Remicade(infliksymab)

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
FastFoodPrincess
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: FastFoodPrincess » 26 sie 2011, 20:46

Ja miałam tylko dwie dawki Remicadu, bo więcej już nie było potrzeby podawać. Już po pierwszej ropnie zamknęły się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ;) Kolonoskopia wyszła super, badania z krwi tak samo. Niestety jak już tu pisałam u mnie wystąpiły powikłania. Dziś prawie pół roku od podania ostatniej dawki nikt nie potrafi mi pomóc ani sprecyzować co mi dolega. Więc to też nie jest tak hop siup z tym lekiem... Gdy jest dobrze lekarze chętnie podają. Gdy dzieje się coś czego nie ma w ulotce jest już gorzej, bo wszyscy się wycofują i mówią, że może samo minie.

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: gabriella » 31 sie 2011, 18:33

Corleone pisze:Witam, od około 3 lat dostawałem remicade.
Jak to możliwe, że 3 lata dostawałeś remicade, jeśli chorujesz na CU?

Błażej
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Błażej » 25 wrz 2011, 19:47

Cześć wszystkim

Minął rok czasu od diagnozy i niestety koniec remisji
Aktualnie jest w centrum onkologi w Warszawie i 3 dni temu dostałem pierwszą dawke Remicade.
Moge w sumie powiedzieć, że nic wielkiego się nie działo. Pare godzin po podaniu występowały u mnie dosyć mocne bóle brzuch przy nawet niewielkim poruszeniu. Przy tym bólu odrazu jakby promieniowało to do głowy i miałem lekkie mdłości ale szybko mineło.

Do szpitala trafiłem z biegunkami, gorączką, osłabieniem. Obecnie została jedynie do wyeliminowania biegunka. Mam nadzieje, że remicade coś pomoże.
Jak by co będe informował na bieżąco
Pozdrawiam

UPDATE 12.10.2011
// W zeszły piątek byłem na drugim wklewie Remicade
Wszystko poszło gładko, żadnych komplikacji.
Co do moje stanu jest super jak na dzień dzisiejszy. Napewno pomaga tu jeszcze metypred który biore, ale gdy wcześniej brałem sam metypred to takiej poprawy nie było.
Jeśli wszystko będzie w porządku to następny update przewidziany na 4 listopad - trzeci wlew.

[ Dodano: 25-11-2011 ]
UPDATE 04.11.2011

W dniu 4 listopada byłem na trzecim wlewie. Miałem też przeprowadzaną krótką kolonoskopie która wykazała że wszystko się goi i mam widoczne blizny w miejscach gdzie wcześniej były owrzodzenia więc jest gitara!

Leczenie zostało mi przedłużone ze względu na to że widać poprawe.
Nastęne wlewy co 8tyg

Pozdrawiam

nemezis
Początkujący ✽✽

Post autor: nemezis » 06 sty 2012, 20:00

No więc i ja chciałm się podzielić dobrymi wieściami. Po roku kuracji Remicade (cały rok poza kilkoma epizodami, które z perspektywy czasu były zupełnie neistotne, czułam się rewelacyjnie i funkcjonowałam jak zdrowy człowiek) byłam w szpitalu na kontrolnym przeglądzie hydrauliki - czytaj gastroskopia plus kolonoskopia (na szczęście w znieczuleniu ogólnym :wink: Wynik - całkowita remisja endoskopowa. Pierwszy raz. Nawet się zastanawiali, czy ja aby jestem na cokolwiek chora. Bo gdyby nie historia choroby, to moźna by wątpić, bo poza kilkoma bliznami jelito w stanie idealnym... I teraz powinnam się cieszyć, co teź czynię. Aczkolwiek gdzieś tam czai się demon: kiedy to gówno sobie o mnie przypomni. Za miesiąc? Rok? Dwa? Dziesięć? Ech, taki juź urok tej choroby. Czekam, ale źyję normalnie. Bardziej niź kiedykolwiek. Pozdrawiam Was, i piszcie, jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z czasem trwania remisji po roku kuracji. Tylko błaaaagam - pozytywnie :roll:

kaktus
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Post autor: kaktus » 18 sty 2012, 02:59

A mnie dzis zakwalifikowano do leczenia Remicade. Niestety sterydy juz nie dzialaja tak jak powinny, tzn, dzialaja, ale musze brac corac wieksze dawki zeby wejsc w remisje. Lekarka stwierdzila, ze nie ma na co czekac, dajemy Remicade. Wiec jutro badania krwi, pozniej to badanie skorne na gruzlice, kolonoskopia i moze w ciagu tygodnia- dwoch uda sie zaczac, zanim znow dostane zaostrzenia.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 25 lut 2012, 08:16

