adalimumab = humira

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anna-maria
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie

Re: adalimumab = humira

Post autor: anna-maria » 25 sty 2013, 18:12

Mamcia pisze:Co mówią gastrolodzy, dermatolodzy, alergolodzy o charakterze tych zmian?? Czy były na nie stosowane sterydy i pomagały?
Gastrolodzy ,że przy Crohnie bywają różne zmiany skórne , dermatolodzy zastosowali by leczenie ze sterydem (teraz to jeszcze i w nosie zaczynają się zmiany)... nie mogę się doczekać wizyt u gastrolog za 2 tyg.,by ponownie zobaczył to podczas zaostrzenia ... jedynie nie było jeszcze żadnych badan u alergologa ...
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 sty 2013, 20:24

To kto zabronił stosowania sterydów zewnętrznie??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

anna-maria
Początkujący ✽✽

Post autor: anna-maria » 25 sty 2013, 21:39

Wyrażam się w liczbie mnogiej ,ponieważ w CZD córką zajmują się dwaj ,a na wet trzej gastrolodzy ,a zalecenie padło praktycznie jednogłośnie ...
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 sty 2013, 21:42

Może to zmiany są jednak nad-każone. Wtedy antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, bo sterydy mogą pogorszyć sytuację. Pytanie ponawiam czy sterydy były stosowane na skórę i pomagały??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

anna-maria
Początkujący ✽✽

Post autor: anna-maria » 25 sty 2013, 21:49

Nigdy nie było używanych sterydów na skórę ...
za 2 tygodnie mamy wizytę w CZD więc będę ponownie alarmować ,zresztą w chwili obecnej nie da się tego nie zauważyć

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 sty 2013, 21:46

To skąd pomysł, aby zastosować sterydy. Niestety to co piszesz jest niespójne.

M90
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: M90 » 11 lut 2013, 21:59

Witam, czy ktoś z Was po humirze mial takie skutki uboczne jak nadmierne pocenie się i do tego tylko w nocy? Dostałam pierwszą dawkę w środę i od 2 nocy budzę się zlana potem raz w ciągu nocy poźniej spokój.. może to po prostu stres???
Ja aktualnie schodzę ze sterydów w związku z leczeniem biologicznym biorę 10 mg encortonu... mam nadzieje, że niedługo zapomnę o istnieniu strydów na jakiś czas....

Pozdrawiam !!!
M90

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 12 lut 2013, 08:13

Zwiększonego pocenia się nie zauważyłem, ale więcej wzdęć to tak.

sylno
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: sylno » 15 lut 2013, 11:14

Hejka
Jestem po 5 dawce humiry, mam boleści brzucha, coś jakby skurcze, do tego pojawiło się krwawienie. Czy miał ktoś takie objawy???? Bóle wykańczają mnie. Lek miał mi pomóc a tu ciągle niespodzianki, jak nie całodzienne wymioty to znowu boleści.
Masakra .....
CD od 1999 ..... Stan - zaczął się kolejny etap walki

sylno
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: sylno » 15 lut 2013, 19:41

będę się z nią widzieć w czwartek, ale muszę się chyba spotkać też z docentem i pogadać
CD od 1999 ..... Stan - zaczął się kolejny etap walki

M90
Debiutant ✽

Post autor: M90 » 25 lut 2013, 18:03

Przejrzalam wiekszosc postow i dalej nie znalazlam odp na moje pytanie. Tak wiec jestem po 2 dawce humiry i od 1 podania mam ciagle stan podgoraczkowy 37,1-37,4 czy ktos mial podobna sytucje? Sama nie wiem czy to powody do niepokoju- dodam ze razem z humira nie wiem czemu dalej biore sterydy 10 mg encortonu i co prawda zadnych objawow crohna nie mam, zupelnie zdrowy cZlowiek... czy ktos bral sterydy razem z humira???Zastanawiam sie o co chodzi.., przepraszam za byc moze glupie pytania, ale nie mam jeszcze zbyt pelnej wiedzy... Pozdrawiam goraco !!!
M90

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 25 lut 2013, 18:08

M90, czasami lekarze włączając Humirę dalej podaja sterydy , aż Humira "zaskoczy". Nie wiem jak to sie ma do temperatury, gdzie i u kogo sie leczysz , gdzie ci podają humire??

M90
Debiutant ✽

Post autor: M90 » 25 lut 2013, 18:21

Lecze sie w Bydgoszczy tam tez dostaje zastrzyki... Mam juz dosc tych sterydow i bardzo bym chciala je odstawić.. No nie wiem moze to ma jakis sens... Dzis nawet wypilam kawe i przezylam bez zadnych niespodzianek jak to zwykle bywalo... Miesiac przed podaniem mialam potwierdzony wirus grypy Ah1n1 ale przy podaniu pierwszej dawki lekarze stwierdzili, ze akoro juz jestem zdrowa i " po grypie" to podaja lek.
M90

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 25 lut 2013, 18:40

Też leczę sie w Bydgoszczy , też tam dostaję Humirę . Mnie lekarz prowadząca powiedziala z tego co pamiętam , że przeciwskazaniem do podania Humiry jest temp. powyżej 38'c i ropnie . Nie pamiętam jak to jest z wirusami . Na pewno , przy leczeniu antybiotykami , jak mialam dylemat co dalej , tego typu infekcja jaką miałam (oskrzela) leczone antybiotykiem nie zalecono przerwania , Humire dostałam . Z kolei pamiętam dobrze , jak przy poprzedniej terapii Humira w Akademii Medycznej w Gdańsku przy wirusie Humire wstrzymano , do wyleczenia i potem dostałam znów . Zastanawia mnie ta Twoja podwyższona temp. ciała . Jutro jadę do Bydgoszczy jak chcesz odezwij się na PW może pogadamy coś zaradzimy i dopytam w Bydgoszczy lekarza.

M90
Debiutant ✽

Post autor: M90 » 25 lut 2013, 18:45

Odezwalam sie na pw ;)
M90

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki Biologiczne”