AZATHIOPRINE

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Magda2313
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: AZATHIOPRINE

Post autor: Magda2313 » 06 sie 2009, 11:01

Mam pytanie czy ktoś po azie miał ból pleców..tak jakby zawiało czy coś ( nie wiem jak to opisać) bo ja już nie wiem co myśleć, biorę azę od 2 miesięcy ale nie widzę żadnej poprawy, a czuję się fatalnie ;/ a może to skutek brania sterydów w dawce 2* 10 mg ( biorę taką dawkę ponad miesiąc)
Salofalk 1,5g/0/1,5g, aza 50mg/0/50mg , kwas foliowy 5mg ,

remisja od listopada 2009

tina
Debiutant ✽
województwo: warmińsko-mazurskie

aza a stan podgorączkowy?

Post autor: tina » 06 sie 2009, 12:56

Czy ktoś miał podwyższoną temperaturę przy braniu azy. Biorę od 2 tygodni i zauwazyłam siebie codzienny stan podgoraczkowy(37-37,4). Nic poza tym się nie dzieje, tzn. zadnej infekcji, wyniki ok. Czy mam się tym martwić?
tina

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 06 sie 2009, 13:46

A nie jesteś po owulacji???Wtedy temperatura jest podwyższona ok. 37-37,2 i jest to zupełnie normalne.
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 06 sie 2009, 14:04

W którym miejscu dokładnie bolą Cię plecy i jak długo?
Może Cię jednak zawiało? :wink:
Magda2313 pisze:może to skutek brania sterydów
ja bym bardziej obstawiała sterydy, ale to tylko moje zdanie.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Magda2313
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Magda2313 » 06 sie 2009, 16:50

Nad nerkami ale pod łopatkami... raczej mnie nie zawiało, bo ten ból już się utrzymuje od tygodnia, ale nie jest cały czas....raczej w nocy.

Awatar użytkownika
creative77
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: creative77 » 06 sie 2009, 18:00

Magda2313 pisze:Mam pytanie czy ktoś po azie miał ból pleców..tak jakby zawiało czy coś ( nie wiem jak to opisać) bo ja już nie wiem co myśleć, biorę azę od 2 miesięcy ale nie widzę żadnej poprawy, a czuję się fatalnie ;/ a może to skutek brania sterydów w dawce 2* 10 mg ( biorę taką dawkę ponad miesiąc)
ad nerkami ale pod łopatkami... raczej mnie nie zawiało, bo ten ból już się utrzymuje od tygodnia, ale nie jest cały czas....raczej w nocy.
Mam bóle w tym samym miejscu, są okresowe (pare razy w miesiącu np. przez 3 dni ) też raczej w nocy jest to taki ból pulsacyjny(mocny ucisk), nie ciągły trwa pare sekund i mija za chwile znowu .... Lekarz stwierdził, że nie ma sie czym przejmować ani nie kojarzył tego z braniem żadnych leków. Polecił w trakcie napadu bólu wziąść nospe i tyle :roll:
Pozdrawiam Mateusz :)

CU i PSC

Magda2313
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Magda2313 » 07 sie 2009, 18:44

Dzięki za odpowiedź :D U mnie trzyma trochę dużej niż kilka sekund...ba nawet czasem się nie mogę ruszać...no cóż jakoś trzeba funkcjonować :P Są gorsze rzeczy ;)

Awatar użytkownika
Marekk
Początkujący ✽✽

Post autor: Marekk » 31 sie 2009, 12:09

W chwili obecnej biorę następujące leki:
- Azathioprine 50mg 2-0-0
- Salofalk 500 2-2-2
- Controlac 1-0-1
- Duomox 1-0-1
- Metronidazol 250 2-0-2
- Dicoflor 1-0-1

od momentu jak zacząłem je brać (dzisiaj 8smy dzień) zauważam, że rano jest mi strasznie trudno wstać, sypiam dłużej niż zazwyczaj sypiałem, z rana jestem straszliwie zaspany, czy to może być efekt działania jednego z wyżej wymienionych leków czy może jest to zbieg okoliczności?

