Waga

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Waga

Post autor: lucek » 08 lut 2005, 22:08

Witam, czy macie jakies sposoby zeby przytyc? Waze 63 kg przy wzroscie 185 a to troche przy malo! Za czasów zdrowych wazy3em 68. chcialbym jakos powrocic do tej wagi! Mam remisje juz d3ugi czas, wyprózniam sie 1-3 razy w ci?gu dnia! Biore 3x2 sulfke! po drugie chcia3em sie spytac o jakies leki os3onowe na zol?dek bo po tylu tabletkach cos by sie przyda3o.. Po 3 chodzi mi o morfologie! Lekarz kaze mi robic morfologie calkowita! Ale na co by trzeba bylo zwrocic specjalnie uwage, na jakie rzeczy naleza3oby zrobic t? morfologie bo to co mam to za ma3o.. (tak mi sie wydaje). Nastepne pytanko to to, ze na miednicy po lewej i po prawej stronie mam jakies plamy koloru slabo br?zowego o srednicy 3,5 cm z jednej strony, a 1 cm z drugiej! czasami swedza ale staram sie nie drapaa..(czy cos poradzicie na te plamy i co to moze byc). I nastepne zaczely psuc mi sie zeby (to chyba ze ma3o nabia3u jem) i czy te? mo?na jako? temu zaradzia! Przepraszam ze tak duzo tych pytan ale nazbiera3o mi sie jako?..Bede wdzieczny za wszelkie rady! pozdrawiam serdecznie..Acha jestem chory na Cu..
"Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośiwy"

gg : 1420958

Krzysiek(R)
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Waga

Post autor: Krzysiek(R) » 09 lut 2005, 06:45

Witaj.
Ja Ci na wszystkie pytania nie odpoawiem na pewno,ale z moich do?wiadczen.... Po operacji wa?y3em 58 kg przy 179cm wzrostu.Oczywi?cie troche mi zaje3o zanim doszed3em do obecnych 85kg. (no troche za duzo ale sie odchudzam;-)). Po operacji zacz?3em sie normalnie od?ywiac ale z racji przykrótkiego jelita i szybkich wypróznien stan?3em na jaki? 68kg i nie mog3em dalej ruszya.Tak by3o w ci?gu jaki? 7 mcy. Potem poszed3em na studia no zacz?3em troche inaczej "dbaa" o siebie. Zacz?3em kupowaa od?ywki typu Gainer (proporcjonalne ilo?ci bia3ka i weglwodanów) w zwyk3ym sklepie sportowym. Szczerze powiem ?e troche tego jad3em,a le nie tyklo to. Awiczy3em aktywnie.Chodzi3em 2-3 razy na si3ownie.Oczywi?cie z racji rehabilitacji to by3o raczej lightowe chodzenie ale i w domu tak?e mia3em zaparcie i awiczy3em wieczorkami. Po konsultacji z lekarzem zastosowali?my kuracje strerydow?.Dawki minimalne ale w moim przypadku tak jak i w Twoim cie?ko by3o przytya. A po3?czenie ma3ej ilo?ci metanabolu (w?trobe mam ok. i nie jestem koksiarzem zaznaczam ;-) ) z od?ywkami i awiczeniem da3y porz?dany efekt. Wróci3em szybko do swojej wagi sprzed operacji - tzn.ok75kg. I potem przesta3em braa od?ywki, sterydy oczywi?cie te?. MOja waga utrzymywa3a sie przez ca3e studia bez wzgledu na stresy i tp.Wahania ok.1kg w t? i w t?. No teraz mi sie przybra3o zdecydowanie;-)
Je?eli chodzi o morfologie to lekarzowi g3ównie chodzi o Leukocyty bo w NAszym przypadku one s? najwa?niejsze no i OB. Reszta i tak bedzie z3a dopiero wtedy jak bede zmiany w powy?szych - chyba ?e masz s3ab? krzepliwo?a to i p3ytki bedziesz mia3 s3abe.
Co do plamek.......... tu da3e? mi do my?lenia bo i u mnie na wysoko?ci pepka mo?e troche powy?ej pojawi3a sie plamka ale to raczej wygl?da n apieprzyk ?rednicy ok.1cm. Hmmmmmm...ale mnie nic nie swedzi ;)
Zeby mi sie nie psuj? bo jako m3odzieniaszek duzo mleka pi3em;-)) Do czasu choroby.
No to tyle jakby co to pisz cos napisze w wolnym czasie.
POzdrawiam

No tak zapomnia3em o CRP ;-) A z tymi p3ytkami....... to Mamcia ma racje, ale ja mówi3em tylko o krzepliwo?ci nie o stanie zapalnym ;-)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2005, 12:10 przez Krzysiek(R), łącznie zmieniany 1 raz.
zawsze mozemy o tym poGGadac...
GG 3141303

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 09 lut 2005, 10:40

Co nale?y sprawdzaa przy braniu sulfa przeczytaj
http://nzj.iimcb.gov.pl/5-ASA.htm
Z?bki mog? bya zwi?zane z niedo?ywieniem lub skutkiem brania kortykosterydów.
Na osteopenie i osteoporoze przy nzj (szczególnie Crohn) trzeba uwa?aa.

