zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: CAMPARI34 » 05 mar 2015, 10:45

Hej dziewczyny jestem sama jak co rano i jest super :D
Co do wózka to kurcze nie mam jeszcze ale muszę mieć do soboty i to z fotelikiem bo idę na badanie słuchu do szpitala a tu jest tak że nie wypuszaczą ze szpitala jak nie masz fotelika takie mają zasady .
Kupię więc wózek choć nie ma Kiedy mąż w pracy ciągle nie ma jak się urwać :( zdecydowałam kupić wózek bogaboo kolor pomarańczowy z dodatkiem czarnego wydaje mi się wygodny zobaczymy.
Wczoraj poszłam do sklepu po mleko tylko ale kupiłam jeszcze kartofle jakieś dwa słoiki coś tam jeszcze ledwo do domu doszłam i zaczęłam krwawić więcej a już tak fajnie :smutny: mąż mnie okrzyczał że zwariowałam że tydzień po porodzie a sobie dzwigam :smutny:
:D

Kamila
Początkujący ✽✽

Post autor: Kamila » 05 mar 2015, 10:49

No i dobrze,że nakrzyczał. Ja sie dolączam :!:

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 05 mar 2015, 10:57

CAMPARI34, ziemniaki? :o

Kobieto, wyluzuj!
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie

Post autor: Katarzyna » 05 mar 2015, 11:39

Hej, dzisiaj znowu ktg i wizyta :) do terminu tylko tydzień został :) a co do wózka to my kupiliśmy używany Tako warrior, jeszcze nie wiem jak się sprawdzi ale minus jest taki że w spacerówce jest kiepski dostęp do kosza, choć nie było to dla nas jakimś wielkim minusem bo większe zakupy i tak robimy z mężem razem i nie muszę ich nosić sama :) a słyszałam wiele opinii że szkoda kupować nowy, lepiej później zainwestować w lekką, dobrą spacerówkę i tak też uczyniliśmy.
Co do teściowych to jak pisałam moja jest na miejscu i już kombinuje jak by tu mnie pilnować i wziąć urlop w pracy bo do 16tej zanim Marcin wróci z pracy jestem sama w domu :p Pierwszy ich wnuk i już zaczynają się dobre rady :) ale dziś dzień Teściowej więc nie zapomnijcie o nich :) pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe MAMUSIE :)

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 05 mar 2015, 12:13

Ale to tak zawsze jest idziesz po głupie np. Pampersy i to dokupisz to bo się przyda i jeszcze to i tak się nazbiera potem taszczysz te siaty jak Beduin jakiś niewiem jak wy ale ja tak mam :wink:
Teściowej życzeń nie składam bi co ukrywać nie lubię jej a szczególnie teraz kiedy szanowna teściowa nie akceptuje wnuka gdyż posiada on dwa nazwiska zamiast imienia :D mam spokój a mąż niech się martwi w końcu to jego mamuś .

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 05 mar 2015, 12:26

CAMPARI34 pisze:Ale to tak zawsze jest idziesz po głupie np. Pampersy i to dokupisz to bo się przyda i jeszcze to i tak się nazbiera potem taszczysz te siaty jak Beduin jakiś niewiem jak wy ale ja tak mam
mam tak samo, ale kurde..ZIEMNIAKI :rotfl3: no nie mogę :mrgreen:

teściową się nie przejmuj..nie jest tego warta, w ogóle szkoda słów. żeby "problemem" było imię..dzieciak jest zdrowy, mama jest zdrowa, wszyscy powinni być szczęśliwi, a nie..
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 05 mar 2015, 21:10

O wózku bogabbo mogę zapomnieć 1.350 euro kosztuje :(
Nic mi innego nie pozostało jak zakupić wózek w normalnej cenie :mad:
Ale jestem zdziwiona bo bardzo dużo ludzi jeździ z wózkami bogabbo i wiele że tak powiem bezrobotnych skąd więc mają tyle kasy :( ? Czyżby socjal aż tak pomagał. :neutral:

