Strona 1 z 1

Merkaptopuryna-Leukocyty

: 28 lis 2016, 23:34
autor: mariska
Merkaptopuryna miała być moim lekiem wiodącym jak to lekarz powiedział nawet przez kilka lat niestety brałam ją tylko 3 miesiące z powodu dużego spadku leukocytów 2,2 oprócz tego strasznie zaczęły wypadać mi włosy i schudłam kilka kilo do tej pory mam problem z poziomem leukocytów podniosły się w górę aczkolwiek nieznacznie przed braniem merkapopuryny wyniki leukocytów były w normie wiem, że jednym z skutków ubocznych jest właśnie spadek poziomu białych krwinek w krwi ale nie spodziewałam się , że nastąpi po tak krótkim okresie zażywania,też mieliście takie objawy związane z przyjmowaniem tego leku?

Re: Merkaptopuryna-Leukocyty

: 29 lis 2016, 00:02
autor: obyty.z.cu
mariska pisze:Merkaptopuryna miała być moim lekiem wiodącym jak to lekarz powiedział nawet przez kilka lat
ale rozumiem że były i inne leki ?

Re: Merkaptopuryna-Leukocyty

: 29 lis 2016, 15:53
autor: mariska
Tak Sulfalazyna 2x2

Re: Merkaptopuryna-Leukocyty

: 29 lis 2016, 22:02
autor: Mamcia
Każdy reaguje inaczej i czasem supresja szpiku może być bardzo szybka. Dlatego na początku kuracji badania są wykonywane częściej.
Dziwi mnie natomiast dawka sulfosalazyny, bo 2 gramy to tylko 800 mg mesalazyny, czyli nie jest to ani dawka lecznicza, ani podtrzymująca.
Na powrót wyników do normy trzeba poczekać. Co do dalszego leczenia to wszystko zależy od przebiegu choroby, ciężkości rzutu i rozległości zmian. Leczenie powinien ustawić doświadczony w leczeniu CU lekarz.