Uroda i Zdrowie - Sławomir Nowakowski

Wiersze, wierszyki, opowiadania, forumowele, twórczość własna i nie tylko

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7789
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Uroda i Zdrowie - Sławomir Nowakowski

Post autor: obyty.z.cu » 17 sty 2016, 13:08

dla szukających innego sposobu myślenia o chorobach,takiego naturalnego leczenia jest książka
Uroda i Zdrowie - Sławomir Nowakowski
Ja akurat natknąłem się na jej cytaty tu
http://celfit.manifo.com/twoja-droga-do-zdrowia
Nie podoba mi się w tej książce "najazd" na medycyne i farmację,ale jest tam wiele dobrych wskazówek i ocen.Z wieloma się zgadzam.Pewnie dla wielu będzie to odkrycie ,że w naturalnej medycynie potrafią być bardziej dociekliwi niż lekarze,ale tak już jest.
Lekarz musi mieć za sobą "badania medyczne", a ktoś propagujący naturalne metody i przemyślenia tego nie musi udawadniać.
Napewno jest to ciekawa lektura,z której można wyciągnąć wiele dobrych pomocnych wiadomości.
http://celfit.manifo.com/przyczyny-chorob
.....Podstawowymi przyczynami chorób są:

• SZYBKIE JEDZENIE,
• UPOŚLEDZONE TRAWIENIE i PRZYSWAJANIE,
• SAMOZATRUWANIE SIĘ,
• ZAPARCIA,
• NIEODPOWIEDNIE ZESTAWIANIE POSIŁKÓW, często mylone z DIETĄ,
• ZABOBONY lub fałszywe informacje typu cukier krzepi..

