Strona 2 z 2

Re: Efekty uboczne po lekach- Azatiopiryne i Encorton

: 12 paź 2018, 22:28
autor: mari
U mnie po 2 tygodniach ból z lewej strony ,nieraz kłucie , nieraz promieniujący aż do pleców,z każdym dniem po kolejnej tabletce mocniejszy było to podrażnienie trzustki ,lekarz zlecił natychmiastowe odstawienie leku ,potem była kolejna próba ale nie z aza a mercaptopurine i już po kilku dniach ból kłujący coraz ostrzejszy chciałam to przetrzymać skończyło się na SOR,skonsultuj ten ból z lekarzem.

Re: Efekty uboczne po lekach- Azatiopiryne i Encorton

: 27 maja 2019, 09:01
autor: anetka30
Na przełomie 201/2018 zażywałam przez 5 miesięcy encorton. Cały cały czas zażywam Azę. Od jakiegoś czasu mam wrażenie jakbym na prawe oko widziała przez mgłę. Muszę się wybrać jutro do okulisty. Zastanawiam się czy może być spowodowane lekami i ich skutkami ubocznymi.

Re: Efekty uboczne po lekach- Azatiopiryne i Encorton

: 27 maja 2019, 13:07
autor: romek
Koniecznie idź do okulisty jak najszybciej. Sterydy mogą bardzo zepsuć oczy :smutny: . Ja miałem w trakcie metypredu bardzo podwyższone ciśnienie w gałkach - stan prawie "przedjaskrowy". I leki specjalnie nie pomagały. Teraz jestem na cortimencie i ciśnienie jest prawie normalne.

Re: Efekty uboczne po lekach- Azatiopiryne i Encorton

: 27 maja 2019, 21:30
autor: anetka30
Zastanawiam się czy branie 5 miesięcy Encortonu może mieć taki wpływ na wzrok. Trzymam się nadziei, że to nie ma związku ze sobą.

Re: Efekty uboczne po lekach- Azatiopiryne i Encorton

: 27 maja 2019, 22:06
autor: romek
Może. Ja brałem metypred niedużo dłużej - pół roku

Re: Efekty uboczne po lekach- Azatiopiryne i Encorton

: 27 maja 2019, 22:11
autor: anetka30
Nie ma co gdybac tylko trza wybrać się do okulisty.

Re: Efekty uboczne po lekach- Azatiopiryne i Encorton

: 29 maja 2019, 06:05
autor: anetka30
Jestem po wizycie u okulisty. Niestety mam wadę wzroku i muszę zacząć nosić okulary. Nigdy nie miałam problemów ze wzrokiem aż do teraz. Ciekawe czy to już efekt uboczny CD