Pyszne (nie)zakazane? Przepraszam,jeśli leci ślinka...

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Farelka
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Pyszne (nie)zakazane? Przepraszam,jeśli leci ślinka...

Post autor: Farelka » 30 wrz 2006, 13:27

Czy z naszymi zapaleniami jelit mozemy chociaz raz-dwa razy w miesia u zjesc jedna z ponizszych rzeczy:
-zestaw fast-foodowy
-bialy twarozek na slodko ze smietanka
-pizza wegetarianska
-frytki z kurczakiem
-kotlet mielony zapiekany z serem,typu "pulpecik"
-faolka po bretonsku
-pierogi z jagodami
-jajecznica z cebulka i chlebkiem razowym
-czekolada z orzechami
-jablecznik?
Jezeli odpiszecie,ze nie to zycie stracilo sens i nie warto zyc....
PINK FLOYD,ELTON JOHN,PHIL COLLINS,ROD STEWART,FLEETWOOD MAC,DONNA SUMMER,LED ZEPPELIN,JOHN LENNON,JOHN MAYALL,SIMPLY RED-dzięki Wam szczęście i łzy. Kocham Was!!!

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Pyszne (nie)zakazane? Przepraszam,jeśli leci ślinka...

Post autor: Raysha » 30 wrz 2006, 13:43

Jeśli masz remisję to czemu nie tylko spróbuj co ci nie szkodzi ja z tego bym mogła wszystko oprócz cebulki w jajecznicy bo nie lubię i mielonych teraz moge to zjeśc wszytsko i nic mi nie jest,tylko warunek jeden remisja, chyba że chcesz ryzykować jak nie masz remisji lepiej poczkac do remisji moim skromnym zdaniem

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 30 wrz 2006, 13:53

moze nie bedzie to dokładnie to o co Ci chodzi w pytaniu, ale powiem Ci, ze wczoraj sobie zjadłem paczke chipsów i przepiłem to Colą :)
do chwili obecnej nie widze skutkow ubocznych wiec masz przykład, ze nie musisz sie restrykcyjnie trzymac diety... ...bedąc w remisji

Farelka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Farelka » 30 wrz 2006, 14:07

No coz...A ile zwykle czasu trwa zaostrzenie choroby kiedy nie mozna nic jesc,no i czy zdarza sie ze ktos z zapaleniem jelit moze nie tolerowac wszystkich powyzszych rzeczy?
PINK FLOYD,ELTON JOHN,PHIL COLLINS,ROD STEWART,FLEETWOOD MAC,DONNA SUMMER,LED ZEPPELIN,JOHN LENNON,JOHN MAYALL,SIMPLY RED-dzięki Wam szczęście i łzy. Kocham Was!!!

Farelka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Farelka » 30 wrz 2006, 14:27

Jedzenie nie stanowi dla mnie sensu zycia ale jezeli okaze sie,ze zachoruje na te chorobe to duze znaczenie maja dla mnie trzy sprawy:
-jedzenie
-powiklania choroby
-zycie z nia
Nie moge jesc warzyw ani rzeczy gotowanych,gdyz po nich mam mdlosci,stad pytanie o smazone czy mleczne.Nie mierzcie kazdego swoja miara.Sa ludzie,ktorzy zamiast wstretnego kalafiora musza zjesc frytki z kurczakiem.A na sniadanie tylko mleko pod kazda postacia.Dzieki!

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 30 wrz 2006, 14:30

Farelka pisze:ani rzeczy gotowanych,gdyz po nich mam mdlosci,stad pytanie o smazone czy mleczne
duszone potrawy też źle tolerujesz?

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 30 wrz 2006, 14:47

magdalene pisze:Dobra, już, przepraszam. Uniosłam się i jakaś zła emocja się prześlizgnęła
Torvik pisze:Przepraszm Farelko, jeśli coś co napisałem sprawiło Ci przykrość, wkurzyło, lub w inny sposób poczułaś się nieprzyjemnie. Nie taka była moja intencja.
ja tez przepraszam jezeli czyms urazilem

Farelka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Farelka » 30 wrz 2006, 16:30

Bez zlych emocji,ale czy mozecie mi powiedziec czy rzeczywiscie chorzy na zapalenia jelit nie moga jesc smazonych rzeczy,nawet bez tluszczu-np.grillowane mieso z ziolami czy kurczak i frytki?Czy po tym choroba sie poglebia?Duszone rzeczy moge jesc,ale nie wszystko da sie udusic :wink: I jeszcze cos-dla mnie jesli okaze sie ze to ta choroba to pewnie zawali sie swiat.Nie dosc,ze cierpie na silna alergie i na nerwice lekowa to jeszcze choroba,ktora pozbawi mi reszty rzeczy ktore zostaly mi przy dwoch pozostalych chorobach... :smutny:

lucypah
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: lucypah » 30 wrz 2006, 16:32

magdalene pisze:nie można jeść rzeczy ciężkostrawnych
a ja jadlem bigos i grochowke w duzych ilosciach i to wtedy kiedy mialem zaostrzenie( na ogol lekkiego stopnia) i pomagalo to mi- to byla taka moja kuracja poza lekowa, skutlowala tym ze objawy mi zanikaly szybciej i jednoczesnie nie zwiekszalem dawki lekow

