VSL3=Vivomixx

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Re: VSL3=Vivomixx

Post autor: Baby » 07 lip 2014, 14:08

Habik, najlepiej napisz zapytanie do firmy.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: kalatos » 07 lip 2014, 15:14

Urlop teraz mają :)
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: Nibiru » 07 lip 2014, 20:01

Habik pisze:Stosuję VSL#3 od jakiegoś czasu i odnoszę wrażenie, że ma pozytywne działanie na jakość tego co ze mnie wychodzi ;-) . Zastanawia mnie jedna rzecz, może ktoś gdzieś czytał, cokolwiek wie - czy rozpatrywano gdzieś, badano wpływ podawania probiotyku - takiego jak np. VSL#3 w postaci wlewki? I jakie były skutki? Tak by cała zawartość tego cuda wylądowała bezpośrednio w jelicie grubym (Szczególnie chorych na CU mogłoby to interesować). Taka myśl mi do głowy przyszła a propo tego, że co jakiś czas czyta się o przeszczepach flory bakteryjnej.
Gdzieś poruszałem taki temat na tym forum. Według mnie byłby to ciekawy sposób. Najlepiej jakby to połączono z kwasem masłowym (Debutir) i Propionylem L- carnityny i Glutaminą.
Taka wlewka to byłby odżywczy i kojący "miodzik" dla jelit. Ale niestety walą chemią i nikt nie kwapi się żeby coś takiego bardziej naturalnego "wykombinować".
Większość tych substancji ginie zanim dotrze do jelit. A Debutir w kapsułkach to za małe dawki.

Awatar użytkownika
Gosia22
Początkujący ✽✽

Post autor: Gosia22 » 03 sie 2014, 16:46

Popijam saszetki VSL#3 (jedna dziennie, przed snem)od trzech miesięcy. Dodatkowo łykam Debutir (2x1). Dla mnie super efekty pojawiły się gdzieś po dwóch miesiącach. Stolec jest wreszcie NORMALNY (miałam odwieczny problem z konsystencją, tzn. prawie zawsze była papka), zazwyczaj raz dziennie, zero buczenia, przelewania i jakichkolwiek atrakcji. Oby już tak zostało :)

Karola
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Karola » 15 lis 2014, 22:18

Pierwsze dni z VSL#3 były piękne. Później koszmar. W nocy nie czułam jak ulewa sie ze mnie kał... myślałam że znowu cos się złego dzieje, bo wciąż szpitale ropnie przetoki i inne cudaczne rzeczy. Poszłam do lekarza i sie okazało, że wiele osób Pani Dr. się skarżyło że niestety powoduje to rewolucje no i odstawiałm, po jednym dniu widziałam dużą różnice. Niestety jeszcze walcze zeby sie wszystko unormowało. Piszę to by pokazać że nie wszystko nam służy, że każdy ma inny organizm. Jednym pomaga a drugim szkodzi pomimo tej samej choroby. Piszę to również dlatego że kupiłam od razu więcej paczek suplementu bo nie przypuszczałam ze tak może źle to sie skończyć. No i zostałam z 2 paczkami po 10 saszetek a jak wiecie kwota za leki mala nie jest. Może się komuś z rodziny przyda po biegunkach. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 16 lis 2014, 08:44

Mi też vsl nie bardzo pomaga a po nim wszystko się przelewa tylko przy antybiotyku stosowałam pół saszetki co 2 dni, wspomagając inne preparaty. Ja miałam 30 saszetek i kosztowało mnie to ok. 80 zł :mrgreen:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Jac
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Jac » 16 lis 2014, 11:58

Ja wprowadzałem VSL#3 do użycia bardzo powoli, bo na początku za bardzo przyspieszał mi kolejne wypróżnienia.
Brałem jedną kapsułkę, następnie dwa dni odczekałem, brałem kolejną i znów dwa dni przerwy i tak dalej. Potem zmniejszyłem przerwę do jednego dnia. Dopiero po ok. miesiącu zacząłem brać VSL#3 codziennie i do dziś go stosuję, po jednej kapsułce dziennie.
W moim przypadku, jest to najlepszy probiotyk, z jakim miałem do tej pory do czynienia.

Karola
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Karola » 21 lis 2014, 22:29

Ostatnio kupowałam i za 10 sztuk saszetek przy negocjacjach zakupu większej ilości wyszło 90 zł. Nie wiem czy aż tak ceny się zmieniły czy trafiłaś na fajną okazję. W każdym razie aktuanie bez nich jest mi lepiej i szczerze boje sie brać nawet mniejszą dawkę zeby się znowu nie zaczeło bo było to kilka dni i nocy w toalecie. ciesze się ze komuś to służy bo wkońcu wspólnym celem naszym jest aby znaleźli leki wprowadzające nas w jak najdłuższy czas remisji.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 22 lis 2014, 21:41

Mi wyszło tanio bo kupione miałam w Liverpoolu, i jakbym miała je znów kupić to napewno nie w Polsce. Moim zdaniem producent obniżając cenę w naszym kraju mógłby na tym tylko więcej zarobić bo były częściej kupowane a tak cena jest nie adekwatna to realiów życiowych przeciętnego Polaka.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Yamato
Debiutant ✽
województwo: podkarpackie

Post autor: Yamato » 17 lut 2015, 10:09

Hej wszystkim :)
Jestem po pierwszych 10 kapsułkach VSL i jestem w miarę pozytywnie zaskoczony.
Jak wygląda sprawa różnicy między kapsułkami a saszetkami? Czy tylko różni się 'mocą'?

Pozytywne efekty pojawi się nawet po pierwszym dniu, ale troszkę na początku chyba przesadziłem, bo zacząłem od 2 kapsułek dziennie (rano i wieczór) w czwartym dniu byłem w WC tylko jeden raz (co dla mnie to ewenement na skalę światową ;d) ale za to na drugi dzień pojawiło się 'przelewanie' i przez następny dwa dni biegunka.. zszedłem do 1 kapsułki na dzień i znów wszystko wróciło do normy (w mojej skali :D)

Czy ktoś orientuje się, czy promocja 2x 10 saszetek VSL za 99,00 zł jest dalej aktywna czy wyczerpały się zapasy?
Zdrowy inaczej od 10 lat ;)

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Gosieńka » 17 lut 2015, 11:31

Czy ktoś orientuje się, czy promocja 2x 10 saszetek VSL za 99,00 zł jest dalej aktywna czy wyczerpały się zapasy?
Jeśli chcesz taniej kupić VSL#3 to napisz do producenta. Ja zamówiłam sobie większą ilość i mi dali spory upust :)

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kalatos » 17 lut 2015, 18:06

Saszetki mają dużo więcej tych bakterii, ja biorę regularnie i polecam. Nie wiem czy mają bezpośredni wpływ na remisję, czy nie, ale nie będę tego sprawdzał :)
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: patkaas » 18 lut 2015, 12:13

Wytyczne krajowego konsultanta w postępowaniu z CU mówią:
Preparatami o udowodnionej skuteczności w podtrzymywaniu
remisji oraz w profilaktyce zapalenia
zbiornika jelitowego są szczepy probiotyczne
VSL#3.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 21 lut 2015, 18:06

Gosieńka pisze: Jeśli chcesz taniej kupić VSL#3 to napisz do producenta. Ja zamówiłam sobie większą ilość i mi dali spory upust :)
a można wiedzieć po ile CI sprzedali?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Gosieńka » 21 lut 2015, 18:55

kasia38, wysłałam pw :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Probiotyki”