Witaminki i wytrawne czerwone winko przy CU

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Jari
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Re: Witaminki i wytrawne czerwone winko przy CU

Post autor: Jari » 19 kwie 2004, 16:40

Ja na twoim miejscu tez powa?nie przemy?la3 bym te wszystki urzywki...
niestety taka to choroba. Chocia? piwo niektórym ponoc nie szkodzi.
Zrub sobie ma3y post na jaki? czas i zobacz czy nie bedziesz czu3 sie lepiej.
Pozatym poczytaj i sprubuj zmodyfikowaa diete tak aby jak naj mniej drazni3a jelita i jak najd3u?ej pokarm przebywa3 w jelicie.
Niekturym dobrze robi? bannany a innym ry?. Sam musisz poprubowac a najlepiej to puj?a do jakiego? dietetyka albo innego lekarza który zna siena tych sprawach.
Co do loperamidu to mam powa?ne w?tpliwo?ci. sam kiedy? bra3em lekarz zaleci3 ale potem inny lekarz popuka3 sie w g3owe i kaza3 zaraz odstawia.
Rzecz w tym ?e to lek dla ludzi zazwyczaj zdrowych którzy nagle dostali biegunki i trzeba im to jako? ograniczya, ale wiadomo ze samo im przejdzie po jakims czasie. U nas niestety ten numer nie przejdzie a takie sztuczne na si3e chamowanie biegania raz ?e nie jest skuteczne a dwa jest niewskazane. Nawet w ulotce pisz? zeby nie stosowaa d3u?ej niz kilka dni.
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Diety

Post autor: Diety » 19 kwie 2004, 23:00

O,kolega te? pali!
Ja sobie postanowi3em ,?e w Poscie rzuce.Kurde,nie uda3o sie.Ale sporo ograniczy3em.do 3-5.Czasami uda mi sie nawet nie palic ca3y dzien.Cholerny na3óg.Nie chce wracac do normalnego palenia.Moze sie uda.
Czy przy CD ka?dy cygar to od razu chec odwiedzenia Wujka C?Ja tak mam.
Aco do leków,to mam ca3kiem z Jucolonu zchodzic.powoli oczywi?cie.Tak mój lekarz mówi3.Ale co? to powoli trwa bardzo d3ugo.Od lutego.No ale widocznie tak ma bya.
Dzieki Tomato!
Jeste? pierwszym facete ,który tu do mnie napisa3.
Pozdrawiam!

Tomasz
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

diety

Post autor: Tomasz » 19 kwie 2004, 23:03

Ten go?a to ja-tomasz.Dopiero co by3em aktywny.No 3adnie.Musia3em co? zle zrobia
saxt

Tomasz
Debiutant ✽

diety

Post autor: Tomasz » 19 kwie 2004, 23:25

Dzieki Jari!
Zrobi3em sobie przerwe od alkocholu w Wielim Po?cie.Nie widze ró?nicy czy jakiej? poprawy.Ale o ograniczeniach chyba bede musia3 popyslea.Trugno bedzie.Piwko tak niesamowicie smakuje jak jest ciep3o!
A co do diety, to dosta3em ostatnio ulotke od lekarza w3asnie na ten temat .Pozwole sobie fragment zacytowaa:
"Nale?y...z naciskiem podkre?lia,?e wiekszosc chorych w remisji nie musi przestrzegaa zadnych zalecen dietetycznych.Sposob odzywiania takich chorych powinien bya zbli?ony do normalnego z niewielkimi wyjatkami zale?nymi od tego, czy dany produkt spo?ywany jest dobrze tolerowany"
Prof.dr hab.med.Witold Bartnik
Klinika Gastroenterologi CMKP w Warszawie
A co do loperamidu,to mam takie samo zdanie jak i Ty.Ale ja sie na tym nie znam.Nie jeslem lekarzem.Spytam sie go oto.
Pozdrawiam![/b]
saxt

Jari
Początkujący ✽✽

Post autor: Jari » 20 kwie 2004, 11:13

No tak tylko we1 sie znajdz w tej remisji.
Ja man pecha i od 6 lat mam zaostrzenie :?
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

tomato
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tomato » 20 kwie 2004, 11:40

Tomasz napisa3.
O,kolega te? pali!
To chyba by3o do mnie. Otó? ja ma CU a nie CD i na mnie te fajki niedzia3aj? negatywnie. Powiem wiecej, ?e jak w zesz3ym roku nie pali3am przez okres 5 miesiecy to czu3em sie gorzej, ci?gle ubikacja i biegunka. No i spowrotem zacz?3em palia i jako? sie to unormowa3o.
Czy przy CD ka?dy cygar to od razu chec odwiedzenia Wujka C?Ja tak mam.
Z tego co piszesz to tylko sie potwerdza, ?e przy CD nienale?y pali, szkoda sie meczya.