Kamila
Początkujący ✽✽

Post autor: Kamila » 05 mar 2015, 22:45

CAMPARI34,
możesz sobie zobaczyć I'coo, są tej samej klasy, ale tańsze. Gondole są duże, a spacerówka przyjemna w prowadzeniu.

https://www.youtube.com/watch?v=gj8dt4vgmoE

gacunia
Początkujący ✽✽

Post autor: gacunia » 06 mar 2015, 00:52

Cześć Kochane mamusie i przyszłe mamusie :-)

Jestem wykończona. Mój mały wisi a mnie cały dzien... Nie chodzi mu juz nawet o cyca, po prostu o bycie na rekach. Ma to swój urok, ale jestem uwiazana. Powiem Wam, ze całe to karmienie piersia mnie dobija. Nigdzie nie moge wyjsc nawet...

Kate31, Ty sie, kobieto, oszczedzaj ile wlezie i niech Cie pocieszy fakt, że po porodzie wszystkie te dolegliwoscia ustapia :) Ja jestem 2 tyg po porodzie i czekam juz tylko az mi sie zrosnie to, co sie goi i szwy sie rozpuszcza.

Kaska, witaj po przerwie:* Gratuluje i Tobie Kacperka!! Jak minał Twoj porod? Był naturalny czy cc? A i serdecznie dziekuje za podpowiedz w sprawie werandowania, juz nie moge sie doczekac tego spaceru pierwszego :)

Katarzyna, Ty sie tez doczekasz. U Ciebie to juz naprawde chwilka i zobaczysz, ze za chwile sie podzielisz z nami swoje radoscia :)

Campari, Ty jestes widze udana jak i ja. Ja niestety nie miałam okazji sie oszczedzac w połogu i od razu wskoczyłam na dawny tor. Moze nie nosze ziemniakow, ale zakupy normalnie robie (gdy akurat moge wyjsc), z tym ze nosze je w plecaku :P Na mnie mąż nie nakrzyczy z takiego powodu, bo jemu wygodniej, kiedy ja zrobie... Ale ja jestem na szczescie zaradna i w formie, wiec łaski nie potrzebuję, nie? :-)

Ogolnie, trzymam go (męża) na dystans i on sie teraz podlizuje, ale niech się pomeczy, nie?
Bo jak mu za szybko odpuszcze to zaraz wroci do laptopa i zaniedba reszte :-)

Trzymajcie kciuki, dziewczęta, gdyz jutro moje szczęscie będzie ważone i się rozstrzygnie czy me mleko mu wystarcza czy nie. Nieco się stresuje... :P

Buziaczki dla Was wszystkich:*
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek

18.02.2015, 00:30, Wojtuś -> 3100g, 53 cm

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 06 mar 2015, 05:55

Gacuniu, daj koniecznie znać po wazeniu jak przyrosty, trzymam kciuki. U nas ważenie wczoraj pokazało, że ładnie przybiera na samej piersi, więc z butla się zegnamy mam nadzieję na dlugo. Fakt, ze straszne jest to uwiazanie w domu, ale jak patrzę jak córka starsza , ktora byla na butli, ciągle choruje w sezonie, to sobie pluje w brodę, że nie walczylam dluzej i nie doksztalcilam w tej kwestii, tylko odpuscilam.
Powiem Wam, że mój mąż też ucieszylby się, gdybym przyniosła ziemnaki, raczej też mu się zdaje , ze na pewno mogłabym robić więcej. No nic, taki nasz los... ☺[/b]

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 06 mar 2015, 14:44

Wózek kupiony beep firmy zielony z czarnymi dodatkami z fotelikiem samochodowym i cena rozsądna a nie 1.350 :(