Salofalk i Metronidazol brałem wcześniej dlatego wątpię, że to ich wina, Dicoflor to po porstu probiotyk więc też wątpię, że to jego wina, osobiście stawiałbym na Azathiopryne właśnie chociaż Duomoxu tez nie mogę wykluczyć.

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 31 sie 2009, 13:15

Myślę, że jak zaczyna się przyjmować aza to organizm jest trochę w szoku i reaguje bardzo różnie. Jeśli to wina leku to zapewne za pewien czas przyzwyczaisz się do niego i wszystko wróci do normy. Ja na początku byłam bardzo osłabiona, zmęczona, skołowana, ale teraz nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.

sopelka13
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: sopelka13 » 26 lut 2010, 21:37

Hej!
Ja biore 2 tabletki aza dziennie mam bole stawow kolan i tez rozne wypryski na twarzy:)

Garek
Początkujący ✽✽

Post autor: Garek » 18 mar 2010, 16:06

Witam Serdecznie

Ja lecze się od marca 2009 roku najpierw jeden lekarz który zrobił mi kolnoskopie i nic nie wyszło brałem Sulfalazyne EN 2 x 2 tabletki, Trilac 2x1, Duspatalin Retard 2x1 no i nie pomagało bóle prawego śródbrzusza więc wkurzyłęm sie i poszłem do Prof Andrzej Nowaka (prywatnie -polecam ) , zlecił mi zrobić Kolnoskopie i TK jamy brzusznej entyroklyze z miednica mała no i okazało się że mam nieznacznie pogrubiałe ściany jelita cienkiego i przeweżenie ,zrobił mi kolonoskopie iwykazało ze mam grudki chłonne niby w hist. nic nie wyszło ale podjął decyzje o właczeniu PENTASY 3x2 tabletki, a teraz Azathoprine 2x 1 tabletka

Jestem ciekaw czy jakieś skutki ubocznę będę miec !! Troche się obawiam bo czytałem tutaj rózne opinie o tym Azath..wazyłem 85 kg w marcu do tej pory waze 76 kg jestem ciekawy czy po AZA sie też chudnie i czy po ENcortonie bardzo znacząco sie tyje !!
Grzegorz

Błażej
Debiutant ✽

Post autor: Błażej » 22 lis 2010, 22:32

Cześć, mam chorobe crohna i po poprawie stanu wypuścili mnie ze szpitala.
Wyszedłem w ten piątek co był ze szpitala i zapomniałem się zapytać lekarza o dawkowanie leków a w szczególności o Azathiopryne
Niby mam napisane ile mam brać ale nie rozumiem jednej rzeczy. Na początek napisze co mi przepisali:

-Metypred 32mg rano. Co tydzień 4mg mniej - tutaj wszystko jest jasne
-Polprazol 1x 20mg - all clear
-Acidum folicum 1 x 5mg - all clear
-Azathioprine 2 x 50mg - tutaj nie rozumiem za bardzo. Mam brać 100mg rano czy 50mg rano i 50mg po południu a może wieczorem?
-Ferrum Lek 2x 1tab - tutaj sytuacja podobna

Dzięki za odpowiedź

dethleffs

Post autor: dethleffs » 22 lis 2010, 22:43

ja bym chyba radził brać jak radzi Żabusia,
gdybyś miał brać tylko rano -zapis powinien wyglądać tak: 1x 100mg ? ? :neutral: ale tak tylko mi sie zdaje

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 22 lis 2010, 23:07

Błażej, ja miałam tak samo wypisane i instrukcję ustną, że mam brać tylko rano- po prostu 2 tabletki.
Więc ja radzę brać rano.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 22 lis 2010, 23:17

Ale Błażej nie ma wyraźnie napisane, że brać rano całą dawkę i w tym właśnie problem. Ja bym się przychylała do tego, co napisała Żabusia, czyli dwa razy dziennie po 50 mg Azy.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”