Jestem po pierwszym wlewie Remicade. W trakcie podawania leku odczuwałam delikatne mdłości, późnie senność i takie lekkie "otępienie". No i nie wiem jak było u Was, ale na mnie zadziałał moczopędnie. ... Ale, to wszystko nieważne jest...żeby tylko zadziałała dobrze na jelitko :)
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
kiara
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: kiara » 26 lut 2012, 10:45

Na Remiku byłam 12 miesięcy,wlewy raz na 3 tygodnie.Również byłam senna ale poza tym wszystko było ok.Niestety remisja trwała tylko ok roku. :smutny:
Chcę być kropelką rosy,która w dni suszy zwilży choćby jedno źdźbło zdeptanej trawy...

nemezis
Początkujący ✽✽

Post autor: nemezis » 04 mar 2012, 21:23

No i co po tym roku Kiara? miałaś remisję kliniczną czy równieź endoskopową? Wystraszyłam się, bo ostatnią dawkę miałam w listopadzie. Pełna remisja jak na razie. Co Ci zastosowano, gdy się zaostrzyło? Inna biologia czy powrót do sterydów? :(

Awatar użytkownika
kiara
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: kiara » 05 mar 2012, 17:32

Cały czas jestem na lekach.Przyjmuję:Metypred 8 mg,?Imuran,sulfasalazynę EN,Entocort,Metrotexat.Do tego leczę się reumatologicznie ponieważ mam powikłania od strony stawów.Teraz wyjeżdżam do sanatorium na trzy tygodnie a po powrocie wizyta u lekarza i zobaczymy co dalej?Pozdrawiam.
Chcę być kropelką rosy,która w dni suszy zwilży choćby jedno źdźbło zdeptanej trawy...

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 28 mar 2012, 14:44

Oj to i mnie obleciał trochę strach.
Mąż w lutym zakończył leczenie humirą i jest remisja endoskopowa i został na samym salofalku.
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Chudziakowa
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Chudziakowa » 17 kwie 2012, 17:22

Ja po pierwszym wlewie czułam się bardzo dobrze, ( niestety jestem w programie sponsorowanym i wlewy mam raz na osiem tygodni) Po czterech tygodniach mam nawrót biegunek i krwawiącą szczeline w odbycie. Ale najciekawsze jest to że miesiączka mi się zatrzymała?????? (Stawiam na klimakterium albo Remika- bo chyba raczej nie na ciąże)
27.02.2012 operacja,usunięte jelito kręte wraz z kątnicą. Od 28.03.12-Remicade

Shallya
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica

Post autor: Shallya » 16 sie 2012, 10:45

Mam pytanie na temat stosowania Remicade u małych dzieci. Miał ktoś z tym jakieś doświadczenia? Mój 2-letni syn jest po pierwszym przetoczeniu.
Marta
mama Matiego

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 sie 2012, 21:53

Przetoczeniu krwi, czy dawce infliksimabu??
Co do stosowania lecenia biologicznego u tak małych dzieci to badania nie są prowadzone, a wiedza opiera się na tych przypadkach, w których leczenie zastosowano.
Uważa się , że zastosowanie wcześnie (niedługo po diagnozie) biologii może zmienić bieg choroby, szczególnie u dzieci. Na forum jest sporo rodziców, których dzieci przechodziły kurację - z rożnym skutkiem.
Co do działań niepożądanych, to te najgroźniejsze można starać się minimalizować między innymi poprzez szczepienia i to nie tylko dziecka, ale także całej rodziny oraz unikanie zakażeń.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Shallya
Debiutant ✽

Post autor: Shallya » 17 sie 2012, 15:20

Jest po pierwszej dawce Infliximabu.
Marta
mama Matiego

Awatar użytkownika
Dyziu
Debiutant ✽

Post autor: Dyziu » 17 sie 2012, 23:28

Shallya pisze:Mam pytanie na temat stosowania Remicade u małych dzieci. Miał ktoś z tym jakieś doświadczenia? Mój 2-letni syn jest po pierwszym przetoczeniu.
Dominik jest dużo starszy przy 1 podaniu leku miał 11 lat ogólnie czuł sie dobrze,tylko na skórze twarzy miał liczne krosty i cała skóra była wysuszona ale tak po 3-4 dawce już było ok.Poza tym jest raczej dzieckiem ospałym,zmęczonym ale się nie dziwie.
Mam pytanie gdzie się leczycie?
Dominik ur 11.02.2000
berze;salofalk2-0-2,leczenie biologiczne od 27.11.2011

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki Biologiczne”