Efekty uboczne po lekach- Azatiopiryne i Encorton

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mari
Początkujący ✽✽
Posty: 105
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Efekty uboczne po lekach- Azatiopiryne i Encorton

Post autor: mari » 12 paź 2018, 22:28

U mnie po 2 tygodniach ból z lewej strony ,nieraz kłucie , nieraz promieniujący aż do pleców,z każdym dniem po kolejnej tabletce mocniejszy było to podrażnienie trzustki ,lekarz zlecił natychmiastowe odstawienie leku ,potem była kolejna próba ale nie z aza a mercaptopurine i już po kilku dniach ból kłujący coraz ostrzejszy chciałam to przetrzymać skończyło się na SOR,skonsultuj ten ból z lekarzem.

anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 99
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Re: Efekty uboczne po lekach- Azatiopiryne i Encorton

Post autor: anetka30 » 27 maja 2019, 09:01

Na przełomie 201/2018 zażywałam przez 5 miesięcy encorton. Cały cały czas zażywam Azę. Od jakiegoś czasu mam wrażenie jakbym na prawe oko widziała przez mgłę. Muszę się wybrać jutro do okulisty. Zastanawiam się czy może być spowodowane lekami i ich skutkami ubocznymi.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 157
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Efekty uboczne po lekach- Azatiopiryne i Encorton

Post autor: romek » 27 maja 2019, 13:07

Koniecznie idź do okulisty jak najszybciej. Sterydy mogą bardzo zepsuć oczy :smutny: . Ja miałem w trakcie metypredu bardzo podwyższone ciśnienie w gałkach - stan prawie "przedjaskrowy". I leki specjalnie nie pomagały. Teraz jestem na cortimencie i ciśnienie jest prawie normalne.

anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 99
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Re: Efekty uboczne po lekach- Azatiopiryne i Encorton

Post autor: anetka30 » 27 maja 2019, 21:30

Zastanawiam się czy branie 5 miesięcy Encortonu może mieć taki wpływ na wzrok. Trzymam się nadziei, że to nie ma związku ze sobą.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 157
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Efekty uboczne po lekach- Azatiopiryne i Encorton

Post autor: romek » 27 maja 2019, 22:06

Może. Ja brałem metypred niedużo dłużej - pół roku

anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 99
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Re: Efekty uboczne po lekach- Azatiopiryne i Encorton

Post autor: anetka30 » 27 maja 2019, 22:11

Nie ma co gdybac tylko trza wybrać się do okulisty.

anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 99
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Re: Efekty uboczne po lekach- Azatiopiryne i Encorton

Post autor: anetka30 » 29 maja 2019, 06:05

Jestem po wizycie u okulisty. Niestety mam wadę wzroku i muszę zacząć nosić okulary. Nigdy nie miałam problemów ze wzrokiem aż do teraz. Ciekawe czy to już efekt uboczny CD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”