Witaminki i wytrawne czerwone winko przy CU

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Sonia

Witaminki i wytrawne czerwone winko przy CU

Post autor: Sonia » 25 lut 2004, 16:20

Mam pytanie: :D czy ktos z was orientuje sie moze czy przy CU mozna zarzywac witaminy w tabletkach ?? czy one aby nie zaszkodza zamiast pomagac? I jeszcze jedno: slyszalam ze przy Cu wskazane jest picie lampki-dwie czerwonego wytrawnego winka- czy to prawda? stosuje Salofalk i mam obawy czy aby jakakolwiek dawka alkoholu mi nie zaszkodzila... :?:

tomato
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Re: Witaminki i wytrawne czerwone winko przy CU

Post autor: tomato » 25 lut 2004, 16:55

Witaj.
Przy CU jest chyba nawet zalecane zarzywanie witaminek, bo nie mo?na je?a owoców i warzyw (no chyba ?e gotowane) ale witaminy wtedy uchodz? w powietrze. Ja za?ywam taki zestaw witamin o nazwie Bodymax jest tam sporo witamin, soli mineralnych, wyci? z rzen-szenia. Co do winka to ja niewiem. Ale ?aden alkohol nie jest wskazany, chocia? pocichu poci?gam piwko. Pozdrawiam.
Głowa do góry, niedajmy sie.

turecki
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: turecki » 25 lut 2004, 18:11

fakt faktem witaminki trzeba zazywac ale najlepiej sprobowac kilku preparatow, bo niektore moga wywolywac np. biegunki. A co do winka....dobra rzecz - alkohol w rozsadnych ilosciach nie ma wiekszego znaczenia na stan jelit, pewnie podobnie mozna sie czuc po schabowym :)

A jesli chodzi o spozywanie alkoholu lacznie z lekami 5-ASA to nigdy nie mialem zadnych przykrych doswiadczen :)
pozdrowionka

Jari
Początkujący ✽✽

Post autor: Jari » 26 lut 2004, 01:32

W moim przypadku masakra...
Pozwoli3em sobie z dwa lata temu na lampke wina bodajrze bia3ego no i potem duuu?o krwi by3o. Od tamtej pory wystrzegam sie ale piwko to inna sprawa odrobinka nie zaszkodzi :D

PS Moze wiecie co? na temat wódeczki 8) , ja od pocz?tku choroby nie pi3em i niewiem???
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

tomato
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tomato » 26 lut 2004, 07:41

Wódeczke to ja w szczególno?ci odradzam. Nie pije ani wódeczki ani winka, raz spróbowa3em jeden kieliszek i by3o tak jak u Ciebie po winku.

Wódeczce stanowczo mówimy nie.

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 26 lut 2004, 09:59

Je?li chodzi o mnie - to raczej ?aden alkohol nie wchodzi w gre. Jak co? wypije to zawsze gorzej sie czuje - a juz szczególnie po bia3ym winie. Wódki nie próbowa3am - i raczej nie zamierzam - wole dobrze sie czua.
Pozdrawiam :-D

zbych
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: zbych » 26 lut 2004, 10:05

choruje 12 lat na CD i na pocz?tku pozwala3em sobie na wszystko tj winko piwko wódeczka (czasami film mi sie urywa3) no i nie trzyma3em diety jad3em wszystko 3?cznie z mlekiem schabowymi pierogami ruskimi itp.Od ok 4-5 lat systematycznie stan zdrowia sie pogarsza no i dieta jest coraz bardziej sk?pa o wódeczce czasem my?le o winku te? ale tylko sporadycznie i naprawde do towarzystwa 1-2 lampki. Piwo natomiast jest wzdymaj?ce i unikam ca3kowicie. Czekam na remisje to mo?e sobie pozwole mam tak? nadzieje choa na tym sie ?wiat nie konczy s? rzeczy jeszcze przyjemniejsze ...

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 26 lut 2004, 12:09

Je?li chodzi o wino- zalecana jest jedna lampka dziennie czerwonego pó3wytrawnego po posi3ku, z przyczyn zdrowotnych. Wino w takiej ilo?ci wp3ywa korzystnie na krwinki czerwone i zapobiega tym samym anemii.
Inne alkohole sa zabrnonione.

pozdrawiam
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Jari
Początkujący ✽✽

Post autor: Jari » 26 lut 2004, 23:54

-Ania- pisze:Inne alkohole sa zabrnonione.
Zabronione jak zabronione ale piwko raz na jaki? czas nie zaszkodzi :) :D :lol:
Z koleji winko zaszkodzi :) :( :cry:
- Czy mo?e bya gorzej.

nea
Początkujący ✽✽

witaminki zawsze, alkohol - je?li lubisz ryzyko...

Post autor: nea » 17 kwie 2004, 19:51

Moje 2-letnie do?wiadczenie z CU jest takie:
- przerzua swoj? mi3o?a do piwa na co? innego - niegazowana woda mineralna to niewyczerpane 1ród3o w sam raz dla Ciebie :lol:
- wódka mo?e spowodowaa katastrofe, której sam/a nie za?egnasz - czy jest Ci to potrzebne?
- winko by3oby super, gdyby nie to, ?e jelito nie znosi alkoholu
- mo?e istniej? osoby, dla których mieszanie tabletek z alkoholem to nic strasznego, ale czy naprawde chcesz sie za3apaa na przeszczep w?troby ??
- wszystkie inne alkohole popadaj? pod któr?? z tych kategorii....

