Jak nie wpaśc w pułapke?

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
martyś
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Re: Jak nie wpaśc w pułapke?

Post autor: martyś » 23 lut 2007, 14:50

hhm..no wiesz...wlasnie roblem polega na tym ze kazdy mi mowi ze nei jestem gruba..ja tez nie uwazam ze jest jakos...masakrycznie tylko wiesz...ja sie chydnie..i wazy 55..i cialko jest ładne...nic nie odstaje to fajnei jak by tak zostalo nie :wink: mam takie dziwne...jak ja to mowie...narosla...na brzusiu...boczkach...i z tyłu..u gory pupy...i o to mi chodzi;Dnogi tez nei sa ildealne..łydeczki itd
wiem ze to babskie narzekanie..hehe
martyś;))

Maciek
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Maciek » 23 lut 2007, 20:49

Zeno !
Ty filozof jesteś, qrczę.
czasowa kolostomia - 22.12.06-29.03.07, 8.05.07-23.01.08

kus
Debiutant ✽

jak nie wpaść...to nie jest możliwe.

Post autor: kus » 25 lut 2007, 21:42

choruję już 10 lat i wcale nie uczę się na swoich błędach. Jedząc coś zakazanego doskonale wiem , że następnego dnia będę ukarana. Kara - to biegi krótkodystansowe do toalety.
Ale jeśli przez kilka tygodni odmawiam sobie przyjemności ( a bardzo lubię smakować jedzenie), to chociaż pamiętam o karze nie mogę powstrzymać się, tylko jestem PRZEKONANA , że to mi się po prostu należy.
Jeśli chodzi o chudnięcie lub tycie to jest to dziwna sprawa od lat biorę tylko pentasę, mam za sobą dwutygodniowe głodówki ( tylko nutridrinki) w czasie których chudłam najwyżej 5 kg. Potem w okresie remisji nadrabiałam 7 kg. Teraz od kilku tygodni wiem że mam przetokę , jem niewiele i na pewno nie schudłam ani grama. Generalnie nie jest to mój największy problem ale wolałabym być trochę lżejsza. Obserwuję moje zdrowe koleżanki w czasie posiłków i nie rozumiem , bo jeśli ja jadłabym tyle co niektóre z nich to już dawno ważyłabym setkę.
Jestem od niedawna z Wami a już zdążyłam się nauczyć, że lepiej mieć zapas na trudny czas bo ten może przyjść zawsze.
Dziękuję tym którzy o mnie pamiętali za życzliwość i słowa otuchy.
Nie umiem jeszcze swobodnie poruszać sie po Naszym forum - dlatego przepraszam tych którzy nie doczekali się odpowiedzi.
KUS

Rudi
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Rudi » 01 mar 2007, 17:34

Witam,

Ja staram się walczyć o każdy kilogram. Nie jestem potężnie zbudowany (1,70 m) raczej drobniutki:P Dzisiaj się ważyłem i waga wskazała 59,5 więc jest nieźle:) Zresztą gdzies czytałem, że w naszych dolegliwościach lepiej mieć te "parę kilo w zapasie".Sam wiem to z własnego doświadczenia.Są takie dni, że potrafię zjadać potężne ilości jedzenia,a kilka dni później mam problem ze zjedzeniem kromki chleba.

Jeśli chodzi i dietę. Hmmm...jem praktycznie wszystko tylko większośc jest lekko modyfikowana:) Np. mięso najpierw gotuję lub pieczę później trochę podsmażam na minimalnej ilości tłuszczu. Kapusty sie zjeść nie boję, tylko wiadomo, że w ograniczonych ilościach. Trzeba poprostu pamiętać o zdrowym rozsądku:) A czasem można sobie pozwolić na małe co nieco:P

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wjt2004
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: wjt2004 » 14 mar 2007, 12:52

Zeno - racja racja. Dopoki nie zaakceptujemy, polubimy a pozniej pokochamy siebie, swoj wyglad, cialo itd. dopóty :wink: nie bedziemy w stanie do konca obdarzac tymi uczuciami innych. Tak mawiajo filozofy :p
Świat zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Problemem jest tylko to, że my nie znamy pytań.

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: Aniijjaa » 15 mar 2007, 22:35

dzień bez słodyczy to dzień stracony!!!nawet w zaostrzeniach gdyby ktoś mi ostatni kawałek ciasta zjadł z talerzyka pewnie po łapach oberwałby :wink:
są dni kiedy naprawde mi szkodzą ale bardziej chyba mi szkodzi ich brak,
w dzieciństwie nie lubiłam słodyczy, nie istniały dla mnie.Miałam 24 lata kiedy zaczełam dostrzegać ich smak i tak jest do dziś a stało sie to za sprawą stresu!!!
Aniijjaa

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”