Farelka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Farelka » 30 wrz 2006, 17:30

A jak szybko od wykrycia choroby jelit grozi kolektomia?Bardzo sie jej boje,mimo ze pzypuszczalna choroba trwa u mnie dopiero 8 dni

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 30 wrz 2006, 17:38

lucypah pisze:
magdalene pisze:nie można jeść rzeczy ciężkostrawnych
a ja jadlem bigos i grochowke w duzych ilosciach i to wtedy kiedy mialem zaostrzenie( na ogol lekkiego stopnia) i pomagalo to mi- to byla taka moja kuracja poza lekowa, skutlowala tym ze objawy mi zanikaly szybciej i jednoczesnie nie zwiekszalem dawki lekow
Ponownie dowodzi teroria że to sprawa inwidualna

Farelka, powiem tak masz okropne rzuty choroby, wypróbowałaś sterydów immunopresji leku biologicznego ziół i inne metody lub wszytkie? Masz dalej pogorszenie poi tych dalej wymienionych? To dopiero wtedy jest kolektomia to dopiero ostateczność.

Co do potraw mozna każde mięsko udusić w rękawie w folii lekko podsmażone i duszone gotować, jest wiele sposobów.Mam na wszystko przepisy na kurę schabowego rybę gulasz gyros domowy i mi nie szkodzi jak coś to jestem na PW :mrgreen:

lucypah
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: lucypah » 30 wrz 2006, 17:43

Mikrusia pisze:To dopiero wtedy jest kolektomia to dopiero ostateczność.
mikrusia ma racje, nie mysl o kolektomii jako o czyms co nastapi w twoim przypadku
licz zawsze na to ze samo sie wszystko ulozy bez takiej interwencji, a kwestia jedzenia jak widac jest indywidualna i na pewno znajdziesz rozwiazanie ktore ci bedzie odpowiadac

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 30 wrz 2006, 22:54

Farelka pisze:I jeszcze cos-dla mnie jesli okaze sie ze to ta choroba to pewnie zawali sie swiat.Nie dosc,ze cierpie na silna alergie i na nerwice lekowa to jeszcze choroba,ktora pozbawi mi reszty rzeczy ktore zostaly mi przy dwoch pozostalych chorobach...
O nie,nie moja droga tak to do sprawy podchodzić nie mozesz.
Ja mam silna alergię,astme alergiczna,problemy z depresja rowniez nie sa mi obce...i do tego mam oczywiście Crohna.
Olej to kochana....na chorobach swiat sie nie konczy a przeciez kazdy musi na cos umrzeć :wink:
Jeszcze raz prosze o kntakt na gg lub skypie.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 01 paź 2006, 08:38

Shima pisze:Farelka napisał/a:
I jeszcze cos-dla mnie jesli okaze sie ze to ta choroba to pewnie zawali sie swiat.Nie dosc,ze cierpie na silna alergie i na nerwice lekowa to jeszcze choroba,ktora pozbawi mi reszty rzeczy ktore zostaly mi przy dwoch pozostalych chorobach...

O nie,nie moja droga tak to do sprawy podchodzić nie mozesz.
Ja mam silna alergię,astme alergiczna,problemy z depresja rowniez nie sa mi obce...i do tego mam oczywiście Crohna.
Olej to kochana....na chorobach swiat sie nie konczy a przeciez kazdy musi na cos umrzeć
A moja babcia ma CU i przy okazji ma zaćme wypadanie włosów cukrzyca niewydolność w krążeniu nadciśnienie prebyty rak zołądka osteoporozę brak apetytu chore nerki (nie pamiętam na co) i jeszcze jest...OPTYMISTKĄ :mrgreen: :!: Ja ją podziwiam ty to w porównaniu z moja babcia zdrowa jesteś :wink:

Farelka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Farelka » 01 paź 2006, 09:31

Nie chce sie porownywac z Twoja babcia,szacunek ale to wlasnie rok temu odeszly moje dwie ukochane babcie i dziadek.Trudno zyc bez najblizszych przyjaciol.Odkad ich nie ma poleciala lawina chorob,wsrod ktorych nerwica lekowa z napadami towarzyszy mi juz ponad rok.Zrozum,ze trudno mi sie pogodzic ze mogloby mi jeszcze cos byc z jelitami.Kazdy na cos umrze,tyle ze choroby czesto to przyspieszaja a my chcemy jeszcze pozyc,cos zdzialac,a nie obracac sie wokol aptek i badan:(
Mam jednak inne pytanie.Jem tylko chleb razowy,nie znosze pieczywa bialego ani jakichs "dietetycznych" wafelkow ryzowych czy innych "wasa".Co z pieczywam i maslem,gdy jelita szwankuja?Lekarz mowil,ze chleb razowy zawiera za duzo blonnika.Z drugiej strony mowi sie,ze pieczywo biale jest wydymajace,niezdrowe,"puste kalorie".To do cholery,co jest zdrowe a co nie?No i smarowac margaryna czy maslem,a moze wcale???!!!!

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”