Strona 34 z 48

Re: AZATHIOPRINE

: 13 lut 2014, 10:30
autor: LkarolinaJ
Ja biorę Azę od wtorku, lekarz zalecił mi brać parę dni dawkę 50 mg, żeby zminimalizować efekty uboczne, a po tych kilku dniach mam brać 100 mg. Póki co nie widzę skutków ubocznych, ale boję się, że jak przejdę na 100 mg to się zacznie.

Re: AZATHIOPRINE

: 16 lut 2014, 09:27
autor: Piciu
LkarolinaJ pisze:Póki co nie widzę skutków ubocznych, ale boję się, że jak przejdę na 100 mg to się zacznie.
- pamiętam jak zaczynałem moją "przygodę" z Azathiopriną ,to lekarz prowadzący , co jakiś określony czas, dawał mi skierowanie na badanie krwi czyli na tzw. próby wątrobowe.
Rozumiem,że Tobie również lekarz dał takie skierowanie ? Bowiem lek ten,nie jest obojętny dla organizmu.

Re: AZATHIOPRINE

: 16 lut 2014, 13:48
autor: kasia38
LkarolinaJ pisze:Ja biorę Azę od wtorku, lekarz zalecił mi brać parę dni dawkę 50 mg, żeby zminimalizować efekty uboczne, a po tych kilku dniach mam brać 100 mg. Póki co nie widzę skutków ubocznych, ale boję się, że jak przejdę na 100 mg to się zacznie.
mi przy przejściu na 100 mg nie było gorzej, natomiast już przy 150 mg było mi bardzo źle, dlatego po kilku dniach męczarni zeszłam sobie sama na 100 mg. Powiedziałam o tym lekarzowi, zrobił badanie tiogukainy, która wyszła w górnej granicy i stwierdził, ze wystarczy mi 100 mg.

Re: AZATHIOPRINE

: 17 lut 2014, 16:23
autor: LkarolinaJ
Piciu, dostałam skierowania na morfologie, crp a na próby wątrobowe nie, ale to sobie dopłacę, żeby zobaczyć jak się miewa moja wątroba, mam zrobić za 3 tygodnie od początku brania azy, czyli za 2 tygodnie idę, bo 1 tydz już ją biorę. Dzięki za info co do tych badań :smile:

kasia38, od soboty biorę 100 mg, tak jak lekarz zaordynował, na razie jest ok, skutków ubocznych nie mam jako takich, albo te co mam czyli pocenie, drżenie, kołatania serca i lekkie nudności to mam od encortonu bo też biorę go od tygodnia razem z azą.

Re: AZATHIOPRINE

: 19 lut 2014, 13:01
autor: ana.kont
Cześć

Biorę Azę 5 tydzień. Badania robię co 2 tyg i wszystkie wskaźniki póki co w normie. Jedyna rzecz, która mnie martwi to pogorszenie się stanu cery, zwłaszcza na szyj ( wypryski + blizny po wypryskach).
Czy ktoś z Was spotkał się z tym? Bo nie wiem czy to od leków czy mam szukać innej przyczyny.

Re: AZATHIOPRINE

: 19 lut 2014, 15:16
autor: obyty.z.cu
Bo nie wiem czy to od leków czy mam szukać innej przyczyny.
_________________
to może być od leków,z czasem te skutki uboczne tego typu mijają,przeważnie.

Re: AZATHIOPRINE

: 19 lut 2014, 17:26
autor: ana.kont
Tak, Asamax 6 tabletek dziennie. Leczę się na Crohna albo na CU ( nie stwierdzono u mnie jednoznacznie po dwóch kolonoskopiach).

Re: AZATHIOPRINE

: 19 lut 2014, 19:18
autor: e1231
Azę biorę pół roku a do tego pentasę. Badania robię przed każdą wizytą u lekarza, czyli co jakieś 5 -6 tygodnia. Wyniki są w normie. Niestety na szyi dostałam wyprysków. Zastanawiałam się czy to od tego czy czy ma to jakiś związek i chyba niestety ma.

Re: AZATHIOPRINE

: 26 lut 2014, 19:51
autor: McCarty
zadam może głupie pytanie, ale czy jest możliwe, że Aza przestanie działać z dnia na dzień? I w jakich okolicznościach, stres czy co?, od wczoraj mam wrażenie, że przestała, a dzisiaj jeszcze gorzej :cry:

Re: AZATHIOPRINE

: 26 lut 2014, 20:08
autor: obyty.z.cu
McCarty pisze:zadam może głupie pytanie, ale czy jest możliwe, że Aza przestanie działać z dnia na dzień?
z dnia na dzień nie.
Nawet jak przychodzi susza,to nie jest efekt natychmiastowy :wink:
masz problem,ale to tak nie działa.
Mówiąc krótko,to nie jest lek "krótkodystansowy".

W chorowaniu nie ma głupich pytań.

Re: AZATHIOPRINE

: 27 lut 2014, 09:32
autor: McCarty
obyty, dzięki. Też bym się właśnie zdziwił gdyby przestała działać, zwłaszcza, że biorę już jakiś czas. Mam nadzieję, że wszystko wróci do właściwego rytmu.

Re: AZATHIOPRINE

: 14 cze 2014, 16:32
autor: Amkami
Biorę Azę od ponad roku i do tej pory było bez większych rewelacji (poza bólami stawów znosiłam lek dobrze). Ostatnio zrobiłam badanie krwi i okazało się, że mam Alat podwyższone, wyszło 83 U/I .
Czy ktoś z Was może się orientuje, co to znaczy? Czy jest to dużo podwyższona wartość, czy może nie ma tragedii? Czy to oznacza, że będzie trzeba odstawić Azę?? W poniedziałek mam wizytę u swojej gastrolog, ale zaczęłam się niepokoić. Dzięki azie zeszłam ze sterydów i cieszyłam się remisją, teraz niestety coś się psuje, ech. PRoszę napiszcie, jeśli coś wiecie na ten temat

Re: AZATHIOPRINE

: 14 cze 2014, 17:11
autor: Tubisia
Amkami pisze: Ostatnio zrobiłam badanie krwi i okazało się, że mam Alat podwyższone, wyszło 83 U/I .
Standardowo podaje się też i normę laboratorium. W każdym są inne. To raz. Dwa nie jesteśmy lekarzami, by od razu stwierdzić czy coś ci dolega. Może byś napisała co bierzesz za leki obecnie?

Re: AZATHIOPRINE

: 14 cze 2014, 18:10
autor: Mamcia
Jeśli inne enzymy wątrobowe są OK, to niem tragedii. Może lekarz zdecyduje o zmniejszeniu dawki i powtórzeniu badań. Jak dzieje się coś złego to wyniki szybują do nieba, a to jest wynik do obserwacji.

Re: AZATHIOPRINE

: 14 cze 2014, 19:12
autor: ranka
83 to na pewno ponad norme w kazdym labie, natomiast wazne jest to czy przed badaniem dzien przed nie bylo tlustego jedzenia, imprezy?
niestety obserwuje sie u takich ludzi nawet jak przyjda na czczo baaardzo lipemiczna surowice i parametry ponad norme.