IMURAN

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: IMURAN

Post autor: Mamcia » 28 maja 2007, 21:22

przyswajalna przez co??? jelito cienkie?? Podałam przypadki kiedy przy CU należy stosować pentasę w tabletkach. działanie leków 5-ASA jest MIEJSCOWE
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Elzbieta
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica

Post autor: Elzbieta » 29 maja 2007, 16:12

Naprawde pytylam i w Poznaniu i w CZD :doc. Soche i prof Ryzko dlaczego pentasa i wszyscy orzekli ze tak ma zostac,probpwalam tez wywalczyc lagodniejsze sterydy ( Dawid dostaje encorton) i tez nie bylo mowy
ela

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 29 maja 2007, 18:36

Jak ich spotkam to zapytam dlaczego?? To specjaliści z górnwj pólki i widocznie mają jakiś powód, ale jaki??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Elzbieta
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica

Post autor: Elzbieta » 29 maja 2007, 22:51

Świetnie ,dzieki,my bedziemy w lipcu na wizycie kontrolnej u doc.Sochy
tymczasem Dawid łyka imuran -pierwszy tydzien i w piatek poznam wyniki badan.w ostatniej endoscopii z kwietnia stan jelita uległ znacznej poprawie a pomimo tego parametry stanu zapalnego (ob,crp,leukocyty)wzrosły,co Wy na to?
ela

kasiaz
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: kasiaz » 05 cze 2007, 12:17

Mój syn tez brał pentase i encorton - w tym zestawieniu nie działało to na niego najlepiej - straszne osłabienie infekcje i brak remisji. Dopiero po zamianie na imuran coś drgnęło - na marginesie - też był diagnozowany przez doc Soche i prof Ryżko. Od ostatniego pobytu w CZD ( rok temu) nie dostaje sterydów - jest tylko na imuranie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: Doris » 11 cze 2007, 00:03

wiecie co dziwnego zauwazylam???
zawsze bralam Azathiopryne a raz lekarz przepisal mi Imuran. to jest podobno tanszy odpowiednik tego pierwszego tylko rozna sie przetwarzaniem czy cos takiego. kiedy zaczelam brac Imuran dostalam wysypke na twarzy do tego czerwone plamy. zrobilam testy alergiczne hihi i wiecie co ???? na Imuran jestem uczulona a na Aza nie :)

po 2 latach brania Aza dostalam uczulenie na slonce :)
Crohn

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 27 maja 2011, 21:50

hmmm biorę ten Imuran od miesiąca, czas pójść na wyniki... pójdę w poniedziałek po skier... niepokoją mnie trochę moje krostki na buzi (czerwone, nie ropne, bez wody, dziwne..), a od paru dni bolą mnie nad ranem nerki (chyba) bo poniżej L-Su... a dziś mam jeszcze jakiś duży apetyt... tez trochę dziwne bo ostatnio to w sumie zmuszałam się do jedzenia....
a! i tez się ostatnio dziwnie opaliłam, jak nigdy, na czerwono w parę minut.... tak wiem, teraz będę unikać słonka...
nic nie rozumiem już z tego mojego organizmu :|

aaaa! i jeszcze boli mnie głowa popołudniami.... i nie kumata jestem :/
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 maja 2011, 22:31

Przy braniu AZA prze pierwszy miesiąc badania obowiązkowo co tydzień, a potem co miesiąc, a potem co trzy. Lekarz, który przepisuje AZA bez skierowania na morfologię, próby wątrobowe i amylazę postępuje wbrew standardom, co może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu pacjenta.

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Gottii » 30 maja 2011, 11:02

malapkasia pisze:tez się ostatnio dziwnie opaliłam
- ja szybko i na brązowo
malapkasia pisze:bolą mnie nad ranem nerki (chyba) bo poniżej L-Su
- nie znam się na wysokości ale też mam takie bóle
malapkasia pisze:krostki na buzi (czerwone, nie ropne, bez wody, dziwne..)
- też coś wyskakuje na razie tragedii niema ale cholernie boli
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 01 cze 2011, 11:40

zrobiłam wyniki, są rewelacyjne jak u zdrowego człowieka...
i pytanie skąd te bóle, czy promieniują czy co :| czy to jest po prostu skutek uboczny imuranu :| nie wiem :| mam nadzieję, że to zniknie, bo spanie na siedząco jest mało wygodne :evil:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"

aoviedo
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u dziecka
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: aoviedo » 02 cze 2011, 22:27

Witam!
Mój syn z powodu pozajelitowej postaci Crohna od dwóch tygodni bierze Imuran w dawce 50+25mg. Po tygodniu syn mimo braku objawów infekcji zagorączkował- 2 dni temp.38,8C, zmniejszyłam mu dawkę do 50mg i przestał gorączkować. Wynik morfologii po tygodniu: WBC 14,6, HGB 12,1, HCT 36,2, LYMF%-12,5%, MON 1,3, NEU%- 77,9, NEU 11,3- zupełnie mnie zaskoczył, czy KTOŚ z doświadczonych mógłby mi podpowiedziec czy powinnam się niepokoić?
Co do skutków ubocznych to ranki są najgorsze- mdłości, zawroty głowy, bóle brzucha, brak apetytu, spadek masy ciała przez 2 tygodnie-1kg, rozdrażnienie, trudności w koncentracji.
Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za forum, bo to najlepsze źródło informacji.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 03 cze 2011, 07:56

a bierze jeszcze jakieś leki? bo po 2 tyg to jakoś mi się nie wydaje, żeby Imuran tak działał... ogólnie mówi się, że ten zaczyna działać po miesiącu albo nawet po 3.... hmm.... :neutral:

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Gottii » 03 cze 2011, 08:02

reakcja na imuran może być różna u różnych osób ale jak pisze malapkasia 2 tygodnie to zdecydowanie za mało dopatrywałbym się przyczyny tych objawów w czymś innym może inne leki które źle reagują na podawane z imuranem lub uczulenie na azathioprine

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Gottii » 03 cze 2011, 12:01

martita pisze:skutki uboczne przyjmowania Imuranu moga występować szybciej niz jego działanie lecznicze!!!
racyja ale opisane takie skutki uboczne jeśli już występują kwalifikowałbym do uczulenia lub innej nietolerancji leku tym bardziej że większość z wymienionych w ulotce jest opisane jako żad kość.

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Gottii » 03 cze 2011, 12:10

martita pisze:bole glowy, mdłości to są czeste skutki uboczne, osłabienie
to producent musi poprawić zapisy w ulotce :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”