cudowny sposób na wyzdrowienie?

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Lady Thatcher
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

cudowny sposób na wyzdrowienie?

Post autor: Lady Thatcher » 29 sie 2007, 13:07

witam
jestem chora na CU (na razie bez hospitalizacji)
natomiast mój ojciec jest zatwardziałym wegetarianinem lubującym się w książkach dziwnych pseudonaukowców.
wymyślił ostatnio, ze mnie uzdrowi - bez leków i innych niepotrzebnych rzeczy. jak pytacie? otóż wg jego teorii mam pić przez 2-3 miesiące koktajl złożony z 50 ml oliwy z oliwek, 50 ml aloesu spożywczego i 50 ml soku z cytryny. ma ktoś pojęcie, jak ten koktajl mołotowa może wpłynąć na jelito przy CU? bo ja aż się boję...
sram na CU ;)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: cudowny sposób na wyzdrowienie?

Post autor: Raysha » 29 sie 2007, 13:13

Lady Thatcher pisze:50 ml soku z cytryny
Na mnie osobiście, ale ponoć mam Crohna, kwas z cytryny działa zabójczo jak wezmę za dużo

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 29 sie 2007, 13:25

Mi tez kiedys ktos polecil picie soku z cytryny :) skonczylo sie na tym, ze dostalam wysypki na calej twarzy...i tak sie zakonczyla moja przygoda z cytryna :wink:

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 29 sie 2007, 13:57

Na mnie też sok z cytryny działa zabójczo.

Nie mam natomiast zielonego pojęcia jak to całe zestawienie może podziałać...może oliwa troszkę to złagodzi...może sok z aloesu też.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 29 sie 2007, 14:28

I ja mam podobnie pijac sokz cytryny.
Jezeli chodzi o aloes, oliwe z oliwek to napewno dziala lagodzaco.
Jezeli masz przepisane jakies leki a twoj Tata uwaza ze mozna je odstawic to nie jest to najlepszy pomysl...
Mozesz probowac tego koktajlu razem z zaleconymi lekami.
pozdrawiam
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Kontakt:

Post autor: sztaba » 29 sie 2007, 15:44

"co nas nie zabije, to nas wzmocni" - ktoś (z góry przepraszam, że nie pamiętam kto) ma takie zdanie w podpisie.
Spróbuj.
Ale leków jednak nie odstawiaj.

Misia

Post autor: Misia » 29 sie 2007, 17:04

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

milkusia11
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: milkusia11 » 01 wrz 2007, 22:33

Lepiej jedz leki normalnie i nie kombinuj jesli cytryna,aloes i oliwa miały byc nas uzdrowic lekarze i naukowcy wiedzieli by o tym pierwsi:)
Milkusia11

justynka:))
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: justynka:)) » 04 wrz 2007, 21:05

hejka:)
o takiej kuracji nigdy nie słyszałam... ale powiem Ci jedno: aloes ma właściwości silnie przeczyszczające!!!!!!!! Wiec jeśli zbyt mało czasu spędzasz na sedesie hmmm to po tej kuracji na pewno będziesz więcej!! Efekt gwarantowany.

fiesta
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: fiesta » 07 wrz 2007, 18:35

piłam aloes, ten z apteki. Piłam dwa różne produkty, jeden smakował jak oliwa, drugi, choć cierpki, nawet był smaczny. Nie miałam po nim żadnej sensacji, nawet biegunek ale ja piłam jak na butelce kazali, ok 2 łyżek dziennie. Co do oliwy z oliwek to jadam ze sałatą, świeżą albo teraz lodową, także z kapustą pekińską w postaci sałatki.. także nie miewam żadnych zaburzeń jelitowych, choć przyznaję że po takiej sałatce zwykle na drugi dzień na pewno :wc: więc coś jest w tym oczyszczaniu. Soków nie trawie ani ja ani mój organizm. Mam zgagę, oraz odbija mnie się. Jestem pewna, że taka mieszanka 3 produktów na raz , spowodowałaby u mnie ból brzucha.
P.S. Nie jadłam mięsa przez ok 7 lat, mój tato ok 15 lat, znam filozofie tego stylu odżywiania. Mój tato także czytywał mądre książki ale nikomu nie narzucał, że musi z nich korzystać. Nie wiem ile masz lat ale uważam że masz pełne prawo nie chcieć pic eksperymentalnych produktów a jesli nie chcesz zrobić tatce przykrości powiedz mu o ew skutkach ubocznych i spytaj czy w tych mądrych księgach piszą o nich i co on na to..

Awatar użytkownika
Yaseck
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Post autor: Yaseck » 14 kwie 2008, 14:32

Jak się skończyła kuracja?

slonko
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: slonko » 15 kwie 2008, 12:13

U mnie sok z cytryny=kłopoty z jelitami, więc nawet nie próbuję.
Ważę: 50kg
Mierzę: 164 cm
Stan: remisja?
Biorę: asamax 500mg 3x2, azatiopryna 50mg 1x2

Kocham Was za to, że jesteście, dajecie mi siłę...

Wiola.

Blondi20015
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Blondi20015 » 30 wrz 2008, 14:26

Widzę, że temat dość stary, ale też słyszałam o tej mieszance i nawet jej próbowałam. Piłam przez 3 tygodnie na czzczo. Niestety, było mi po tym niedobrze! Nudności ciągnęły sią, dopóki czegoś nie zjadłam (a zaleca się jak najdłużej po tym nie jeść). Tak więc - nie pomogła, nie zaszkodziła. Natomiast moje kolezanki piją już chyba z 2 lata, do tego zmieniają te oleje (na kukurydziany i winogronowy i jeszcze jakieś tam) i są zachwycone - wszystkie cudownie ozdrowiały (tyle, że na nic nie chorowały, hehehe). Nawet jakies książki kupowały a'propos tego i w ogóle... Odmłodniały, są pełne energii życiowej i nawet jednej się blizna całkiem zabliźniła. Ot, siła autosugestii :)

edycja
Aha, zapomniałam dodać, że w remisji to było.

Sklejono
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2008, 15:15 przez Blondi20015, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem wyleczona :)

Awatar użytkownika
FLATRON109
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: FLATRON109 » 30 wrz 2008, 23:53

:roll: Ja nie pije samego soku z cytryny ale rozcieńczony z woda :) i jest okey poza tym pije dużo herbat z dzikiej róży -podobno ma najwięcej witaminy C -cytryna sie chowa przy dzikiej róży-miał ktoś tu kiedyś namiar na stronkę z wykładem dietetyczki -jeśli macie podajcie link bo mówiła ciekawie pozdrawiam

edycja

co do witaminy C to w tym wykładzie mówili ze najwiecej ma dzika róza,papryka czerwona,czarna porzeczka i aronia a o cytrynie wspomnieli ze ma mało:)

Skleiłem
Ostatnio zmieniony 01 paź 2008, 01:04 przez FLATRON109, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karolka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: karolka » 01 paź 2008, 00:31

Czytalam gdzies ze najwiecej wit.C maja: kapusta,ananas,ziemniaki,papryka i dzika roza wlasnie.

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”