Pozdrawiam i ?ycze wytrwa3o?ci w ?ucaniu na3ogu.

PS. Ja te? jestem Tomasz, to jest nas tu dwóch. :D
Głowa do góry, niedajmy sie.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 20 kwie 2004, 17:08

pozwole wtracia 3 gorsze do tej narazie meskiej pogawedki.
Mam CD jak wiekszo?c wie, ale ?e jest do?c spokojnie, to nie mam o czym pisaa (oby tak dalej :D )

Te? biore loperamid, ju? ponad dwa lata, bez przerwy najpierw 3x2mg teraz 2x 2mg. Jak narazie nie szkodzi.. ba rzadko chodze do toalety w dzien, z czego sie ciesze. Ca3y czas jestem pod kontrol? gastroenerologa w klinice w Krakowie. Skoro pani doktor nie zabiera loperamidu, to sama tego nie odstawie.
Czy s? jakie? efekty uboczne loperamidu? Bo ja nie widze.. jak narazie, albo nie zwracam uwagi, bo tyle tego jest(tego czyli ró?nych dodatkowych rzeczy). 8O Rzecz jasna- ulotki czytam.

pozdrawiam
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Tomasz
Debiutant ✽

diety

Post autor: Tomasz » 20 kwie 2004, 22:53

Z tym ?ucaniem palenia to CIE—KO!
A z tym loperamidem,jeszcze kto? to biezrze ,czy tylko my z Ani??
Skutki uboczne,s? jakie?.Pisa3em ju? o nich ,ale nie wiem czy to z loperamidu,czy metypredu.A mo?e jucolon.Nie wiem.

Co s?dzicie o sokach owocowych?
Ja przed miesi?cem kupi3em sokowirówke i codziennie sobie serwuje sok z marchwi.Czasem mieszam,dodaje jab3ko,buraka czy kapuste.Wydaje mi sie to leprzym sposobem dostarczania organizmowi witamin ni? wszystkie syntetyczne preparaty.
saxt

zuza
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: zuza » 21 kwie 2004, 01:59

Nie wiem co s?dzia o sokach. Robie za królika i czuje sie dobrze.

Wróce do twojego pytania o Vigor complete. To zestaw witamin. A co, je?li której? witaminy dostarczasz organizmowi w nadmiarze? He? Nie lepiej skupia sie tylko na tych witaminach, których ci brakuje?

W g3ówke mi wbijano, ?e z witaminami w postaci naturalnej moge eksperymentowaa i braa do woli, bo ich nadmiar organizm wydali, ale ze sztucznymi sobie nie poradzi. I tu le?y pies pogrzebany...

izabela
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: izabela » 20 maja 2004, 23:08

Czesc wszystkim

Apropo alkoholu- moja dietetyczka mówi, ze winko czerwone wytrawne i pó3wytrawne wskazane ale rozcieczone z wod? mineraln? niegazowana (pó3 na pó3) raz dzienie do obiadku. A innych alkoholi nie wolno. Ja winko sobie serwuje i nic po nim mi nie jest, ale robie to z umiarem. A jak chodzi o witaminki to podobno s? wskazane zestawy witaminowe. Obecnie mam teraz VIGOR. Podobno trzeba zmieniac co jaki? czas na inne.
Pozdrawiam gor?co. :D

Gość

Post autor: Gość » 21 maja 2004, 12:27

W styczniu br ukaza3a sie praca w Clin. Gastroenterol. Hepatol praca o wp3ywie p3ci na przebieg CD i CU. Przeprowadzono wywiady u prawie 1 800 osób z nzj na temat palenia papierosów. W konkluzji stwierdzono, ?e palenie opó1nia pojawienie sie pierwszych objawów CU i zmniejsza zapotrzebowanie na leczenie immunosupresyjne u me?czyzn, ale nie u kobiet. W przypadku CD palenie przy?piesza pojawienie sie objawów choroby i zwieksza zapotrzebowanie na immunosupresanty u kobiet, ale nie u me?czyzn.
Nie zachecam jednak nikogo do palenia
Mamcia

Marcin
Początkujący ✽✽

Nowe doniesienie naukowe o wp3ywie wina na organizm

Post autor: Marcin » 31 maja 2004, 09:34

Badacze t3umacz?, jak czerwone wino mo?e chronia przed rakiem

Zwi?zek zawarty w czerwonym winie hamuje rozwój raka, blokuj?c bia3ko sprzyjaj?ce prze?yciu komórek nowotworowych - zaobserwowali badacze. Informacje podaje serwis internetowy "EurekAlert".