Moja tyje tylko na karmieniu enteralnym, ale wtedy w tempie 1 kg/tydzien.
Z p3ytkami jest odwrotnie ni? napisa3 Krzysiek. Podniesiony poziom p3ytek jest jednym z wyznaczników stanu zapalnego, tak jak OB i CRP.
Mamcia

Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽

Post autor: lucek » 09 lut 2005, 13:00

"Moja tyje tylko na karmieniu enteralnym" a co to za zywienie jesli moge spytac??

Gość

Post autor: Gość » 09 lut 2005, 13:37

Sonda do ?o3?dka lub do dwunastnicy i p3ynna papka.

Alexander_27
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

A ja ani grama w dó3 :((

Post autor: Alexander_27 » 09 lut 2005, 14:07

Ciekawa sprawa;
Ja mam CU i nigdy nie chud3em, wrecz przeciwnie zawsze tyje
tyje, tyje, tyje

czy kto? mam takie objawy :)))
Olek

Marcin
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Marcin » 09 lut 2005, 17:51

Ciekawa sprawa z t? wag?. Po wyj?ciu ze szpitala wa?y3em 74 kg.przy wzro?cie 180 cm.W ci?gu roku doszed3em do 82 kg.Teraz mam 85 kg.
Zawdzieczam to g3ównie sterydom(encorton) po którym mia3em du?y apetyt , s3odyczom [najlepiej czekolady] które jak stwierdzi3em bardzo dobrze na mnie wp3ywaj? (zmniejszaj? do minimum ilo?a wypró?nien).Niestety zeby z którymi od 22 lat nie mia3em ?adnych problemów teraz zaczynaj? mnie bolea :( Encorton zrobi3 niez3e spustoszenie .Problem ze skór? mam te? - jest sucha swedz?ca czasami i chwilowo powstaj? czerwone plamy by po 30 min.znikn?a - to przypuszczam kolejna jaka? alergia.Na pocz?tku bra3em 20 mg.encortonu teraz 5 mg. odk?d bol? mnie zeby.Prawde mówi?c te leki jakie teraz biore na jedn? chorobe pomagaj? a na inne szkodz?.Wyj?ciem by3oby zastosowanie bardziej specjalistycznych leków które obecnie s? nieosi?galne z racji kosmicznych cen lub Trichuris suis (dzia3 suplementy).
Mo?e doczekam sie tego za kilka lat :evil:
Prawda Nas Wyswobodzi !!!
Gdy odkryte bedzie to co zakryte ...

Szukajcie a kiedyś znajdziecie !!!

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 09 lut 2005, 20:34

Witam!S3ówko w sprawie wagi :wink: Zawsze bylam "pulchniejsza"ni? kole?anki.Gdy dopadl mnie Crohn schudlam 10kg ale po rozpoznaniu przy konskich dawkach sterydow blyskawicznie to nadrobi3am.Z nawi?zk? zreszt?.Jestem po resekcji j.grubego,mam ok10 wypró?nien na dobe i....nie moge zjechac z wagi. :evil: Pozdrawiam.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

YETI
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: YETI » 10 lut 2005, 11:31

U mnie to by3o tak kiedy? wa?y3em 92 kilo przy wzro?cie 196cm piekne czasy :roll: , ale przysz3a maturka a wraz ze stresikiem Cu i w krótkim czasie z 92 spad3em do 78 kilo. W zale?no?ci od tego czy mam remisje czy nie - potrafie teras kursowaa miedzy 78 , a 85 i tej górnej magicznej cyfry nie moge przekroczya. Co ciekawe 7 kilo jestem w stanie przybraa w ci?gu dwóch tygodni. Mój przebieg choroby jest w miare 3agodny, a sterydów nigdy nie wezme ze wzgledu na infekcje w?tróbki. Dotatkowo starma sie awiczya i pomaga na apetyt.
Z od?ywek polecam kreatyne na mase bia3ko i inne takie
Jesteśmy tym czym jesteśmy, zły los, a może zły czas osłabił w sercu ogień(...) lecz wzmocnił naszą wolę,teraz dobrze wiem, że trzeba szukać, szukać(...) bez wzgledu na to co znajdziemy i walczyć?!!!
gg 4002064

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 10 lut 2005, 11:51

Hmm, ja przy Crohnie i zwi?zanej z nim diecie mam niez3y "ubaw" z wag?. Schudn?a zawsze moge, przytya niekoniecznie. Po ostatniej operacji w lipcu do tej pory uda3o mi sie nadrobia nieca3e 5 kilo. G3ównie miesko, ry? i jarzyny. Jak tu czytam, ?e niektórzy czekolad? i s3odyczami nadrabiaj? to jakbym bajke o zelaznym wilku czyta3a.... ech przesz3e luksusy.

Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽

Post autor: lucek » 11 lut 2005, 08:39

czyli z odzywek proponujecie kreatyne? Na bialko niestety jestem uczulony :( A czy ta kreatyna nie bedzie negatywnie reagowac na sulfasalazyne lub na jelita? i czy musze koniecznie cwiczyc zeby przytyc? Wiecie mi chodzi o jakies 5-8 kilo bo teraz wygladam jak wieszak :) Pozdrawiam

Krzysiek(R)
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Krzysiek(R) » 11 lut 2005, 12:22

lucek pisze:czyli z odzywek proponujecie kreatyne? Na bialko niestety jestem uczulony :( A czy ta kreatyna nie bedzie negatywnie reagowac na sulfasalazyne lub na jelita? i czy musze koniecznie cwiczyc zeby przytyc? Wiecie mi chodzi o jakies 5-8 kilo bo teraz wygladam jak wieszak :) Pozdrawiam
Najpierw przeczytaj ulotke Kreatyny. O ile dobrze pamietam to podnosi wydolno?a oraganizmu i wspomaga synteze aminokwasów(a jak ich nie dostarczasz to...?), a to nie wystarczy i wysi3ek fizyczny przy tym jest niestety niezbedny. Je?eli chcesz przetya (a masz uczulenie na bia3ko) jedz raczej od?ywki wysokoweglowodanowe, ale nie sied1 po nich w fotelu;-) bo sie ukszta3tujesz na jego wzór, ale z drugiej strony nie przesadzaj - lekkie awiczonka,pompeczki i tp. Spróbuj od?ywek z izolowanym bia3kiem sojowym, smak dobry, a bia3ko tak?e wysokowarto?ciowe. Musisz jednym s3owem przej?a sie do jakiego? dobrze zaopatrzonego sportowego sklepu, albo szukaj na necie tutaj wszystko znajdziesz,nawet z wysy3k?.
Pozdrawiam

....a Kreatyna to kolejne obci??enie dla ?o3?dka i jelit bo jest wielko?ci min. saloflaku, no jest spora. Chyba ?e kupisz sobie kreatyne w proszku.
GG 3141303

Chc?cy cwiczyc

Post autor: Chc?cy cwiczyc » 11 lut 2005, 20:26

Krzysiek mam pytanko ile czasu po operacji zaczales chodzic na silownie ? Lekarz mi powiedzial zebym nie cwiczyl bo dostane przepukline tez jestem po operacji.
Jakie ciezary mozna cwiczyc ciezkie czy niezaciezkie?
Jestem poltora roku po operacji. Czy moge juz zaczac cwiczyc?

Krzysiek(R)
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Krzysiek(R) » 12 lut 2005, 12:11

Chc?cy cwiczyc pisze:Krzysiek mam pytanko ile czasu po operacji zaczales chodzic na silownie ? Lekarz mi powiedzial zebym nie cwiczyl bo dostane przepukline tez jestem po operacji.
Jakie ciezary mozna cwiczyc ciezkie czy niezaciezkie?
Jestem poltora roku po operacji. Czy moge juz zaczac cwiczyc?
Póltora roku to spokojnie. Ja zaczyna3em po ok. roku, oczywi?cie bez zbytnich przesilen. Na pocz?tek leciutkie cie?arki, ?adnych brzuszków bo rzeczywi?cie(w zale?no?ci jak cie fachowcy posk3adali) to nie wp3ywa korzystnie przynajmniej na moje samopoczucie. Zacznij w domu - od "babskich" pompek,potem przejd1 do normalnych, wzmacniaj rece (po3ó? d3onie na 2 sto3kach za g3ow?,nogi na 3ci sto3ek i tak rób zej?cia do do3u i do wyprostu-wzmocnisz plecy i rece->zreszt? masz neta poszukaj jakis ma3o obci??aj?cych brzuch awiczen) Zobacz jak sie bedziesz czu3 po awiczeniu czy wysi3ek nie bedzie potegowa3 biegunek.
Co do cie?arów - to ju? jest sprawa indywidualna. Wiesz id?c na si3ownie,gdzie jest pe3no "Pampersów" mo?na sie nabawia komleksów a ludzie tez patrz? na Ciebie dziwnie jak machasz ma3ymi hantelkami. Ale ja opracowa3em sobie jakies tam swój system awiczen (na poc?atku na atlasie) i robi3em to bez wzgledu na to co inni mówili. Zapewniam Cie ?e tak jak i moim przypadku efekty przychodz? z czasem,tak i w Twoim pewnie bedzie. Przynajmiej poczujesz sie lepiej ?e co? robisz.
Zreszt? jak powrócisz do swojej wagi i znajdziesz ?one, to zarzucisz wszystko tak jak i ja;-) Teraz to nie mam czasu nawet na jazde na rowerze;-).
Pozdrawiam
GG 3141303

Chc?cy cwiczyc

Post autor: Chc?cy cwiczyc » 12 lut 2005, 15:05

Dzieki za informejszyn :D

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”