zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: kate31 » 25 lut 2015, 18:31

Katarzyna a to ja jednak bede ostatnia, u mnie 31 tydzien sie konczy, wiec jeszce poczekam ale juz tez sie nie moge doczekac, ostatnio mialam ktg i bylo ok, nie bylo skurczow..
daj znac po wizycie. bedziesz rodzic naturalnie czy przez cc?? ja jeszce nie wiem, ale mam obawy co do jelita i pacia, bo to jednak ogromny wysilek..
same chlopy sie posypaly, u mnie tez synek:-)))

powiem Ci ze teraz jakos mam wiekszy apetyt, niz na poczatku ciazy, wiec teraz pewnie przytyje, ale nadal musze mierzyc cukier i uwazac, wiec zero slodyczy itd
CU od 2002r.: Salofalk 3x2 500mg, azathiopryna 3x 1 50 mg, sorbifer, kwas foliowy,

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 26 lut 2015, 10:04

Część dziewczyny ja też ja też już po :D
Synuś się urodził przedwczoraj od wczoraj jesteśmy w domu wszystko pięknie poszło po zaaplikowaniu żelu ale krzyczałam bardzo bardzo bolało nie ma co ukrywać.
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny.
:D

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 26 lut 2015, 16:57

Gratulacje Campari! Zdrowka dla Ciebie i dzidzi. Jestes bardzo dzielna, że przetrwałaś ból, nawet go sobie nie probuje wyobrazic.

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 26 lut 2015, 17:51

CAMPARI34, brawo!!! :jupi:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 26 lut 2015, 18:40

Dziękuję dziewczyny.
Mam pytanie czy my wszystkie mamy chłopców? bo codziennie mi się zdaje że żadna dziewczynka się nie urodziła. :neutral:

gacunia
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie

Post autor: gacunia » 27 lut 2015, 00:29

Campari, gratulacje!!
W pełni Cię rozumiem - ja tez strasznie krzyczalam, a potem na obchodach lekarze się ze mnie śmiali, że byłam najbardziej niesforną z rodzących... :/ :P Jednak ból ów na tyle mnie otępiał, że było mi wtedy wszystko jedno.
Z naszej trójcy wszystkie powiłyśmy synków, a Kate i Katarzyna chyba tez się chłopców spodziewają.
Kafko i Campari, a jak znosicie połóg? Bo mnie mój doprowadza do rozstroju nerwowego :/
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek

18.02.2015, 00:30, Wojtuś -> 3100g, 53 cm

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽

Post autor: kafka » 27 lut 2015, 10:07

gacunia pisze:Kafko i Campari, a jak znosicie połóg? Bo mnie mój doprowadza do rozstroju nerwowego
O tak, psychicznie masakra. Odmowilam na 3 tygodnie nianie dla drugiej coreczki, na co namawiala mnie tesciowa, twierdzac, ze damy sobie rade razem. Po czym zaprosila do siebie na ferie na 2 tygodnie synkow (4 i 3 l) szwagra i sie nimi zajmuje. My z mezem zostalismy sami z noworodkiem i 2,5 latka, co nie byloby az takie zle, gdyby nie fakt, ze corka rozchorowala sie na cos grypopodobnego zaraz nazajutrz po naszym powrocie ze szpitala. I to najprawdopodobniej w wyniku przejazdzki autobusowej, na ktora zabrala ja wlasnie babcia wczesniej. Teraz od corki zarazil sie maz, w rezultacie ja od tygodnia jestem w zasadzie odizolowana z synkiem w jednym pokoju, a oni w drugim. Corki w sumie od tygodnia nie widuje, tak sie cieszyla na nowego braciszka i powrot mamy ze szpitala, a teraz musze ja delikatnie wypedzac z mojej sypialni. Serce mi sie kraje... Nie wspominajac oczywiscie, ze przy malym robie wszystko absolutnie sama i chyba od noszenia tego klocka juz mi sie jelita wczoraj odezwaly.

Ot , wyzalilam sie...

