Co jeść na początku leczenia??

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
gosian
Debiutant ✽
Choroba: CD
Kontakt:

Co jeść na początku leczenia??

Post autor: gosian » 30 wrz 2006, 20:02

Jakiś tydzień temu dowiedziałam sie, że cierpię na Leśniowskiego. Nie dawno wyszłam ze szpitala i staram sie normalnie funkcjonować, ale mam problem z jedzeniem, gdyż nie wiem co jeść. Jak na razie jedzenie wywyołuje u mnie bóle. Lekarstwa które biorę to: asamax 500, enkorton oraz kalipos. PROSZĘ POMÓŻCIE :wc: :wc: :wc2:

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Co jeść na początku leczenia??

Post autor: Shima » 30 wrz 2006, 23:29

tydzien to bardzo krociotko.....masz jeszcze wiele lat na eksperymenty.
Ja przy takich bolach to tylko kleik ryzowy moze być np.na rosolku winiary,albo kaszki dla dzieci,albo miksowane zupy.
Pozdrawiam i zycze szybkiego wyciszenia bolu.
Jakby cos to pisz na gg.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 01 paź 2006, 11:12

oprócz kleików i w miarę uplywu czasu
proponuję:
- zmiksowane zupy jarzynowe - najlepiej ryzowe- marchew, seler, pietruszka + delikatne mięso
- zupy typu Gerber dla dzieci
- desery dla dzieci- równiez w słoiczkach (zawsze sprawdzam ile zawieraja blonnika - im mniej tym lepiej)
- odzywki typu Ensure, nutridrinki

wszystko po to by jelita nie musialy za wiele pracowac
im mniej pracuja tym mniej boli
a chyba o to w tym chodzi
a takie jedzenie daje Tobie i im sile do uporania sie z chorobą

u mnie zawsze skutkuje
gdy poczujesz sie lepiej zamiast miksowac można jesc rozdrobnione
ale kleiki to baza
polecam rowniez siemie lniane

pozdrawiam
ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 01 paź 2006, 20:35

O wlasnie...zgadzam sie z Anią w zupelnosci.
Poza tm to wszystko co jest dla malutkich dzieci nie powinno nam zaszkodzic bo przeciez to delikatne rzeczy dla wrażliwych zolądeczkow.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

gosian
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: gosian » 02 paź 2006, 10:06

dzięki wielkie za radę:) w zupełności macie racje:) jem kleiki i dobrze się czuję :wink: nie wiem jak wam dziękować :roll: dzięki :wink:

Farelka
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: Farelka » 02 paź 2006, 13:52

Przeciez skoro ktos lezal w szpitalu i stosowal diete caly czas,to paranoja jest znowu jechanie na kaszkach i ryzu.Przeciez mo0zna oszalec i sie wpedzic od tego w suchoty.Zjedz gotowanego kurczaczka,kilka frytek,ogoreczka.Jedz wszystko tylko w malych ilosciach.ja juz 10 dni jem sam kisiel.dzis badanie,wyrok i od jutra zamierzam powoli wszystko jesc.Nie mozna sie doprowadzac do anemii,a sztuczne nutridrinki nie zastapia normalnego jedzenia.Takze dzieciece przetwory.Ani sie tym najesc,ani dostarczyc energii i kogo na to stac...?
PINK FLOYD,ELTON JOHN,PHIL COLLINS,ROD STEWART,FLEETWOOD MAC,DONNA SUMMER,LED ZEPPELIN,JOHN LENNON,JOHN MAYALL,SIMPLY RED-dzięki Wam szczęście i łzy. Kocham Was!!!

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 02 paź 2006, 14:07

Farelka pisze:a sztuczne nutridrinki nie zastapia normalnego jedzenia
czy ja wiem, moze i nie (choc wątpie), ale sa lepsze na jelita niz frytki i ogoreczek (przynajmniej w czasie zaostrzenia)

Farelka
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: Farelka » 02 paź 2006, 14:14

A czy wy w ogole jecie owe frytki z ogoreczkiem,czy tez w tej chorobie jest to calkiem zabronione?Bowiem nawet zjedzenie frytek w okresie remisji moze przyspieszyc stan zaostrzenia.Wiec to znaczy,ze nie mozna ich jesc?W jednym z artykulow natrafilam na notke,ze w zapaleniach jelit mozna jesc do konca zycia tylko rzeczy plynne,mozno starte.Przyznam,ze mnie to przerazilo :smutny: A propos-jak czesto macie zaostrzenia?
PINK FLOYD,ELTON JOHN,PHIL COLLINS,ROD STEWART,FLEETWOOD MAC,DONNA SUMMER,LED ZEPPELIN,JOHN LENNON,JOHN MAYALL,SIMPLY RED-dzięki Wam szczęście i łzy. Kocham Was!!!

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 02 paź 2006, 14:17

Farelka pisze:A czy wy w ogole jecie owe frytki z ogoreczkiem
ja przynajmniej od czasu do czasu tak (!) do tego polędwica w grilla na grzance i to wszystko posypane żółtym serem

mniem :)

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 02 paź 2006, 15:37

Farelka pisze:A propos-jak czesto macie zaostrzenia?
jejku, to naprawde ciezko powiedziec. niektorzy maja czesciej, niektorzy dluuuga remisje i wiekszy spokoj. to zalezy od osoby.
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 02 paź 2006, 19:15

Hm a ja znowu dowiedzialam sie od lekarza ze nie wolno spozywac blonnika tzn w malych ilosciach a blonnik to celuloza czyli skladnik budujacy sciane kom roslin czyli zero warzyw i zero owocow i innych jak grzby itd i to naprawde skutkuje bo w jelicie grubym glownie rozchodzi sie o blonnik tzn w CU pozdrawiam i przepraszam ze rzadko bywam ale mam zaostrzenie po kolo :wink: pozdrawiam

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 03 paź 2006, 09:12

ze tak powiem farelka sie powtarza...:neutral:

gosian
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: gosian » 03 paź 2006, 10:09

dziękuję wam wszystkim za rady :wink: na razie jem często ale mało i raczej jem rozdrobnione bo nie boli. Idę na badania krwi i zobaczymy co tam się dzieję :?: Może OB spadło :?: Na razie z utęsknieniem czekam na poprawę :grin: a co z czekalodą próbować??? Boże już tak mam ochotę :cry: czy sobie darować :neutral:
POzdrawiam kochani :zakochany:

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 03 paź 2006, 13:35

czekolada mi nie szkodzi...zawsze mozna sprobowac w malych ilosciach...to tak na pyszniutki poczatek :roll:

Tasiemka
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Tasiemka » 13 paź 2006, 09:48

gosian, Napisalam już do Ciebie na PW.Tez jestem początkująca;-D.Z jedzeniem nie ma zlotego środka.Wszystko odbywa się na zasadzie metody prób i błędów.U mojego syna (16lat) w czerwcu wykryto Crohna.Do wrzesnia byl na tych samych lekach co Ty,teraz jest tylko na asamaxie.Uwazaj na trądzik i rozstępy.
I ciesz się ,że Cię boli...wiem,że może to głupie,ale mój syn jest autystykiem i ma obniżony próg bólu.Lekarze się dziwili,ze przy tak rozległych zmianach nie odczuwał bólu.Acha,brał jeszcze hemofer bo mial slabe wyniki krwi.
Pozdrawiam
Tasiemka

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”