zaparcia - jak sobie znimi radzić?

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
OLINA
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: zaparcia - jak sobie znimi radzić?

Post autor: OLINA » 30 maja 2008, 20:30

Polecam truskawki lub kawę- na mnie działają od razu i często jak się zapomnę- przyczyniają się do zaostrzenia.... :cry: ale co zrobić? kocham truskawki
Do CU- To już koniec bejbe, skończyło się love story, jestem już zmęczona, wracam dziś do zdrowia...

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 01 cze 2008, 13:54

Ja próbowałam jeść na śniadanie michę jogurtu z otrębami, siemieniem lnianym i muesli. Absurdalnie, ale moje zaparcia się nasiliły. Truskawki pochłaniam w nieprzyzwoitych ilościach. Kawa czasem pomaga (pod warunkiem, że wywołuje ból brzucha, a czasami w ogóle nie). Ale chyba zaraz wypiję jedną. Kupiłam COLON C, ble, ale może pomoże;D.

loko
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubelskie

Post autor: loko » 04 cze 2008, 21:02

siemka. musze wam powiedziec zaparcia mi przeszly. te dni tudne byly spowodowane tym ze roznie wstawalemi kladlem sie spac i ze dostalem mocny antybiotyk i on mnie chamowal jeszcze. zaparcia trwaly u mnie 7 dni ale na szczescie przeszly. moja metoda na nie to: wstawanie o tej samej poze dnia a tym bardizej kladzenie sie spac, picie duzej ilosci wody, jedzenie potraw miszanych z wrzywami i to maja byc potrawy nie "geste", ozywiscie unikanie smazonego i potraw ciezko strawnych szczegolnie po obiedzie, i unikanie czekolady, jezeli macie problem z zaparciami to pomaga rozwniez ruch. mozna miedzy obiadem a lekka kolacja wyskoczyc na rower lub pobiegac i powinno po paru dniach pomoc. pozrdowionka

Gigcia
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Gigcia » 06 cze 2008, 11:55

HEj:) Ja tez mam - mialam duze problemy z zalatwianiem sie. Ale.... od ponad 2,5 miesiąca nie mm. Moja receptura: w ciągu dnia podjadać suszone sliwki, duza ilośc wody niegazowanej, Colon C, oraz syropek-laktuloze. Pozdrawiam serdecznie:)

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 06 cze 2008, 18:07

Woda i Colon C nie zdają egzaminu, dawno temu suszone śliwki też nie. Mam dość tej glutowatej babki...

loko
Debiutant ✽

Post autor: loko » 08 cze 2008, 15:26

mam jeszcze jeden pomysł na zaparcia- zrobcie koktajl z truskawek tym bardziej ze latwo teraz je dostac. skladniki to smietana cukier no i truskawki. wszystko miksujemy. ja po takim zestawie od razu poczulem jak mi jezdzi w jelitacha. najlepiej na noc zastosowac by rano przeczyscilo. pozrowionka

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 08 cze 2008, 15:53

loko pisze:mam jeszcze jeden pomysł na zaparcia- zrobcie koktajl z truskawek tym bardziej ze latwo teraz je dostac. skladniki to smietana cukier no i truskawki. wszystko miksujemy. ja po takim zestawie od razu poczulem jak mi jezdzi w jelitacha. najlepiej na noc zastosowac by rano przeczyscilo. pozrowionka
Loko to nie jest dobry pomysł zważywszy na to że truskawki szkodzą dużej części chorych a ich lekkie właściwości przeczyszczające ze względu na drobne pestki w schorzeniach jelit nie są dobrym rozwiązaniem.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 08 cze 2008, 18:44

loko pisze:skladniki to smietana cukier no i truskawki
I to działa na zdrowych ludzi? Znam wiele osób, które jedzą truskawki kilogramami i nic im się nie dzieje.
Ja też muszę uważać, by zostawić trochę truskawek reszcie rodziny :razz:

loko
Debiutant ✽

Post autor: loko » 09 cze 2008, 11:22

moze i nie jest dobry ale pisze to co zaobserwowałem u siebie.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 09 cze 2008, 15:02

Lemoni pisze:I to działa na zdrowych ludzi? Znam wiele osób, które jedzą truskawki kilogramami i nic im się nie dzieje.
Truskawki mają lekkie właściwości przeczyszczające i moczopędne.
Poprawiają także trawienie tłuszczu i białka . bogate w witaminy ABC. zawieraja potas, żelazo(także ułatwiają przyswajanie żelaza z innych pokarmów), magnez, wapń i mangan.
Trzeba też pamiętać o tym że truskawki to silny alergen, zawsze warto na początek sezonu spróbować zanim zaczniemy się opychać ;)
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 09 cze 2008, 15:07

dziś rano w Dzien dobry tvn była rozmowa z prof. Rydzewską na temat zaparć i zgagi
link: http://dziendobrytvn.onet.pl/1491724,zdrowie.html

pozdrawiam
ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”