Picie Kawy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Picie Kawy

Post autor: Cinimini » 12 mar 2007, 19:23

Wyplukuje zelazo niestety. I do kibelka gani-mnie,to raczej indywidualna sprawa.Moja mamuska wypija 2-3 dziennie i jest ok.tzn i tak biega do :wc: ,ale niezaleznie od tego czy dziabnie mala czarna czy nie. Na pocieszenie podpowiem,ze sa kawy niskodrazniace przeznaczone dla osob z problemami przewodu pokarmowego.A na marginesie dodam,ze rewelacyjna alternatywa dla kawy jest yerba mate. Stymuluje organizm , pobudza ,a przy tym nie wyplukuje zw, mineralnych,wrecz przeciwnie zawiera je. a z kolei na jelitka (na blone slizowa jelit i zoladka) zbawiennie wplywa rooibos.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
paulina6735
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: wielkopolskie

Post autor: paulina6735 » 12 mar 2007, 19:37

A ja (obserwując tę dyskusję) chciałam zapytać jak smakuje yerba mate? czy bardziej jak kawa czy herbata i oczywiście gdzie i za ile można ją kupić? Na mnie kawa też działa wc-pędnie, a przydałaby się jakaś alternatywa :-)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 12 mar 2007, 19:59

Yerba mate smakuje jak delikatna zielona herbata (bez goryczki,ktora ta druga posiada). Mozna ja kupis w sklepach z herbatami, w tym w ktorym pracuje ja tj. five o'clock naturalna kosztuje 8.80,ale sa z dodatkiem cytryny lub miety_osobiscie ,moja ulubiona. Nasza filia jest tez w Kolobrzegu,takze chyba nie tak daleko od Ciebie.
A ja mam rodzinke w Szczecinku,piekne okolice,bedac malym smrodkiem uwielbialam jezdzic tam na wakacje. Znasz moze P. Bakulow?
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
paulina6735
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: wielkopolskie

Post autor: paulina6735 » 12 mar 2007, 20:09

lederka pisze:Yerba mate smakuje jak delikatna zielona herbata (bez goryczki,ktora ta druga posiada). Mozna ja kupis w sklepach z herbatami, w tym w ktorym pracuje ja tj. five o'clock naturalna kosztuje 8.80,ale sa z dodatkiem cytryny lub miety_osobiscie ,moja ulubiona. Nasza filia jest tez w Kolobrzegu,takze chyba nie tak daleko od Ciebie.
A ja mam rodzinke w Szczecinku,piekne okolice,bedac malym smrodkiem uwielbialam jezdzic tam na wakacje. Znasz moze P. Bakulow?
Dzięki wielkie, poszperam. A w kwestii kawy: jeżeli ktoś jest pasjonatem to istnieje bezkofeinowa Jacobs Night&Day, ona jest łagodniejsza znacznie od zwykłej.
A poza tym aktualnie reklamują zwykłą sypaną twierdząc, że zawiera przeciwutleniacze i jest zbawienna dla naszej młodości :D
Zastanawiam się gdzie w Szczecinie można dostać yerba mate. Hm...
Co do Szczecinka: tak, piękne okolice :D Nie, nie znam Bakułów, ale skądś kojarzę to nazwisko ;-)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 12 mar 2007, 20:18

jest owszem,ale napewno nie jest ona naturalna,tzn.jest poddawana specjalnej obrobce ,ktora pozbawia ja kofeiny,ale szczerze to ja nie ufam takim rarytasom.

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 19 mar 2007, 14:41

Co z kawa INKĄ? Jak miałam grypę żołądkowo-jelitową (wymiotowałam i miałam biegunkę) to lekarz kazał mi pić, mówił że to hamuje biegunkę?

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 19 mar 2007, 17:42

kawa inka , to juz inna bajka . To jest kawa zbozowa , ktora kawy jako kawy sama w sobie nie zawiera. Jest bezkofeinowa i nie podrazni jelit. Moga ja pic nawet dzieci.

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
twinsisterBasia
Debiutant ✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: twinsisterBasia » 05 kwie 2007, 22:11

Co by nie było uważam że Inka prawdziwej kawy to nie zastąpi :)
:smutny:
nie piłam kawy już od roku :smutny:
czyli od drugiej operacji :(
pozdrowionka dla Crohna i Pentazi :)

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 30 kwie 2007, 16:18

NO SUPER HEHEHE :mrgreen: Jako nowy czytam i czytam i jakie wnioski ? Dalej nie wiem czy sie nie skusze :( Ostatnio mam cisnienie 109 / 56 i puls 46 :neutral: tylko bym spal i lezal :mrgreen: dostalem jakies kropelki od lekarza ale nie bardzo mi odnosza to cisnienie :mrgreen: chyba przejde sie do chlopakow pod sklep hehehe wypije wino z marynarki i dostane takiego cosnienia jak oni :mrgreen: cos mam chyba dobry chumor :mrgreen:

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 30 kwie 2007, 20:05

co do cisnienia to zeczywiscie niskie :( a co do wina z marynarki ;) to obys zawsze mial taki dobry humor :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 01 maja 2007, 11:11

deprim pisze:Ostatnio mam cisnienie 109 / 56 i puls 46 :neutral:
Tez jestem niskocisnieniowcem czasem mam 90/50 hm u nas to rodzinne i tez mi nic nie pomagalo tez bym spala :P

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 01 maja 2007, 18:50

Ja tez mam niskie cisnienie,wiecznie lodowate dlonie i stopy,a po kawie ....zasypiam :lol:

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 01 maja 2007, 18:53

eee....lederka...trza ci goracego faceta......ja też tak mialam do czasu :wink: ...teraz mam jak go nie ma :wink:

ale jedno mi zostało...po kawie tez zasypiam nadal :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

justynka:))
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: justynka:)) » 03 maja 2007, 21:33

Witam Wszystkich:) jestem nowa na forum...i właściwie nie wiem od czego zacząć... może od tej kawy hihii, przy kawie zawsze łatwiej. Mam bardzo podobne odczucia(gastroenterologiczne hihii) ale piję bo lubię, a poza tym bez niej nie funkcjonuję...lepiej jednak toleruję tą z mlekiem:) pozdrawiam

apolo3
Debiutant ✽

Post autor: apolo3 » 12 maja 2007, 11:01

Podziele się moim doświadczeniem picia kawy.Piłem kawę 17 lat.Nigdy nie miałem żadnych problemów.Z czasem picie stało się nałogiem - bo kawa to przecież używka.Niestety kofeina zrobiła swoje.Pół roku temu diagnoza zabrzmiała - refluks.Bardzo nieprzyjemna przypadłość żołądkowa - spowodowana właśnie piciem kawy.Obecnie nie piję już dwa miesiące, i jakaś tam poprawa jest, ale całkowite wyleczenie nie wchodzi już w rachubę.
Oczywiście, jeśli mnie się coś takiego stało, to nie musi Wam.Jednak uznałem za swój obowiązek o tym napisać, bo większość z Was jest na "początku" drogi.
Pozdrawiam :roll:
A propo, żeby podwyższyć ciśnienie krwi wystarczy wypić haustem szklankę niegazowanej wody mineralnej, skutek taki sam jak po wypiciu kawy, no, może poza jednym smak :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Używki”