Alkohol a CU

wpływ alkoholu na NZJ, nasze doświadczenie i rady

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Re: Alkohol a CU

Post autor: Lemoni » 31 gru 2009, 01:58

Zawsze miałam mocny łeb i nie czułam specjalnie efektów alko, ale teraz bywa gorzej, dopiero co odstawiłam sterydy, biorę różne leki, które wchodzą w interakcje (ponoć) z %, po jednym piwie i kieliszku jagermaistera cierpiałam, no ale znowu żeby w sylwestra nie wypić nic? Jakoś nie wyobrażam sobie tego, tzn. lubię i mam ochotę, i może nie będę taka spięta. Bleee, co robić, co pić:D? Szkoda, że jeśli chodzi o te kwestie, to nie ma reguły :roll:

Kryfek
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Kryfek » 31 gru 2009, 08:36

U siebie nie zauważyłem jakiś większych zmian po alkoholu. Może dlatego, że piwa nie lubię więc go nie pijam. Po czystej się męczę ale nie bólem brzucha tylko głowy :wink:

Awatar użytkownika
Paulina_Pel
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: Paulina_Pel » 06 sty 2010, 15:47

Bardzo lubię czerwone wino (oczywiście w rozsądnych ilościach :wink: ) i nie zauważyłam, żeby szkodziło na jelita. Wręcz przeciwnie - lampka wina wypita do obiadu działa wręcz łagodząco. Natomiast piwo wywołuje małą rewolucję :wc: Wódki nie pijam :wink:

22andzia2222
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: 22andzia2222 » 06 sty 2010, 17:43

lampka wina jest ok,sporadycznie piwko .ale dwie lampki to czułam je w jelitach żeby iść :wc: musiałam sie leczyć zieloną herbatką..wódki nie tykam

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 06 sty 2010, 18:09

ja za wodka tez nie przepadam ale winka tylko polslodkie albo polwytrawne ostatnio , no i musujące z racji 2010 :lol:

karolcia123
Debiutant ✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: karolcia123 » 06 sty 2010, 20:22

alkoholu generalnie boję się pić przy CU, chociaż czasami bym się napiła dobrego winka :)
biore:salofalk 500mg[2/2/2], encorton 40mg
waże: 63kg/ 175cm
pozdrawiam KR

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Bartek » 07 lut 2010, 10:10

Póki co jestem 3 tygodnie po operacji, więc żaden alkohol jeszcze nie wchodzi w grę.
Jako, że jeszcze nie wiem czy mam CU (a tego dotyczy temat) czy Crohna, to zastanawiałem się czy może tutaj być podobnie jak z paleniem tytoniu (w Crohnie działa osłonowo na jelita, w CU pogarsza sprawę). Jak sądzicie?

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 07 lut 2010, 11:31

ja nie pije wogóle rzadko piwo
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Bartek » 07 lut 2010, 11:41

No to w ogóle, czy czasami jednak pijasz piwo? :p
Zasadniczo piwo, jako napój gazowany, jest hmm... wzdymające, czyż nie?
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 07 lut 2010, 11:51

Bartek pisze:Jak sądzicie?
wiem jedno, alkohol na mnie dziala niekorzystnie.
Wywoluje krwawienia.Nawet w remisji.
I tyle....
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 07 lut 2010, 11:55

Bartek pisze:czy może tutaj być podobnie jak z paleniem tytoniu (w Crohnie działa osłonowo na jelita, w CU pogarsza sprawę)
Z tego co się orientuje z forum to jest na odwrót.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 07 lut 2010, 12:02

Bartek pisze:Póki co jestem 3 tygodnie po operacji, więc żaden alkohol jeszcze nie wchodzi w grę.
Jako, że jeszcze nie wiem czy mam CU (a tego dotyczy temat) czy Crohna, to zastanawiałem się czy może tutaj być podobnie jak z paleniem tytoniu (w Crohnie działa osłonowo na jelita, w CU pogarsza sprawę). Jak sądzicie?
Kazdy musi sam sprobowac. Mi alkohol nie szkodzi, nie czuje sie inaczej niz wtedy, kiedy nie mialam stwierdzonej choroby. Piwo tylko troszke czasami mi cos namiesza i kluje zoladek, ale to nie po 1, a raczej powiedzmy po 3.
Po vodce nie odczuwam nic kompletnie, po za duzych ilosciach wina, czy szampana tez nie.
Innego alkoholu raczej nie pije, aczkolwiek ogolnie pije rzadko, a jesli juz to przewaznie vodke.

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Bartek » 07 lut 2010, 12:13

Mikrusia pisze:
Bartek pisze:czy może tutaj być podobnie jak z paleniem tytoniu (w Crohnie działa osłonowo na jelita, w CU pogarsza sprawę)
Z tego co się orientuje z forum to jest na odwrót.
Naturalnie, że tak, przestawiło mi się podczas pisania :).
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

michal21
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: michal21 » 30 mar 2010, 22:45

Na początku bałem pić się jakiegokolwiek alkoholu, ale z czasem powolutku zacząłem okazjonalnie spożywać co nieco. Oczywiście były momenty potem w których troszkę przesadziłem, ale uważnie śledziłem swoje odczucia i nie działo się nic niedobrego. A jak wypiliście za dużo alkoholu to pojawiły wam się jakieś groźne symptomy? (mam remisję CU)
Michał

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 30 mar 2010, 22:54

michal21 pisze:A jak wypiliście za dużo alkoholu to pojawiły wam się jakieś groźne symptomy?
-ból głowy :wink:
A tak na serio , to sprawa indywidualna, u każdego to wygląda inaczej. W sumie mogę wypić spore ilości wódki, natomiast źle reaguje na piwo i wino, i odpycha mnie od whisky,koniaków itp.
Ale podstawa to dobry mięsny posiłek przed imprezowaniem :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Alkohol”