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 27 lut 2015, 10:14

Boli mnie krocze pękło troszkę mnie musieli poszyć ale co tam ten ból w porównaniu z porodem :wink: a piersi to mi chyba zaraz wybuchną :( za to mój Synek grzeczny bardzo bardzo bardzo :D
Śpi pięknie jak zje koło 22.00 to potem budzi się koło 4.00 rano zje kupsko i śpi dalej .
Mleka w cycach brak przystawiam go wczoraj była środowiskowa i mówiła że dziś mleko się pojawi bo w trzeciej dobie się pojawia więc czekam .
Puki co mam problem z bratem starszym synka :( ma żal wczoraj płakał sam w pokoju jest mu przykro że się nim nikt nie zajmuje że już go nikt nie kocha pierwszy raz mam taką sytuację.

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽

Post autor: kafka » 27 lut 2015, 11:57

Campari, a karmisz go teraz caly czas piersia , ze tak pieknie spi w nocy czy to zasluga mm?

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 27 lut 2015, 12:07

Nie niestety nie mam mleka na mm tak śpi ale przystawiam go niech ciągnie i pobudza mi laktację.
Teraz wyszłam z pod prysznica i czuję że się piersi robią ciężkie chyba nadchodzi pokarm :wink: tylko się martwię bo jak on tak próbuje ciągnąć to mi strasznie sutki poranił mam strupy i strasznie bolą .

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: kate31 » 27 lut 2015, 14:03

Campari gratuluje i zycze Wam mamuski aby szybko sie wszytsko pogoiło. Ja jestem po badaniu usg wiec maly wazy 1500g i mialam badanie doplerowskie - przeplywy w tetnicach macicy ale jest ok.
ja tez bede miec synka i Katarzyna tez, wiec wysyp chlopow:-))))))

coraz blizej porodu, a ja nie wiem jak bede rodzic...

pozdrawiam Was
buziaki
CU od 2002r.: Salofalk 3x2 500mg, azathiopryna 3x 1 50 mg, sorbifer, kwas foliowy,

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 27 lut 2015, 15:33

Dziękuję Kate 31
teraz to już jesteś na finishu ciąży to zleci raz dwa :) kurcze faktycznie same chłopaki :D

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽

Post autor: kafka » 27 lut 2015, 19:17

Campari, sprobij smarowac Maltanem, ja mialam to samo i mnie wygoil juz prawie do zera. Pokarm na pewno sie pojawi, u mnie bylo tez tak bylo i po tym jak mlodego przystawialam co chwile, troche sie rozkrecilo.

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 27 lut 2015, 19:29

CAMPARI34, polecam Ci (oraz wszystkim tu zgromadzonym) blog mamy karmiącej, walczącej o karmienie piersią i te klimaty:

http://www.hafija.pl/

jest tam absolutnie wszystko, mam nadzieję, że pomoże.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Katarzyna
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie

Post autor: Katarzyna » 27 lut 2015, 20:56

Maluszek waży 3129g :P choć przy pierwszym pomiarze miał 2919g i było to coś dla mnie za mało... no i ponoć w środku wszystko powoli się przygotowuje :) Kate31 będę rodzić naturalnie chyba że pojawią sie komplikacje na które nie mam wpływu. Gastro nie widzi przeciw wskazań bo choruje na CU. Pierwszy raz robiłam ktg w czwartek i gin kazał mi chodzić co dwa-trzy dni... więc jutro idę znowu ale to chyba nie jest normalne... Koleżanka wyczytała mi tam jakieś skurcze których nie czułam ale jutro podpytam w szpitalu pielęgniarkę żeby mi wytłumaczyła ten zapis... Powiem szczerze że w sumie Maluszek mógłby się urodzić wcześniej i wcale bym nie narzekała :) ważne aby był zdrowy i wszystko było ok :)

Co do popękanych sutków położna mi zalecała maść Purelan i osłonki firmy medela na sutki. Prawdopodobnie szybko się goją i dzięki nim odzież nie drażni ich. Już się na wszelki wypadek nawet w to zaopatrzyłam :) mam nadzieję ze uda mi się karmić piersią :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”