......
DIETA,którą każdemu polecam jest mało zachęcająca,ale za to bardzo skuteczna. Każdy posiłek powinien się składać z miseczki rozdrobnionych warzyw (pietruszki, pora, selera,rzepy, marchewki, cebuli, ewentualnie wieczorem ząbka czosnku i innych dostępnych korzeni i natek). Rozdrabniaćje można w odpowiednim mikserze (ang. blender) lub maszynce do mielenia mięsa. Do tego rano można zjeść kawałek mięsa,jajko lub jakiś inny kawałek zwierzęcej proteiny, ale niekoniecznie codziennie (ludzie z grupękrwi A powinni unikać mięsa). Natomiast pozostałe posiłki, oprócz miseczki z warzywami, powinny
zawierać miseczkę jakiejś kaszy, brązowego ryżu (dla tych, dla których jest zalecany),fasoli,ewentualnie ziemniaków. Do każdego posiłku powinno się dodawać(obojętnie do czego) minimum stołową łyżkę oliwy z oliwek, oleju z pestek winogron i/lub popić popularnym tranem (olej rybny). Przy posiłkach bezmięsnych można dodawać łyżkę zmielonego siemienia lnianego, otrębów i/lub innych sproszkowanych warzyw lub ziół.
Sproszkowane warzywa i zioła można, a nawet trzeba, dodawać do potraw mięsnych (proteinowych),ale nie powinny to być gotowe przyprawy zawierające całą masę szkodliwych substancji chemicznych.
Na15-30 minut przed posiłkiem powinno się wypić szklankę wody. W ciągu dnia,między posiłkami wypijamy około 2 litrów letniej dobrej wody (w umiarkowanej strefie klimatycznej im cieplej, tym więcej).Natomiast nie pijemy po posiłku, a jeżeli już, to bardzo mało. Jeżeli posiłek nie zawiera wystarczającej ilości wody, wtedy popijamy bardzo małymi łyczkami, aby doprowadzićw ustach każdą połykaną porcję pożywienia do konsystencji mokrej PAPKI.
WŁAŚCIWE przygotowanie pożywienia w jamie ustnej dla ODBIORCY, jakim jest TWÓJ najbardziej newralgiczny system trawienny, powinieneś postrzegać jako NAJŚWIĘTSZY OBOWIĄZEK.
Jeżeli chcesz aby twój BÓG był po twojej stronie i oczekujesz,że wysłucha twoje wołania o zdrowie, to naucz sięspełniać jego przykazania odnoszące się do odżywiania.Wtedy nie będziesz musiał czekaćna cud. Bóg kocha ludzi którzy go słuchają i nie ma czasu dla tych którzy robią wszystko aby sobie, lub innym zaszkodzić.
Bóg już swoje zrobił dając nam odpowiednie pożywienie,zęby,ślinę i wspaniały system trawienny,a reszta? A reszta to TWOJA wolna wola i basta. Czy zaczniesz przestrzegać jego przykazań, przynajmniej w sprawach odżywiania się i samo leczenia? Na pewno wiesz,że zwierzęta jedzą po to,żeby przeżyć. Natomiast ludzie już dawno zapomnieli,że pożywienie służy przeżyciu i zdrowiu. Na dokładkę zamienili odżywianie się w dziką rozkosz wielkiego żarcia. Jedzenie stało się KULTEM i częścią kultury. Szkoda tylko,że ta kultura się wynaturzyła.Jedzenie jest postrzegane jako przyjemność. Niestety za przyjemności trzeba płacić.W tym konkretnym przypadku płacisz DWA razy. Raz za to co jesz,a drugi raz za CHOROWANIE.
mała uwaga= odwołanie do Boga ma pokazać wagę zagadnienia-a nie odwołanie do religii.
To sporadyczne użycie "Boga" w czytanych przezemnie tekstach,więc proszę nie wrzucać tu religii i wiary.
http://celfit.manifo.com/zaparciaobstrukcje-371
Zaparcia są w ogromnej większości powodowane odwodnieniem organizmu, które wynika z picia niewystarczającej ilości wody.
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego pijesz wodę?Czy wiesz co twój organizm robi z wodą którą pijesz, jak i gdzie ją wchłania? Czy chcesz być zdrowy?
Woda jest niezbędnym elementem w procesie przemiany materii w twoim organizmie, służy również do budowy nowych komórek w miejsce tych, które obumarły, oraz w jakimś stopniu czyści nasze jelita. Nasze organizmy potrzebują około2 litrów wody dziennie,dobrej,nie chlorowanej, nie gazowanej wody, a nie soków lub kawy i herbaty.
....Jeżeli nie dostarczasz swojemu organizmowi wystarczającej ilości wody, to musi ją wyciągać ją z kału. TAK, nie mylisz się, z tego śmierdzącego,pełnego toksyn KAŁU!
Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie taką kałową herbatkę 5 o'clock. Free of charge! Krew rozprowadza tę zanieczyszczoną herbatkę po organizmie. To tak. jakbyś pił wodę z szamba. Próbowałeś?
Jeżeli masz zaparcie, to zmuszasz swój organizm do picia takiej herbatki bezpośrednio do krwiobiegu. Natomiast kał, który stracił wodę,przylepia się szybciej do ścianek jelit i twój stolec z upływem czasu, przechodząc przez coraz bardziej zapchane jelito, robi się cienki jak ołówek lub przybiera kształt bobków. To samo robi się u ludzi, którzy nie mają zaparć, mimo że postępuje to dużo wolniej.
Jak Ci się to podoba? Czy widzisz podobieństwo do zapychania się naczyń krwionośnych cholesterolem?
A teraz wyobraź sobie, że każdy twój posiłek jest jak pociąg. Codziennie zjadasz około trzech posiłków, które dostają się do twoich jelit. To tak, jakby trzy pociągi wjechały do tunelu. Następnego dnia wjeżdżają następne trzy, a wyjeżdża jeden lub nie wyjeżdża żaden.Co się dzieje w tym tunelu? A co się dzieje po trzech i więcej dniach? No, pomyśl sobie,co się w tym tunelu może dziać?! Pewnie robi się KOREK...
Jeżeli są to pociągi elektryczne, to pół biedy, ale przy korku samochodowym w takim długim tunelu i spalinach z rur wydechowych możemy się spodziewać ciężkich zatruć,a nawet śmierci (bo to się zdarza w samochodowych tunelach i przy kilkudniowych zaparciach).
Czy teraz jest już jasne, co czeka ludzi, którzy mają zaparcia? Czy zdecydujesz się na przyjęcie odpowiedzialności za pilnowanie wypróżnień twoich dzieci?
Niestety rozpoczęcie picia dwóch litrów wody dziennie nie przywróci sprawności ani nie oczyści jelit z tych odłożonych na ściankach warstw toksycznego kału. Lewatywy i modne obecnie płukania jelit są wstanie wypłukać jedynie luźne warstwy kału, a dodatkowo w jakimś stopniu mogą być szkodliwe (o tym w innym rozdziale)..
i dużo innych przemyśleń autora...
Oczywiście nie jest to wszystko jako zalecenia dla nas,ale do przemyśleń naszych to już warto.
Szczególnie tym szukającym ciągle .....

