aloes

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Re: aloes

Post autor: jaryszek » 25 sty 2008, 17:09

Odświeżam temat.Ostatnio tato sie uparł na aloes...w pracy nagadali mu że pewna dziewczyna która miała biegunki i krew przez rok (szpitale, osłabienie itp. bez żadnego wyraźnego powodu), po przyjmowaniu aloesu ( to był miąższ lub sok), wróciła do normy i zdrowia . Czy ktoś aktualnie zażywa aloes w jakiejkolwiek postaci i czy mu to pomaga/pomogło ? Dzięki wszystkim za odpowiedź... Pozdrówki :wink:
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Misia

Post autor: Misia » 25 sty 2008, 20:03

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie

Post autor: tata pirata » 25 sty 2008, 23:51

pisałem na temat aloesu w podobnym wątku:

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=2790

ja, z powodów które tam opisałem, odradzam eksperymentowanie z aloesem

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 28 sty 2008, 19:09

A czy ktos stosowal miąższ z aloesu firmy Forever - Aloe Vera ? Takie butelki litrowe mozna zdobyc choc nie sa one w sprzedazy :)
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

kasiaz
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: kasiaz » 29 sty 2008, 12:04

Ja tez spotkałam się zostatnio z opinia o "cudownych" właściwościach aloesu podobno można kupic jakiś sok z aloesu przez internet - makabrycznie drogi - tylko czy komuś to pomoże ...?

Awatar użytkownika
Mol
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Mol » 29 sty 2008, 13:59

Kiedys spozywalem jakas mieszanke z aloesu, receptura pochodzila z ksiazki pt. "Aloes - krolowa roslin", mikstura ponoc specjalnie na nasze dolegliwosci.

Nic nie pomoglo. :mrgreen:

edit: btw jaryszek - owa mieszanka byla na spirytusie, wiec mozna i pic, i sie leczyc hahaha. :wink:
Obrazek

Misia

Post autor: Misia » 29 sty 2008, 22:23

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 30 sty 2008, 11:33

Akurat ten aloes o ktorym wspomnialem jest oczyszczony z tych substancji o ktorych pisal Tata Pirata :) Zaczalem pic, czy beda jakies rezulaty, napisze. Aloes jako roslina w doniczce ma dobre wlasciwosci gojace :P

Misia

Post autor: Misia » 30 sty 2008, 23:41

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 31 sty 2008, 00:08

Hej :smile:
Nigdy nie stosowałam żadnych preparatów z aloesu, ale na początku choroby, kiedy jeszcze miałam nadzieję, że Crohn jest uleczalny :lol: szukałam w necie jakiegoś cudownego leku. I natknęłam się na amerykańskie strony, na których znalazłam info o takim specyfiku co się zwał Digestinol, pewnie i ktoś z Was też się z tym spotkał. O ile dobrze pamiętam, to były tabletki zawierające proszek z aloesu, producent czy ktoś tam pisał, że to sproszkowany sok i że tylko w takiej postaci aloes pomaga na nasze choroby (i na wiele innych też) :neutral:
no i oczywiście słono kosztował ten "lek".
Były na tej stronie też opinie ludzi którym ten preparat ponoć przywrócił zdrowie, pisano tam też, że żaden lekarz nie proponuje takich specyfików, bo to jest zmowa koncernów farmaceutycznych, żeby chorzy się nie dowiedzieli, że istnieje coś, co może ich wyleczyć, bo wtedy przestaliby być klientami aptek i firmy straciłyby kupę kasy. :???:

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 31 sty 2008, 12:33

Inuline testowalem i nic nie podzialala, choc jest przetestowana i taka dobra :razz:

Aloes nie testuje na sobie bo znam ludzi ktorzy to biora i to chwala. Znajomy po wycieciu kawalka jelita grubego ciagle narzekal na bole , po braniu tego praparatu mu przeszlo. Wierze ze mi tez pomoze , zreszta co mam do stracenia jak zadne normalne leki nie skutkuja ? :)

Misia

Post autor: Misia » 01 lut 2008, 19:15

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
województwo: lubuskie

Post autor: tata pirata » 03 lut 2008, 19:04

jaryszek pisze:

Aloes nie testuje na sobie bo znam ludzi ktorzy to biora i to chwala. Znajomy po wycieciu kawalka jelita grubego ciagle narzekal na bole , po braniu tego praparatu mu przeszlo. Wierze ze mi tez pomoze , zreszta co mam do stracenia jak zadne normalne leki nie skutkuja ? :)
do stracenia masz pieniądze, które wydasz na aloes. Jeśli ktoś twierdzi, że mu to pomaga, to jest raczej efekt placebo. Szkoda naprawdę naszych jelit, po co narażać je dodatkowo na biegunki?. Prześledziłem wypowiedzi na podobnych do naszego, niemieckich forach poświęconych aloesowi. Potwierdzają one niestety nieskuteczność aloesu, niektóre wręcz szkodliwość - kilku forumowiczó skarżyło się na zaostrzenie po przyjęciu "cudownego" soku
pozdrawiam

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 04 lut 2008, 09:44

U mnie pije tez to mama z tata i nic im nie jest :) Zobaczymy co z tego wyniknie, narazie pije, bede pisac o ofektach :)

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 04 lut 2008, 17:58

Sa zdrowi, ale aleos poprawia samopoczucie i oczyszcza organizm (przez skore), dziala przeciwbakteryjnie . Zobaczymy , narazie jest niezle :)

Zablokowany

Wróć do „Inne Suplementy”