Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

Leki immunosupresyjne prowadzą do osłabienia bądź zahamowania odpowiedzi układu odpornościowego w terminologii medycznej stan taki nazywany jest immunosupresją poprzez hamowanie procesu wytwarzania i dojrzewania komórek odpornościowych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

Post autor: karolek0303 » 30 lis 2015, 20:20

u mnie przy 50mg nie ma takich atrakcji. Są wymienione w ulotce jako skutki uboczne?
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

fiona

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

Post autor: fiona » 01 gru 2015, 19:37

z ulotki wynika, że biegunka jest możliwa, ale jest mało prawdopodobna i powinna wystąpić po zażyciu już pierwszej dawki.
u mnie zaczęło się po paru dniach już tak poważniej.
na początku miałam jedynie mdłości.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

Post autor: Mamcia » 03 gru 2015, 22:05

A czy oba leki zaczęłaś brać jednocześnie??
Czy wcześniej stosowałaś Entocort?? Czy robisz badania krwi co tydzień (morfologia, próby wątrobowe, enzymy trzustkowe)?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

fiona

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

Post autor: fiona » 03 gru 2015, 23:26

aze mam włączoną po 6 miesiącach od brania sterydu. mam sterydozależność i utknęłam.
tak, kontroluje krew, całość jest w normie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

Post autor: Mamcia » 04 gru 2015, 21:03

Czyli od kiedy?? Od 2 tygodnie jest ta AZA??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

anaanek
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 19 lip 2012, 10:59
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Bochnia

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

Post autor: anaanek » 09 gru 2015, 11:51

Za mną jedno opakowanie imuran i jak narazie jest dobrze żadnych skutków ubocznyc,nawet to osłabienie początkowe minęło. A ja wreszcie mogę wychodzic z domu bez strachu ze nie zdarze do WC. Jedyny problem to przeziębienie które ciągnie się od ponad tygodnia a raczej kaszel i katar i d,a tego mam pytanie czy jakieś leki na przeziębienie lub antybiotyk przeszkadzają immunosupresji.?
Ania

anaanek
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 19 lip 2012, 10:59
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Bochnia

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

Post autor: anaanek » 09 gru 2015, 11:51

Za mną jedno opakowanie imuran i jak narazie jest dobrze żadnych skutków ubocznyc,nawet to osłabienie początkowe minęło. A ja wreszcie mogę wychodzic z domu bez strachu ze nie zdarze do WC. Jedyny problem to przeziębienie które ciągnie się od ponad tygodnia a raczej kaszel i katar i d,a tego mam pytanie czy jakieś leki na przeziębienie lub antybiotyk przeszkadzają immunosupresji.?
Ania

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 653
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

Post autor: atabe » 09 gru 2015, 20:35

Można brać leki przy immunosupresji . Tylko musisz sobie te , które Ci nie szkodzą na flak/ ja preferuję te do rozpuszczania w wodzie ,ale to każdy ma inaczej/. No i zawsze mów lekarzowi jakie leki przyjmujesz i że chorujesz na CU , zanim coś przepisze

Archons
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2019, 08:53
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

Post autor: Archons » 08 cze 2019, 14:11

Czytam tu jak ludzie biorą AZA albo 6MP latami i nic im nie jest. Ja do AZA podchodziłem dwa razy. Wytrzymałem 3 dni. Gorączką, zaburzenia widzenia, i co najgorsze stawy nóg. Kolana i stopy. Trochę plecy. Brak apetytu, brak snu. Pierwszy i drugi raz to samo. Od dwóch dni biorę 6MP i ..... To samo, dokładnie takie same objawy. Nawet w tych samych miejscach. Dwa dni A ja ledwo chodzę. Dzisiaj już odstawiam to i znowu do lekarza. Biegunkę w sumie nie mam, tylko luźny stolec. Może ktoś też mi powie jakie są moje kolejne opcje ???

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2292
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Leki immunosupresyjne- skutki uboczne

Post autor: Noelia » 08 cze 2019, 23:18

Archons pisze:
08 cze 2019, 14:11
Może ktoś też mi powie jakie są moje kolejne opcje ???
Z immunosupresji jeszcze metotreksat - tabletki lub zastrzyki.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17 💔

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.


https://astheria.pl - polecam! 🖤

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Immunosupresji”