Ostatnio naukowcy bombarduj? nas informacjami na temat korzystnego wp3ywu czerwonego wina na zdrowie. Zgodnie z wynikami badan, picie umiarkowanych ilo?ci tego trunku mo?e obni?aa ryzyko chorób uk3adu kr??enia zwi?zanych z mia?d?yc? naczyn, stanami zapalnymi w stawach oraz schorzeniami autoagresywnymi. Coraz cze?ciej mówi sie te? o jego przeciwnowotworowym dzia3aniu.

Te prozdrowotne w3asno?ci wino zawdziecza zawartemu w nim w du?ych ilo?ciach zwi?zkowi o nazwie resveratrol.

Resveratrol jest ro?linnym przeciwutleniaczem, co oznacza, ?e ma zdolno?a neutralizowania wolnych rodników - cz?steczek o silnym dzia3aniu utleniaj?cym, które mog? uszkadzaa komórki i tkanki.

Wystepuje w wielu ro?linach, w tym w skórce i pestkach winogron, malinach, morwach i fistaszkach. W USA s? tak?e dostepne preparaty zawieraj?ce ten zwi?zek. W naturze jego rola polega na zwalczaniu infekcji grzybiczych w czasie deszczowej pogody.

Naukowcy od dawna zdaj? sobie sprawe z przeciwnowotworowych w3asno?ci resveratrolu, jednak do tej pory mechanizm jego dzia3ania nie by3 dobrze poznany. Wyja?nienia tej zagadki dostarczaj? najnowsze wyniki badaczy z Uniwersytetu Stanu Virginia w Charlottesville.

Uda3o im sie zaobserwowaa, ?e resveratrol hamuje aktywno?a bia3ka, które sprzyja prze?yciu komórek nowotworu. Nosi ono nazwe czynnik j?drowy kappa B (NF-kB) i wystepuje w j?drach komórek. Jego dzia3anie polega na regulowaniu aktywno?ci ró?nych genów kluczowych dla przetrwania komórek.

Okaza3o sie te?, ?e resveratrol zwieksza wra?liwo?a komórek raka na bia3ko o nazwie czynnik martwicy nowotworów alfa (TNFalfa), które pobudza procesy samobójczej ?mierci komórek (tzw. apoptozy).

"Zaobserwowali?my, ?e w pewnych ilo?ciach resveratrol mo?e silnie hamowaa rozwój ludzkich komórek nowotworowych" - komentuje prowadz?cy badania prof. Marty Mayo.

Jak wyja?nia, resveratrol mo?e blokowaa dzia3anie NF-kB i rozwój raka u ludzi, je?li jest przyjmowany w ilo?ciach, które odpowiadaj? 3-4 kieliszkom wina na tydzien. Jednak wypijanie du?o wiekszych ilo?ci czerwonego wina tygodniowo mo?e znacznie os3abia ten korzystny efekt i w konsekwencji zwiekszaa ryzyko rozwoju raka.

Zdaniem autorów, ich praca sugeruje, ?e wykorzystanie inhibitorów bia3ka NF-kB mo?e znacznie zwiekszya skuteczno?a leczenia nowotworów. Obecnie podejmuje sie próby leczenia chorób nowotworowych z u?yciem kombinacji TNF-alfa i resveratrolu. Wstepne wyniki s? zachecaj?ce.

Dok3adne wyniki publikuje pismo "Journal of the European Molecular Biology".

Sam osobi?cie nie pije ?adnych alkoholi - czuje do nich niechea :wink:
Prawda Nas Wyswobodzi !!!
Gdy odkryte bedzie to co zakryte ...

Szukajcie a kiedyś znajdziecie !!!

Marcin
Początkujący ✽✽

Przeciwutleniacze nie chroni? przed rakiem uk3adu pokarmoweg

Post autor: Marcin » 04 paź 2004, 21:46

Preparaty witaminowe o dzia3aniu przeciwutleniaczy nie s? skuteczne w prewencji raka uk3adu pokarmowego - wskazuj? analizy badaczy z Serbii i Czarnogóry. Wyniki publikuje najnowszy numer "Lancet".

Jak przypominaj? autorzy, cz?steczki o dzia3aniu silnie utleniaj?cym - tzw. wolne rodniki, sprzyjaj? mutacjom genetycznym i przez to s? od dawna podejrzewane o udzia3 w rozwoju procesów nowotworowych.

