Imuran a remisja.

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
alexa
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Kontakt:

Imuran a remisja.

Post autor: alexa » 26 cze 2009, 19:42

Przeczytałam wiele postów o imuranie i o remisji i chciałabym poznać wasze zdanie.
Wydaje mi sie ze imuran biorą osoby, które mają problem z zaostrzeniem i są w nie najlepszej kondycji.Mój syn jest w remisji od pół roku,to znaczy: wyniki są świetne,pije i je wszystko włącznie z cocacolą,pizzą i kapustą,w toalecie jest raz dziennie albo i nie.Przy wzroście 148 waży 42kg, ma 11 lat.W marcu miał rezonans,który potwierdził chorobę Crohna
i pokazał mały odcinek pozejściowy- zmieniony chorobowo.Cały czas był leczony salofalkiem,który do tej remisji go doprowadził.Teraz lekarka włączyła imuran,dzisiejsze wyniki morfologii są poniżej minimum i do tego te skutki uboczne o których czytałam.
Czy ten imuran jest u niego naprawdę taki niezbędny?Bardzo chciałabym go odstawić.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Imuran a remisja.

Post autor: Mamcia » 26 cze 2009, 20:52

odcinek pozejściowy
to nie wiem co jest i proszę o wyjaśnienie.
jeśli chory dobrze reaguje na leczenia preparatami 5-ASA (masalazyna, sulfasalazyna) i wchodzi w remisję nie ma wskazań do stosowania leków immunosupresyjnych.
Zadzwoń do mnie to pogadamy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

alexa
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: alexa » 27 cze 2009, 20:15

Dokładnie jest napisane:ogniskowe silniejsze wzmocnienie pokontrastowe sygnału na bszarze 6x5 mm-obraz odpowiada przewlekłemu procesowi zapalnemu w przebiegu choroby Leśniowskiego-Crohna z miejscowym zaostrzeniem lub stanem zejściowym po zaostrzeniu.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 cze 2009, 21:22

Dokładnie jest napisane to co jest, a nie to napisałaś powyżej. Oznacza to, że opisujący wynik widzi zmiany i nie może stwierdzić czy jest to zaostrzenie, czy też zmiana, która pozostała po ustąpieniu stanu zapalnego - zgrubienie, blizna bu już nie przewężenie skoro zmiana ma 6x5 mm. Powiem szczerze, że w takim przypadku nie dałbym mojemu dziecku immunosupresji.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

alexa
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: alexa » 27 cze 2009, 21:38

Odstawie ten imuran,pojade na wizytę do lekarki i będę dyskutować choć wiem ,że nie będzie łatwo,obym znalazła dobre argumenty.Dziękuję za odpowiedż,wiedziałam ,że mogę na ciebie liczyć.

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 28 cze 2009, 23:10

alexa pisze:Odstawie ten imuran
Też rozmawiałam o tym z lekarzem ( syn od roku miał dobre wyniki
morfologiczne).Lekarz się zgodził,ale uprzedził jakie mogą być tego
skutki.Wczoraj dostałam ostatni wypis syna i tam jako rozpoznanie
Leukopenia i niedokrwistość.Miałam tą możliwość,że na spotkaniu
stowarzyszenia była Pani Dr. i powiedziała,że to najcięższy skutek
uboczny imuranu i proponowała odstawić lek,na wypisie też lekarz
zaznaczył,że trzeba odstawić imuran,( syn już 4 lata bierze lek).
Nigdy nie mów nigdy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”