Witaminki s? ok, mnie w szpitalu polecono Materne (dla kobiet) - nigdy nie narzeka3am, wyniki krwi by3y ok, ale nie moge jej ju? stosowaa (nietolerancja laktozy - a laktoza, to g3ówny sk3adnik wielu tabletek) :(

Jestem tu nowa i straasznie mi sie tu podoba :-)

?ciskam wszystkich ciep3o i ?ycze ?elaznej woli w powstrzymywaniu sie od jedzenia ulubionych przysmaków :D
...liczby s? drzwiami do tajemnicy wiekszej od nas...

Jari
Początkujący ✽✽

Post autor: Jari » 17 kwie 2004, 22:57

Ja porzuci3em z racji diety + CU jakikolwiek alkochol(przynajmniej na razie)Obrazek :cry:
Za to pije sporo zielonej herbaty i wode z sokiem z cytryny.
:?
- Czy mo?e bya gorzej.

Tomasz
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

diety

Post autor: Tomasz » 19 kwie 2004, 00:02

Czesc,moje miejsce pracy to m.innymi ró?ne bary,knajpy lokale.Jestem saxofonist? i grywam bardzo czesto na róznych imprezach w tych miejscach(koncerty i inne mniej ambitne-wesela,zabawy,bale).Wiadomo po co chadza sie w takie mijsca i na takie imprezy.Dobrze sie bawia,pogadaa, co? wypia, zje?a.Ni kekoniecznie zdrowo.Ja za ko3nirz nigdy nie wylewa3em.Lubie sobie w dobrym towarzystwie wypic.W takich miejscach nie mo?na nie zjesc,nie wypic.Po to one s?.A zapomnia3em dodac o fajkach.Te? pale.Teraz troche ograniczy3em.
Choruje 0d 2001r.(pierwszy mój pobyt w szpitalu-a by3em ju? albo dopiero 5 razy).Oczywiscie przez jakis czas po wyjsciu dietka a potem "hulaj dusza".Ka?dy mo?liwy alkohol,co sobota wesele.Wiadomo jak sie jada na takich imprezach.I tak w kó3ko.Od lutego zmieni3em leki na Metypred 16(wczesnij jucolon 250) i zacze3a sie jazda.Wypije 2 baniaki i zaraz robie sie mocno czerwony na twarzy,gor?co mi,serducho mi wali,rece sie telepi?.Kurde!To samo z innym alkocholem.Bardzo szybo idzie jak to sie mówi w 3eb.
Mój stan choroby chyba jeszcze nie jest powa?ny(jak jest ?le to ok.6 razu jestem u wujka ceska,krwi nie du?o i rzadko).Jestem z wami og nie dawna i jak czytam o nie których przypadkach to mi sie s3abo robi.Odechciewa mi sie wszystkiego.CZY JU— DO KONCA —YCIA TRZEBA BEDZIE SOBIE ODMAWIAA RӗWYCH PRZYJEMNO?CI???

Co do witamin to za?ywam sobie Vigor complete.Sam na to wpad3em.Teraz widze,?e s3usznie.Tylko czy dobre te witaminki???
Przepraszam za niesmaczne zwierzenia,te o wujku cesku i kwi.
pozdrawiam wszystkich.
saxt

tomato
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tomato » 19 kwie 2004, 08:14

Jak widaa z twojej wypowiedzi to alkohol i imprezy wpisane s? w twój charakter pracy, no ale to na pewno nie wp3ynie dobrze na stan twoich jelit. Co do papierosów to one akurat przy tej chorobie nie maj? wp3ywu.
Od lutego zmieni3em leki na Metypred 16(wczesnij jucolon 250) i zacze3a sie jazda.

Wyt3umacz mi to zdanie, bo wiem, ?e Metypred to steryd i czy to znaczy ?e za?ywasz tylko to a Jukolony nie. Przecie? leki zawieraj?ce Mesalazyne to u nas podstawa.
Przepraszam za niesmaczne zwierzenia,te o wujku cesku i kwi.
Nie masz za co przepraszaa, to u nas normalka.

Trzymaj sie i chyba trzeba przemy?lea ten alkohol i jedzenie czego popadnie.

Tomasz
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

diety

Post autor: Tomasz » 19 kwie 2004, 11:44

czesc
ma3e sprostowanie.Choruje na crohna ,le?niowskiego w dodatku.Nie wiedzia3em,ze skrót CD to w3asnie moja choroba.
Wyja?nienieco do leków:biore metyered16 a z jucolonu schodze powoli(bra3em 3*2 a teraz 3*1) i biore jeszcze loperamid (1-2 dziennie)
Ciesze sie ,?e przynajmniej palic mi wolno.
pozdrawiam wszystkich!
saxt

tomato
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tomato » 19 kwie 2004, 12:57

To ca3kowicie zmienia postaa ?eczy. Po pierwsze ta dawka Jucolonu to dla ciebie chyba dawka podtrzymuj?ca, ni?ej zej?a sie nieda. A co do Metypredu to ja teraz w3a?nie jestem na takiej dawce jak ty i bede j? zmniejsza3 co 4 mg co tydzien a? odstawie zupe3nie, (to odstawianie oczywi?cie po konsultacji z lekarzem oczywi?cie). No i kolejna spraw, te fajki na CD to niestety 1le wp3ywaj?, ja pisa3em ?e na CU nie maj? wp3ywu. Wiec w twoim przypadku trzeba perzemy?lea i te fajki. Przypominam ?e 1 Maja wchodzimy do Unii i papierosy zdro?ej? i to jest nastepny powód. Sam sie zastanawiam czy nie ?ucia tego w diab3y.

PS. NIENAMAWIAM NIKOGO DO PALENIA !!!

Trzymaj sie.

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”