bardzo ciekawa strona,warto i poszukać w zakładkach.
Naprawdę facet ma dużą wiedzę i potrafi ją przekazać.
Inna sprawa,że lekarza to on nie zastąpi,ale pokazuje to co ludzie wiedzą od pokoleń i to działa u wielu.Niestety my czasem zapomnieliśmy o tym.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

hary125
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 10 lis 2015, 00:50
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Elbląg

Re: Uroda i Zdrowie - Sławomir Nowakowski

Post autor: hary125 » 17 sty 2016, 14:05

Coś w tym wszystkim jest. Ja całe życie jadłem bardzo szybko i cały czas mam problem żeby to zmienić. Po prostu o tym zapominam i czasami myślę że przecież to nie może mieć żadnego znaczenia. Ale na pewno ma jakiś wpływ na to co dalej dzieje się w jelitach.

Co do tej diety na pewno warto włączyć warzywa szczególnie te tu wymienione, bo i rosnące u nas tu na miejscu w Polsce, odpowiednie do sezonu i zdrowe, i to nawet sproszkowane żeby były lepiej trawione.

Postaram się zastosować do dwóch ogólnych rad:)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7789
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Uroda i Zdrowie - Sławomir Nowakowski

Post autor: obyty.z.cu » 17 sty 2016, 14:17

jesienią wysuszyliśmy świeże warzywa,a póxniej zostały zmielone plus dodatkowo w malakserze i wyszedł super dodatek do wszystkich potraw.Polecam nawet teraz to zrobić.

Tak swoją drogą,mając stomie ,to przy opróżniania worka widzi się co i jak zostało strawione,a co w ogóle się nie trawi,jak np. duże kawałki niektórych warzyw z dużą ilością błonnika nierozpuszczalnego,czy też skóryki z papryki i pmidorów.
Jak sobie przypomnę te bóle kiedy były zwężenia w jelicie,to teraz wiem dlaczego.
Niestety...po czasie.Bo pomimio że starałem się dobrze rozgryzać,nie zawsze to tak było.
Teraz wiem,że rozdrabianie,miksowanie czy blenderowanie to naprawdę super sprawa,a i pozwala organizmowi wykorzystać wszystkie dobra z jedzenia.
Szczegóonie ważne przy zaostrzeniach czy zaparciach.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Uroda i Zdrowie - Sławomir Nowakowski

Post autor: Mamcia » 17 sty 2016, 20:24

Wiecie to sprawy w dużej części ogólnie znane i opakowane w jakaś bełkotliwą papkę. Mnie osobiście doprowadza do szału jak ktoś pisze o proteinach. Są to po prostu białka proste, czego dyletancie nie wiedzą. Białka złożone to proteidy - poza aminokwasami zawierają inne grupy funkcyjne. Np hemoglobina, chlorofil to chromoproteiny, błony komórkowe to najczęściej lipoproteiny, itp, itd.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7789
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Uroda i Zdrowie - Sławomir Nowakowski

Post autor: obyty.z.cu » 17 sty 2016, 20:37

niestety,w "ogólnym" rozumieniu teraz pisze się "na skróty",stąd takie mało popularne używanie poprawnych nazw.
Mamcia pisze:w dużej części ogólnie znane i opakowane w jakaś bełkotliwą papkę.
jasne,dla wielu znane,ale po postach niektórych,szczególnie nowych użytkowników widać,że wielu o tym nie ma pojęcia.
Coś w stylu - jak wytłumaczyć komuś jak się piecze sernik,jak on nawet nie wie jak obsługiwać piekarnik.
Czasem takie opisy muszą "zasiać" chęć poszukania właściwych wiadomości .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poezja i Proza”