Alkohol a CU

wpływ alkoholu na NZJ, nasze doświadczenie i rady

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Re: Alkohol a CU

Post autor: CAMPARI34 » 10 cze 2010, 19:42

a ja jestem w szoku byłam w szpitalu zapisali mi sterydy tak z ciekawości zapytałam czy mogę pić alkohol biorąc sterydy i lekarz powiedział że spoko można pić a ja zawsze myślałam że absolutnie nie można i to jeszcze do sterydów :neutral:
:D

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 10 cze 2010, 20:28

CAMPARI - brałem sterydy i mogłem sporo wypić wódki, ale oczywiście przy dobrym podkładzie z mięsa :roll:
W sumie z alkoholi to tylko wódke moge pić , gdyż za piwem nie przepadam ,dodatkowo gazowane jest, w winach też nie gustuje,lecz mogę wypić szczególnie półwytrawne białe :roll:

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 10 cze 2010, 23:05

Piciu pisze:CAMPARI - brałem sterydy i mogłem sporo wypić wódki, ale oczywiście przy dobrym podkładzie z mięsa :roll:
stefanmalek pisze: Jeżeli bierzesz sterydy rano, czy w południe, to możesz wypić trochę alkoholu wieczorem.
nie wiedziałam kurde
:D

moth
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: moth » 21 sie 2010, 19:06

ja gdzieś znalazłam informację, że spożycie alkoholu przy braniu sterydów może spowodować pęknięcie wrzodów w jelitach. Ja sobie odpuszczam, na pewno na jakiś czas :P
"poczucie humoru dobrze amortyzuje życiowe wstrząsy" :)
imuran x50mg
asamax x2g
humira 40mg
+ zzsk + osteopenia + astma i alergia

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 21 sie 2010, 19:19

ja w ogóle nie pije ,moze kiedys :roll:
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 21 sie 2010, 19:22

Corleone pisze:Jak się bierze małe dawki to alkohol nie powinien zaszkodzić - przynajmniej mi nie szkodził.
Szczerze ?
Jedyny alkohol ktory mi nie zaszkodzil,gdy bylem "w miare dobry" to byla herbatka z spirytusem,cytryna ....oczywiscie z umiarem (koniak to zupelnie inna historia-jesli orginalny to :wink: ).
Niewiem dlaczego,ale wlasnie czysty spirytus !!
Inne alkohole to jakies tylko minimalne dawki,zastrzegajac ze tylko w remisji (no prawie remisji- bo pelnej remisji niepamietam), a minimalna dawka znaczy naprawde minimalna :razz: ,znaczy "dla towarzystwa" .
Zas odnosnie "lekow a alkohol" to naprawde radzilbym uwazac ,
czasem mieszanka leki i alkohol w minimalnych nawet dawkach potrafi "namieszac" nawet w glowie,szczegolnie u tych bedacych na hmm..."oszczednej" diecie,wtedy kazda ilosc alkoholu potrafi wywolac "burze"..
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: deep navy » 23 sie 2010, 22:16

U mnie piwo odpada... chyba, że w małych ilościach, np.:0,3 l.

Ale jeżeli chodzi o wódkę... nie ma problemu, wchodzi i wychodzi jak woda :)
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Awatar użytkownika
andzka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: andzka » 24 sie 2010, 08:18

U mnie piwo również odpada, choć wcześniej lubiłam sobie piwko strzelić :) Teraz nie da rady... Podobnie wino, słodkie alkohole... Wódeczka czysta owszem wchodzi i nie szkodzi... Oczywiściew w rozsądnej dawce :)
Salofalk-wlewki, Asamax 500 - 3x2, remisja :)

aleksandra_ff
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: aleksandra_ff » 30 gru 2010, 19:24

darek66 pisze:Witam
Brał/bierze ktoś z was może Budenofalk i pozwala sobie od czasu do czasu wypic troszkę alkoholu?
Sama mam ten dylemat przed jutrem. Piłam już w trakcie brania budenofalku, ale średnie ilości alkoholu i nic nie odczułam. Od siebie mogę dodać, że znalazłam w necie opinię niemieckiej gastroenterolog, że jeśli to jest picie okazyjne raz na miesiąc to można sobie pozwolić na większą ilość i nic się nie stanie. Każdy ma swój rozum, bynajmniej ja jutro na budenosid nie zważam :smile:
Jeśli uważasz, że kobiety to słaba płeć, spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę.

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Golfi » 30 gru 2010, 19:26

biorę aktualnie , skutków ubocznych nie odczuwam :) z tym że piwa nie piję bo zawsze się źle po nim czuję.

Oczywiście alkohol w rozsądnych ilościach :)
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 30 gru 2010, 20:46

_Ray_ pisze:a alkohol i metypred
brałem dość duże dawki encortonu ,dodadkowo inne lekarstwa a wieczorkiem impreza przy eau de vie, metaxa , lub wódka i wszystko okey, oczywiście musiał być dobry podkład na żołądek.

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 30 gru 2010, 23:44

Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w najwiekszych ilościach :wink: No cóż kazdy musi to sam na sobie wypróbować.Kiedy spytalam o to swoją gastro powiedziala mi ,ze kazdą nadmierna ilosć odchoruje i wtedy bedę wiedziala ile mogę wypic.Fajne jest to ,ze nie gromiła mnie za sam fakt że mam na to ochotę i nie zakazywala.

aleksandra_ff
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: aleksandra_ff » 01 sty 2011, 15:20

Jeśli chodzi o budensoid, to rewolucji nie ma żadnych. Wypiłam 0,7 na pół z koleżanką, butelkę szampana, piwo. Dzisiaj tylko kac a jelita mimo ze zaostrzenie w ogóle się nie odezwały.
Jeśli uważasz, że kobiety to słaba płeć, spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 01 sty 2011, 16:08

Ala57 pisze:Kiedy spytalam o to swoją gastro powiedziala mi ,ze kazdą nadmierna ilosć odchoruje i wtedy bedę wiedziala ile mogę wypic.
Matko to ja jeszcze nie wypilam tej szkodliwej ilosci? Nie dam rady wiecej :drunk: :lol:

matigos

Post autor: matigos » 01 sty 2011, 16:18

jak ktos nie moze pic bo alko mu szkodzi to najlepiej zgłosic sie na kierowce... nie ciągnie do kielicha na imprezie tak mocno :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Alkohol”