że jestes z Poznania, u kogo sie leczysz? Bo ja jestem na etapie zmiany lekarza i obecnie idę przetestowac trzeciego z Przybyszewskiego
Wiosna przyszła, chce się żyć i okna myć :D
Ja w tym tygodniu leżakowałam, ponieważ często miewam plamienia... :/

Aga83
Debiutant ✽

Post autor: Aga83 » 22 mar 2014, 17:41

Ja również zjadłam sporo produktów zakazanych... nie widziałam, że kabanosyv i salami są z surowego mięsa, jadłam sery dojrzewajace z mleka niepasteryzowanego jak sie później wczytałam w informacje na opakowaniu :/ mam nadzieje, że nie zaszkodziłam dzidzi, ale jadłam to wszystko tez przed ciążą więc musiałabym miec pecha

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”