Strona 1 z 1

Imbir

: 15 sty 2016, 21:56
autor: malina1985
Z racji tego, że częstym problemem gastrycznym jest nadmierność wytwarzania gazów, chciałam napisać co mi pomogło w jakimś stopniu temu przeciwdziałać.
Zaczęłam po posiłkach jeść kawalek imbiru lub brać tabletkę imbiru.
Pierwszy sposob ze świeżym imbirem wydaje mi się bardziej skuteczn od tabletki.
Nie zneutralizowało to problemu w 100%, ale widzę poprawę, a męczyłam się z tym od lat.
Polecam sprobować.

Re: Imbir

: 17 sty 2016, 21:22
autor: Mamcia
Imbir ma też właściwości przeciwzapalne. Ja polecam imbir. Można go dodawać do sałatek, mięs, makaronów, ryżu i słodyczy. W zimie herbata z imbirem rozgrzewa tak jak ta z bimbrem.

Re: Imbir

: 27 sty 2016, 15:56
autor: hary125
No ale jest ostry a większych ilościach nawet bardzo ostry...więc nie wiem czy tak dobrze go używać regularnie. Raczej używanie ostrych przypraw jest nie wskazane

Re: Imbir

: 27 sty 2016, 16:06
autor: Filifionka
Już jakis czas temu gdzieś wyczytałam, że na gazy świetna jest łyżeczka sproszkowanego imbiru wymieszanego w ciepłej wodzie. Stwierdziłam - co mi szkodzi. Niestety nie dało sie tego przełknąć, brało mnie na wymioty, no i niesamowicie zraziłam się do imbiru :grin:
Ale może jeszcze spróbuję, skoro Tobie malina1985 pomaga :wink:

Re: Imbir

: 27 sty 2016, 17:35
autor: look84
Zaparzałem posiekany, obrany korzonek Imbiru z herbatą jak temperatura robiła się owego naparu pokojowa dawałem łyche nawet dwie miodu spadziowego z igiełki plasterek cytryny rozgrzewa super pomaga w przeziebieniach ogólnie przydatna lubiana przeze Mnie rzecz ten Imbir...trawienie jakby ciut lepsze...na myśl o Imbirze mam same pozytywne skojarzenia.

Re: Imbir

: 27 sty 2016, 20:35
autor: patkaas
Filifionka pisze:na gazy świetna jest łyżeczka sproszkowanego imbiru wymieszanego w ciepłej wodzie
ja czasem dosypuję sproszkowany do herbaty, jak nie mam w całości, ale łyżeczki aż to nie sypię, bo ciężko byłoby to wypić wtedy :P