Katarzyna
Początkujący ✽✽
miasto: Krosno Odrzańskie

Post autor: Katarzyna » 06 mar 2015, 14:55

Maluszek waży ok 3200g :) i się nie spieszy, lekarz powiedział że przez tydzień raczej nie urodzę więc jeszcze cisza.. Na ktg też wszystko ok :) Dziewczyny powiedzcie mi czy warto kupować laktator? Zastanawiałam się nad używanym mini elektrick medela ale nie wiem czy jest sens i czy będzie potrzebny..

gacunia
Początkujący ✽✽

Post autor: gacunia » 06 mar 2015, 14:58

Jestem załamana. Przybrał na wadze zdecydowanie za malo. Nie moge się uspokoic... Poszłam po to mleko początkowe i dałam mu butelkę to zjadł połowę tylko z zalecanej dawki... :/ Zasypia mi na rękach, karmie go co 2-3h i żadnych efektów. Juz nie wiem co robić. Jesli nawet z butelki nie je... Nie moge sie opanowac. To znaczy tego strachu, a wiem, że on wyczuwa. :( Co ja zrobie, przecież nie moge ssac za niego ;(
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek

18.02.2015, 00:30, Wojtuś -> 3100g, 53 cm

Awatar użytkownika
Kaśka
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: Kaśka » 06 mar 2015, 17:18

Hej hej, helooo. Moja dzidzia śpi, uff. Najstarszy w Kościele - pierwszy piątek i spowiedź, młodszy jeździ na traktorze wkoło domu, ojciec w trasie - na szczęście a ja przygotowuję mu wałówkę w piekarniku i sobie klikam.
Katarzyna, jeśli mogę podpowiedzieć to nie kupuj laktatora. U mnie ani razu się nie sprawdził - najszybszy sposób i najprostszy i nic nie kosztuje to ręczne odciąganie. Wyparzałam kilka słoiczków po przecierze pomidorowym i za jednym - dwoma razami napełniałam 3/4 i do zamrażalki. Teraz przy trzecim dziecku też tak robię. Szkoda kasy.
CAMPARI34, ja już też się cieszyłam, że nie krwawię - wystarczył chyba zwykły dłuższy spacer i wszystko ruszyło - to co się ma oczyścić to i tak musi - tak mi się wydaje :maruda: chyba.
gacunia, maluszek jak tylko zaskoczy co to w tej butelce to na pewno wypije więcej. Nie martw się jeszcze nie czas. Spokój i częste próby na pewno dadzą super efekt. Trzymam za was kciuki, mocno!!! A co to znaczy, że mało przybrał? Ile powinien?

A ogólnie dziewczyny te co karmicie to bierzecie obecnie jakieś leki? Ja cały czas łykam Sulfę - gastrolog uspokajał, że mam karmić i się nie martwić. Ale wiecie, to jednak chemia. Poradnik J-elity "mówi", że bezpieczny. Staram się łykać, jak wiem, że będzie większa przerwa w karmieniu, a czy to coś da. Jeszcze to wszystko takie nieregularne.

To tyle na razie. Idę kobiety sprawdzić piekarnik czy słoiki nie wybuchły:) Paaaa

elwik18
Początkujący ✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: elwik18 » 06 mar 2015, 18:16

Gacunia - czasami tak się dzieje, że na piersi maluszek zbyt mało przybiera na wadze, przykładem jest mój synek, który przez tydzień na cycu nie przybrał na wadze nic a niestety spadł z niej o 100g. Włączyłam wtedy szybko mleczko butelkowe i karmiłam co 2 godz. z zegarkiem w ręku. Nie przerażaj się, że zjadł połowę zalecanej porcji, mój wypijał początkowo po 10 - 15 ml i przez tydzień przyzwyczajał się do picia z butli. U mnie była konieczna zmiana smoczka w butli z anatomicznego na stożkowy - ta zmiana pomogła i mały zaczął ładnie pić. Tak mu się to spodobało, że do cyca nie wrócił. Najważniejsze że waga poszła w górę - teraz to wręcz tłuścioszek i nie bardzo wiem jak apetyt młodego powstrzymać :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”