Dlatego pojawi3a sie koncepcja, ?e przeciwutleniacze, które mo?emy sobie dostarczya do organizmu wraz z pokarmem lub w postaci preparatów, mog? odgrywaa wa?n? role w prewencji raka. Wyniki badan na ten temat s? jednak sprzeczne, a niektóre wskazuj? nawet, ?e preparaty z przeciwutleniaczami mog? wywieraa na nasze zdrowie niekorzystny wp3yw.

Zespó3 Gorana Bjelakovica Z Uniwersytetu w Nis w Serbii przeanalizowali wyniki 14 badan, które sprawdza3y skuteczno?a witaminowych przeciwutleniaczy w zapobieganiu raka uk3adu pokarmowego. Ogólnie wzie3o w nich udzia3 oko3o 170 tys. pacjentów.

Jak zauwa?yli badacze, w porównaniu z placebo preparaty z witaminami o dzia3aniu przeciwutleniaczy, jak witamina A, C, E i beta-karoten (prekursor witaminy A), nie obni?a3y ryzyka rozwoju raka prze3yku, ?o3?dka, jelita grubego i odbytu, trzustki czy w?troby. Podobnie by3o z selenem podawanym osobno lub 3?cznie z witaminami. Pozytywny wp3yw tego minera3u zaobserwowano jedynie w 4 badaniach, ale zdaniem autorów, mog3o to bya spowodowane jakimi? b3edami.

Badaczy zaskoczy3 natomiast fakt, ?e w po3owie z analizowanych badan osoby za?ywaj?ce przeciwutleniaczy mia3y wy?sze o 6 proc. ryzyko zgonu z ró?nych przyczyn w porównaniu z osobami z grup kontrolnych. Wprawdzie ryzyko to nie jest du?e, je?li jednak prze3o?ya je na liczbe pacjentów, to na ka?dy milion osób stosuj?cych preparaty, 9 tys. mo?e umrzea przedwcze?nie, komentuj? autorzy.

Wyra1nie podwy?szone ryzyko zgonu by3o zwi?zane zw3aszcza ze stosowaniem kombinacji beta-karotenu i witaminy A (30 proc. wzrost ryzyka) lub beta-karotenu i witaminy E (wzrost o 10 proc.).

"Nie uda3o nam sie znale1a ?adnych dowodów na to, ?e preparaty z przeciwutleniaczami mog? zapobiegaa rakowi ró?nych odcinków przewodu pokarmowego. Wydaje sie za to, ?e podnosz? ogólne ryzyko zgonu pacjenta" - komentuje dr Bjelakovic.

Badacz zaznacza jednocze?nie, ?e wyniki jego zespo3u powinny bya traktowane jako wstepne. W komentarzu odredakcyjnym dr David Forman z Uniwersytetu w Leeds podkre?la natomiast potrzebe dalszych badan nad bezpieczenstwem stosowania witamin, zw3aszcza tych, których korzystny wp3yw na zdrowie dokumentuj? liczne badania.
Prawda Nas Wyswobodzi !!!
Gdy odkryte bedzie to co zakryte ...

Szukajcie a kiedyś znajdziecie !!!

pyziółka
Debiutant ✽
Kontakt:

Nałogi!

Post autor: pyziółka » 13 sty 2006, 12:55

Ludzie co wy piszecie! Nie czytaliście, że palenie może nawet przyczynic sie do powstawania tej choroby. Ja myslę, że papierosami spirdzieliłam sobie zdrowie równiutko. Ciężko jet rzucić, ale trzeba próbować. Poza tym mój lekarz po zdiagnozowaniu u nie choroby powiedział, że palenie jest ABSOLUTNIE zabronione. Picie zreszta też. Oczywiście wiadomo, że czasem człowiek nie wytrzyma i da sie skusić. Ale nie rozgrzeszajcie sie w ten sposób, błagam.
Ja też kiedyś uwielbialam piwko, wódeczkę i imprezki do białego rana. Imprezuje nadal tylko inaczej- na trzeźwo. To też może być zabawne. No i znajomi zadowolenie, bo zawsze ma ich kto zawieść do domu!

bambi
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: bambi » 13 sty 2006, 14:12

W moim przypadku katastrofe wywoluje wodka...za to winko czerwone ( w okresach remisji) popijam bezkarnie...ot wczoraj pol buteleczki chianti :oops: i kurcze blade, nie zamierzam sobie tego odmawiac :twisted:
Jest CU-downie....
gg 3302143

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”