aloes

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
renataszneler
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: śląskie

Re: aloes

Post autor: renataszneler » 17 lis 2008, 18:54

ja mam zamiar stosowac miksture z aloesu cytryny i oliwy z oliwek to taka mieszanka ,podobno pomaga na nadzerki na jelitach ale czy mnie tez pomoze zobaczymy

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
Kontakt:

Post autor: elena » 19 lis 2008, 13:56

renataszneler, ja również mam nieokreślone zapalenie jelit.Aloesu próbowałam i na mnie nie działał dobrze.Dosłownie po kilku minutach od wypicia,gotowało mi się w brzuszku.No ale może na Ciebie podziała inaczej.Pozdrawiam! :smile:

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 27 lis 2008, 01:19

Oj pamiętam sok z Aloesu który mi rodzinka z Australii przysłała ,miał być panaceum na moje jelita, a okazało się że jazde po nim miałem że.... eh....do dziś pamiętam. Cytryne też testowałem, i wskutkach była nawet gorsza od aolesu na moje jelita.

Magda2313
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Magda2313 » 14 gru 2008, 22:42

A ja właśnie slyszałam, że dobra jest mikstura aloes najlepiej szwajcarski (z jakimś tam miąszem czy coś) z łyszką oliwy z pestek winogron i kilkoma kropelkami cytryny to robimy w nocy..odstawiamy i rano przed śniadankiem pijemy.
Ale na początku właśnie moga wystapic biegunki i ponoć efekty widoczne są dopiero po roku.

Też się boje tego zastosować...jeszcze nie wiem co zrobie....jak zastosuje to napisze jak podziałało.

Tonący brzytwy się chwyta :P

Pozdrawiam :wink:
Salofalk 1,5g/0/1,5g, aza 50mg/0/50mg , kwas foliowy 5mg ,

remisja od listopada 2009

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 16 gru 2008, 21:11

Ja dzisiaj rozmawialam z gastrologiem na temat aloesu i zabronil. Powiedzial, ze aloes spowoduje wieksze klopoty z jelitem.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 16 gru 2008, 21:33

Pandzia, nie no jasne, ze sie zastosuje. Ja chcialam kupic tabletki takie na usuniecie opuchlizny, ale powiedzial, ze mam sobie darowac na razie z powodu zawartosci aloesu, gdyz on zle wplywa na jelita jesli choruja.
Nie mam zamiaru robic nic w tym temacie, gdyz to swietny specjalista i mu po prostu ufam :wink:
Rowniez pozdrawiam.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 16 gru 2008, 23:39

Olimpijka pisze:gdyz to swietny specjalista i mu po prostu ufam
no wlasnie o to chodzi,tak trzymaj,a opuchlizna sama zejdzie z czasem,zaden problem,
choc tez pamietaj,lepiej miec ciutke nadwagi niz niedowagi,taka natura,ze czasem sie szybko spada z wagi,wtedy dobrze miec zapas....
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Magda2313
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Magda2313 » 18 gru 2008, 17:56

Chyba jednak nie będę probować tej mieszanki.

Tymbardziej, że cytrusy zwłaszcza teraz działają na moje jelito jak płachta na byka ;p

renataszneler
Debiutant ✽
Choroba: IBS

Post autor: renataszneler » 25 gru 2008, 22:02

jak pilam miksture z aloesu to myslalam ze wykituje po 2 tygodniach bol brzucha brak apetytu i odbijania nie polecam chyba ze ktos pije i dobrze sie czuje ja testowac juz nie bede zadnych mikstur

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 27 gru 2008, 22:55

post po swiatecznych "doswiadczeniach",dla mnie okazalo sie zbawienne zastosowanie sie do "przypisanych" nam przypraw,choc,tak naprawde to chyba z logiki samo wyplywa,cytrusow unikac w stanie nieprzetworzonym,zreszta,obrobka termiczna nas wspomaga w kazdym przepisie,szczegolnie warzyw i owocow surowych,miesa,podrobow,,przyklad jablka,inaczej podane dzialaja "odwrotnie",ale polaczenie wspomne danie malo uznane na wigilje- kapausta z gotowana mala fasola..czyli wzdymanie,ale,jak sie dolozy kminek..to naprawde jest smak mojego domu w formie przyswajalnej,i tak pewnie w kazdym daniu trzeba zrownowazyc przyprawy...

wiec co do tematu- suplementy..preferuje zwyczajne,naturalne,ziola,chemia to naprawde tylka powinna wspomagac (wiem,sam biore AZA i mesazaline)...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
michael
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: michael » 28 gru 2008, 00:34

Chwytałem się różnych rzeczy(tonący brzytwy się chwyta)aloes, żeńszeń,alweo może coś z tego wspomogło leczenie jak na razie jest dobrze z tego pozostałem przy żeńszeniu nim się wspomagam w stanach zmęczenia i problemów z koncentracją ,ale teraz już sporadycznie.Aloes, no cóż ,jak mówią co nas nie zabije to nas wzmocni,to że się teraz czuję lepiej zawdzięczam stałemu braniu leków ,reszta to tylko deser . :wink: :razz:

Magda2313
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Magda2313 » 06 cze 2009, 20:44

http://www.bioslone.pl/index

tutaj jest o tej miksturce, może komuś to pomoże.

ja pije to od pół roku ale jestem w stanie remisji, nie mam biegunek..trudno mi powiedzieć czy to przynosi efekty.... jednak wydaje mi się, że trochę działa raczej na korzyść.

Unknown
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: Unknown » 29 cze 2009, 17:56

Całkiem niedawno dostałam w prezencie buteleczkę rzekomego soku z aloesu. Taki napis przynajmniej widniał na etykiecie, same ochy i achy na temat właściwości. Patrzę na skład, a tutaj benzoesan sodu i sorbinian potasu :O
Ja pass, jeśli chodzi o taki suplement. Zwykłe naciąganie klientów i nic więcej. Pewnie sporo zależy od producenta i ceny, jak w przypadku wszystkich produktów i to nie tylko leczniczych... No właśnie, czym kierować się przy wyborze, macie sprawdzonych wytwórców tego specyfiku, konkretne nazwy? :D ;)
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

Awatar użytkownika
yellow80
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: yellow80 » 10 lip 2009, 21:46

Niestety u mnie objawy sie zaostrzyly..a powiedzialabym rohustaly tak, ze ciezko bylo wyrownac moj stan - ilosc krwi i sluzu straszliwa.

Po odstawieniu bylo lepiej.

Wiecej nie zazyje aloesu - pomijam juz fakt, ze sok z aloesu byl konserwowany benzoesanem sodu a taki mial byc naturalny produkt:( zobaczylam to dopiero po wypiciu polowy butelki:/

Awatar użytkownika
yellow80
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: yellow80 » 10 lip 2009, 23:06

http://www.leukemia.mastineum.pl/leki%2 ... /aloes.htm pewnie przez to dzialanie drażniące:/ mi zaszkodziło. Delikates taki jestem;);)

Zablokowany

Wróć do „Inne Suplementy”